• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
MatanM na to i mislim stalno je ukljucena blokada.neznam šta da radim.izgleda da cu ga morat rastavit.al ak neko zna nešto što bi moglo bit nek slobodno kaže.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Eto nova saznanja, a nedavno ih je još bilo :scratch
Ja ti jedino mogu pomoči da doma potražim ako još ima koji, pa da te za prvu ruku spasim dok ne promjeniš sve.
Pokušaj....ionako mi nije hitno baš jako...al trebat će mi kroz mjesec dana
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
iz tvog prethodnog posta sam razumio da uvijek vrte sva cetiri tocka......nakon ovog....valjda samo blkiran prednji diferencijal

ili je puklo nesto na sistemu za ukljucivanje/iskljucivanje blokade, ili poluga na rucki za ukljucivanje ili komad koji pomjera spojku blokade....a aravno blokada je ostala ukljucena (spojnica uzubljena)

druga varijanta je da se zdrobio diferencijal (smrvljeni planetari i sateliti)......diferencijal zaglavljen, blokiran....ne obavlja svoju funkciju

digni prednji kraj; oba tocka, kad vrtis jedan, drugi treba da se vrti suprotno - u slucaju kad diferencijal nije blokiran

ako je diferencijal blokiran, ne mozes okretati samo prednje tockove.....treba dignuti i jedan od zadnjih

kad ganjas rucicu blokade, zapinje li ili uvijek seta lagano?

e puno hvala na odgovoru.i rucica zapine nejde lagano.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
oooo medimurec pa gdje si ti
vidim legli dupli tockovi na tomi,tako bi i ja sebi nesto uradio,kakva je sad vucan sila na tomi,jel tezi volan,kako se traktor ponasa sa duplim tockovima

ma cijele dane radim pa vas uglavnom samo citam na poslu a ne stignem pisati nista...
bio sam u subotu u sumi i za sad sam pre zadovoljan,imam jednoosovinku prikolicu i kad je puna natovarena nema toga gdje sad tomo neide,s time da je bilo dosta blata i sad ne propada tolko i vuce bez problema ,za sad nemam prigovora ,ljepse se vozit s njim sad po poljskim putevima jer se ne trese toliko,a i dosta je stabilniji, a opet kad sam na asvaltu snjim onda se vozim samo po nutarnjim kotacima posto su oni novi a ovi vanjski su malo potroseni pa nema nekve razlike na volanu al kad sam na mekom terenu onda se malo osjeti da je teze okretat volan al nije strasno...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Neznam neki dan sam poslao upit u masivu pa su mi poslali onu cjenu što sam gore naveo(upit je bio za 60tak artikala) i naveli su za neke artikle da ih nema.

Neznam na neke upite baš i nisu pouzdani i ZBALIJA je ljut na njih , ali sve što neko treba od forumaša nije problem ja odem i provjerim , nisam daleko a ni možda neka kavica neće biti za baciti ako se zaradi
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Međimurec, super odrađeno svaka čast.... jel možeš sad voziti po onom drvenom mostu sigurno? Kak to djeluje na mehaniku traktora?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
medimurec
kako si sastavio ta dva tocka jel kod strugara ili si kupio orginalne produzetke,bolje je sto su vanjeske gume potrosene da se nemaju dodira stalno sa podlogom pogotovo ne po tvrdoj,a kad dodje u meko obavlja svoju pravu funkciju,samo me strah da ne utice na zadnji dif ali ne bi trebalo,sve u svemu dobro odradjeno,ozb sam se bacio u razmisljanje da napravim istoo
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
., lip pozdrav novome forumašu! zezekić-u!!!

., dobro nam došal na najbolji poljoprivredni forum!
., pitaš što MI mislimo?!, dali je jednako pouzdan 826 ko 730?!., evo moja osobna preporuka i iskustvo., obadva traktora su dobra svaki na svoj način., kada bi ja biral?., biral bi 826!., a sada TI ga i preporučujem sa srićom!.-

.,lip pozdrav i ostalim, mojim dragim forumašima i ljubiteljima traktora tome!

., moja preporuka za kupnju brzi hidro-spojki., svakako preporučujem i savjetujem ove novije generacije hidro-spojki.-

., aj Bog!, čitamo se.-


Hvala grofe na preporuci za tomu 826 ali me nekako samo vuče ovaj 730 i 14000 manje a treba mi za košnju po plantazi to bi bio primarni posao pa onda kasnije neki atomizer pa freza itd pa sam nekako razmišljao na 30 konja a novije je bolje ne mora značiti zahvaljujem na odgovoru..
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Pokušaj....ionako mi nije hitno baš jako...al trebat će mi kroz mjesec dana

31032011034.jpg
[/URL][/IMG]
Ako ti ova odgovara mogu ti je poslati.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav tomo-ljupci imam jedno pitanje za vas dal se više isplati uzeti

730 78 god solidno stanje ili 826 96 god od 200 rh razlika je u cijeni oko 14 000 kn šta vi mislite ??
Dal je 826 jednako pouzdan kao i 730 ???

Zahvaljujem

Moje mišljenje:
730 ima pouzdaniji i jači motor, znači bolji je motor kod njega
826 ima nešto bolju- modificiranu šasiju ali motor sigurno lošiji i težko se dobije djelove za taj Slavija motor
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
Moje mišljenje:
730 ima pouzdaniji i jači motor, znači bolji je motor kod njega
826 ima nešto bolju- modificiranu šasiju ali motor sigurno lošiji i težko se dobije djelove za taj Slavija motor

Pa slično sam i ja razmišljao da idem na provjereno motor ock 730 je 78 god ali nekako mi se čini da bi mogao nadživjeti 826 a sada da znam za ostalo ne bi vas gnjavio.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pa slično sam i ja razmišljao da idem na provjereno motor ock 730 je 78 god ali nekako mi se čini da bi mogao nadživjeti 826 a sada da znam ne bi vas gnjavio.

Znaš kako je, može bit nešto lošeg na motoru i na jednome i na drugome jer su godine tu ali onaj od 30 KS barem možeš lako dobit djelove. Plus toga taj je motor Lombardini sigurno pouzdanji od Slavije.

Inače serija 800 je malo bolja zbog modifikacija na kardanu ali nije nit na tome bila napravljena neka revolucija.

Medimurec
Odradeno proširenje za 5, nema što drugo reči.
PS
Vidim da se radila i zaštita vozača ili možda ja več dugo nisam video tvoj traktor pa zaboravijo malo.
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
Znaš kako je, može bit nešto lošeg na motoru i na jednome i na drugome jer su godine tu ali onaj od 30 KS barem možeš lako dobit djelove. Plus toga taj je motor Lombardini sigurno pouzdanji od Slavije.

Inače serija 800 je malo bolja zbog modifikacija na kardanu ali nije nit na tome bila napravljena neka revolucija.

Medimurec
Odradeno proširenje za 5, nema što drugo reči.
PS
Vidim da se radila i zaštita vozača ili možda ja več dugo nisam video tvoj traktor pa zaboravijo malo.

A jedno pitanje jel bi mogao ovaj 730 tjerat roto malčer od 150 cm ili bi to bilo previše ipak
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
To če ti najbolje odgovorit Aco 33 jer ima dosta iskustva u tome. Ima on TV 732 i malčer ali mislim da od 130, nisam siguran. Kaže da je taj malčer što ga ima maximum za taj traktor.

Sačekaj na njegov odgovor.
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
To če ti najbolje odgovorit Aco 33 jer ima dosta iskustva u tome. Ima on TV 732 i malčer ali mislim da od 130, nisam siguran. Kaže da je taj malčer što ga ima maximum za taj traktor.

Sačekaj na njegov odgovor.

Hoču ali nekako razmišljam ako nije problem fergusonu 533 tjerat rotomalčer 150 nikakav problem a možda poradi prijenosa na kardanu ??
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Hoču ali nekako razmišljam ako nije problem fergusonu 533 tjerat rotomalčer 150 nikakav problem a možda poradi prijenosa na kardanu ??

Nije problem u traktoru već u travi , pokrenuti u zraku ćeš ga moći , malu travu ćeš moći a ostalo prema osječaju jer treba i traktor sačuvati za druge radove , a teško može biti i ferku
 
G

GROF

Guest
evo slika koje sam obecao forumasu Mrgi :

http://img36.imageshack.us/i/imag0253k.jpg/

pozdrav prijatelju Grofu i ostalim forumasima!

., lip pozdrav i tebi prijatelju moj medjimurec!!!

., moram te ovdeka javno pofalit za sva tvoja izboljšanja., svaka TI čast mladiću!, odradjeno za deset ko i sve ča si delal do sada.-
., prijatelju medjimurec!, nis zaboravil zate u svezi nabave onoga oltajmera., jednostavno sam pital moje drage ljude i kolekcionare., imadu svega i svačega., a baš ono ča bi nam trebalo nimadu!!!., moje obećanje vredi i za dalje., ako mi ča naleti?, javim ti!.-

., lip pozdrav svim, čitamo se!, Bog! ...
 
A

AlfaZD

Guest
Super reportaža o radovima.
Ovako potrošene zupčanike još nisam video. Čudi me da nije blokiralo, slomilo nešto.
Ajde sretno sa radovima, nemoj da zaboraviš na reportažu o sklapanju :D.


Svakako, evo nastavka
clap_1_.gif


dijelovi su stigli

dscn3014.jpg


dihtung dekla se oštetio u transportu, bio je bačen na vrh, pa su ga metalni dijelovi zaparali, unatoč zgužvanim novinama bačenima preko svega..... a i ja sam napravio propust, u brzini sam naručio samo 2 male brtve rukavaca, trebao sam naručiti 4

dscn3015.jpg


pakne su totalni škart,

dscn3020.jpg


računao sam, stare su se natopile hipenolom, najbolje je kupiti nove, ali da sam mogao i sanjati da će te nove biti ovakvo smeće, rađe bi stare odnio u lokalni servis za kočnice, da mi zalijepe nove ferode. starima je željezni dio izrađen korektno.

dscn3028.jpg


od 4 "nove" pakne, samo 1 je o.k., a 3 treba popravljati
16pokrio_oci.gif

ovu najmanje: samo je bila predebela peta koja se naslanja na ključ

dscn3033.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh