• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
ha haa ova dva kordinatora ko da su blizanci(ŠALA):supz:

daj to poslikaj kada je van zemlje da vidimo kakvi su plugi makar ne izgledaju ko plugi mozda se varam !

ma brane i mene to zanima:scratch
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

tuaregr10

Guest
Malo slika od današnjeg posla.

Pozdrav firemenpeter :fball:
Vidim, radilo se kod tebe :). Čim je malo zatoplilo odmah su krenuli proljetni radovi :finga:. Imao je Tomo posla sa razvoženjem gnoja, a i ona uzbrdica kod jame je dosta "velika", ali vjerujem da nije bilo problema, jer Tomo "voli" takve uzbrdice, odnosno savladava ih bez većih problema :lol:.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Hvala na savjetima za volan.
Ipak mi je hidro volan preskup i kompliciran. Vidio sam u njuškalu.hr oglas za hidro volan (pumpa, sklop i instalacija) za 350 eura + dodatne izmjene (vjerojatno bi ih bilo). Ono čemu se najviše nadam je da kolo volana izgledom identično onom na firemanpeterovom 731 paše na seriju 500 (523). Radi se o konusu na osovini kola volana.
Upravo sam čuo da se održava poljo sajam u Gudovcu kraj Bjelovara (rodnog grada naših strojeva). Datum 23-25. ovog mjeseca, pa sam odlučio skoknuti i bolje se informirati o rezervnim dijelovima i Hittnerovoj ponudi. Nadam se uslikati nešto pa da objavim ovdje.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Hvala na savjetima za volan.
Ipak mi je hidro volan preskup i kompliciran. Vidio sam u njuškalu.hr oglas za hidro volan (pumpa, sklop i instalacija) za 350 eura + dodatne izmjene (vjerojatno bi ih bilo). Ono čemu se najviše nadam je da kolo volana izgledom identično onom na firemanpeterovom 731 paše na seriju 500 (523). Radi se o konusu na osovini kola volana.
Upravo sam čuo da se održava poljo sajam u Gudovcu kraj Bjelovara (rodnog grada naših strojeva). Datum 23-25. ovog mjeseca, pa sam odlučio skoknuti i bolje se informirati o rezervnim dijelovima i Hittnerovoj ponudi. Nadam se uslikati nešto pa da objavim ovdje.



onda ces obavezno castiti :partyman:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
ako netko ima gume za tomeka,,mogu biti i polovne neka se javi na PP dimenzije 6.00x16 zivili

Ako riješim neke nove za svog, budi siguran da ću ti javiti. Raspitujem se za najpovoljniju opciju...

onda ces obavezno castiti :partyman:

Ako je to problem, problema nema!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
dobro vece
veliki pozdrav novim forumasima i dobro nam dosli .

e danas je bila mal veca akcija oko dzubriva tomo je razvlacio a maasy je tovario :supz:
 

Prilozi

  • P1020522.jpg
    P1020522.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 266
  • P1020528.jpg
    P1020528.jpg
    63.9 KB · Pregleda: 256
  • P1020527.jpg
    P1020527.jpg
    53.8 KB · Pregleda: 242
  • P1020525.jpg
    P1020525.jpg
    59.6 KB · Pregleda: 225

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Tuaregr10
Išlo je sve super, bez problem. Puno bolje ide nego nekad kad se to još ručno vozilo :D

Hvala na savjetima za volan.
Ipak mi je hidro volan preskup i kompliciran. Vidio sam u njuškalu.hr oglas za hidro volan (pumpa, sklop i instalacija) za 350 eura + dodatne izmjene (vjerojatno bi ih bilo). Ono čemu se najviše nadam je da kolo volana izgledom identično onom na firemanpeterovom 731 paše na seriju 500 (523). Radi se o konusu na osovini kola volana.

Tako sam ti i rekao, da je servo jeftinija varijanta. Tako da servo ili hidro, kako kome odgovara, to nek si napravi.
Ja mislim da bi se kolo volana koji ti želiš imat bez problem moglo stavit i na taj servo. Nisam probao ali mislim da su konusi mojeg stareg i novog kola volana jednaki. I da nebi bili, majstor koji prodava servo lako napravi da paše. Još za info, kolo koje sad imam košta oko 20€.
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Znaci ti si u SLO,kupio dijelove,
naveo si cijene zupcanika i dihtunga ,
lezaje nisi mijenjao?
kod mene lagano zacukiva u voznji,tako da vjerojato me ceka malo veca igra,

Pozdravljam sve forumaše! Mada sam novi na forumu,al da se pohvalim sa svojim TV420 da sam ipak odlućio ga kupit.Kupio sam ga od prvog vlasnika,registriranog itd.Naime htjel bi vas pitat naročito vas Todi dal ste radili kaj na Tomeku u vezi cukajna u brzini,primjetio sam da mi ponekad cukne u velikoj brzini o ćem se tu radi.I dal možda zna netko o ćemu se radi, ne radi mi brojać okretaja,tj.satovi rada
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pozdravljam sve forumaše! Mada sam novi na forumu,al da se pohvalim sa svojim TV420 da sam ipak odlućio ga kupit.Kupio sam ga od prvog vlasnika,registriranog itd.Naime htjel bi vas pitat naročito vas Todi dal ste radili kaj na Tomeku u vezi cukajna u brzini,primjetio sam da mi ponekad cukne u velikoj brzini o ćem se tu radi.I dal možda zna netko o ćemu se radi, ne radi mi brojać okretaja,tj.satovi rada

Ovo cukanje u brzini ti je zbog kljuca u prednjem diferencijalu koji se poderao tokom vremena. Dakle bit ce potrebno traktor rastaviti na pola, skinuti deklo dolje i promijeniti kljuc i moja preporuka da se promijeni i nosac kljuca. Dosta se o tom pisalo a bilo je i slika. Malo prolistati unatrag forum i naci ce se. Btw, kljuc+nosac+matica oko 120kn kostaju.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Imao sam taj problem i to do te mjere da je traktor u pogonu jednostavno stao kao u leru. Malo promiješaš reduktore, pa radi do idući puta. Majstor je rekao da je zviznuo zupčanik u getribi, odnosno popucalo par zuba. Dodaj još nekih problema poput polomljenog volana, pohabanog kvačila i ostalih sitnica... na crno me izašlo 2000 kn. Pretpostavljam da se prijenos najviše upropasti kad se koristi naveća brzina rotacije kardana u radu s frezom, pa naletiš na neki korijen ili kamen + vremenski period....:supris::?:(
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh