• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: TOMO VINKOVIĆ

stvarno ih je lijepo vidjeti toliko na jednom mjestu a moj bez motora:::::::



motor je otišao na generalno uređenje...a šta se može pa zaslužio je toliko:drink::drink:
 
T

Todi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

lijepo ti njega rasturio,koliko košta generalka i u kojem smislu generalno uređenje,jer neki zamjenom karika i ležaja smatraju generalnim uređenjem motora,a to je tek nekih 40% urađenog posla,
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: TOMO VINKOVIĆ

aaa ovo je prava..sve se mijenja i kontrolira..cilindar se brusi a klip i karike novi.uljna pumpa.ventili i ostalo na glavi ...dizna ..pumpa,naravno ležaji i neznam ni ja sve a cijena bi trebala bit 3500kn,,,,tako je bio dogovor pa za tjedan kad bude gotov napišem koliko me koštao:drink::drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

Todi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

e to je posao,još radilicu na stol,zidne ležaje pod obavezno,ako imaš prednji izvod kardana pogotovo,cijena sa dijelovima ,posao i obrada ili sve ukupno?
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: TOMO VINKOVIĆ

e to je posao,još radilicu na stol,zidne ležaje pod obavezno,ako imaš prednji izvod kardana pogotovo,cijena sa dijelovima ,posao i obrada ili sve ukupno?

da daa ide i radilica na brušenje i novi ležali....prednji kardan nemam a cijena bi trebala bit za sve al budemo vidjeli kad bude gotovo:drink:
 

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Re: TOMO VINKOVIĆ

Momci
Evo mene nakon par godina na forumu o našem Tomi. Naravno nevolja me natjerala tj nakon niza godina (da budem precizan 39god) moj Tomica me nešto počeo zezati.
Problem je ovakav, kratak i jasan/: Ne puni mi se akumulator.
Dakle kad je tomo upaljen na klemama od akumulatora mjeri se ravno 2,48V.
Na ulazu u regler (orginalni Ducati, onaj iz 1974) ima napona izmedju one tri žice. Neznam tocno nisam zapamtio, ali izmedju nekih ima cca. 12V, izmedju drugih cca. 30V.
Sudeci prema ovome mislim da me taj regler zeza tj mene interesira-može li se tu što pomoći, dali se taj regler da popraviti, ispitati ili slično??!
Usput samo da pozdravim cijenjene forumaše Grofa, Zbaliju, Fireman petera, Edosoka i ostale, ako su još aktivni.
U isčekivanju odgovora veliki pozdrav od Tome PE-18
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
281
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima.
Vitlo za tomu vinkovica domace proizvodnje
20130514103505.jpg

20130514100820.jpg

20130511211445.jpg

Ovo sam vitlo parvio jedno covjeku
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dobro to izgleda, sad kad dođem morat ću uživo da pogledam, he he.:icon_razz:
 

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav,Zimmerman1 imao sam taj problem,
čitajući i prateći forum vidio sam da ljudi masovno ugrađuju alternatore-imaju stabilniji napon,i puno su pouzdaniji,!
Mudrovao sam pa sam prominio regler (250kn) pa je nakon nekog vimena opet crka,vjerovatno namotaji na zamajcu traktora negdi probijaju...Otiša san na auto otpad naša alternator od yugića za 100 tinjak kn napravija nosač ,kupija duži remen i to je to.
imaš na forumu točno opisano što i kako se radi a i ja ću ti rado pomoć kao i svi:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nezz mislim da ne,ako se na varam ja na mome imam taj na 522
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Re: TOMO VINKOVIĆ

Na 521 522 i 523 je LDA820 od 21KS.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Re: TOMO VINKOVIĆ

A da li postoji mogucnost da se na TV420 ugradi LDA820??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Re: TOMO VINKOVIĆ

koliko sam ja gledao sve ti je apsolutno isto..tako da mislim da bi ga lako zamijenio sa lda 820...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Momci
Evo mene nakon par godina na forumu o našem Tomi. Naravno nevolja me natjerala tj nakon niza godina (da budem precizan 39god) moj Tomica me nešto počeo zezati.
Problem je ovakav, kratak i jasan/: Ne puni mi se akumulator.
Dakle kad je tomo upaljen na klemama od akumulatora mjeri se ravno 2,48V.
Na ulazu u regler (orginalni Ducati, onaj iz 1974) ima napona izmedju one tri žice. Neznam tocno nisam zapamtio, ali izmedju nekih ima cca. 12V, izmedju drugih cca. 30V.
Sudeci prema ovome mislim da me taj regler zeza tj mene interesira-može li se tu što pomoći, dali se taj regler da popraviti, ispitati ili slično??!
Usput samo da pozdravim cijenjene forumaše Grofa, Zbaliju, Fireman petera, Edosoka i ostale, ako su još aktivni.
U isčekivanju odgovora veliki pozdrav od Tome PE-18

Prvo hvala na tvom pozdravu!
Kako več kaže predhodnik, najbolja varijanta je ugraditi alternator od avta jer on puni puno bolje, jako su izdržljivi, lakše održavanje... uglavnom kad to ugradiš onda zaboraviš na alternator jer on radi bez problema.
Ovaj sad više nego pola manje puni a ni regler koji izgleda da je otišel neče biti jeftin a alternator se može dobiti čak za đabe. Samo treba malo vremena reskirati za tu ugradnju na traktor koja u stvari nije tolko komplicirana.

Eto to je moje mišljenje a ti se odluči.
 

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da li neko zna,mogu li se menjati gumice na hidraulicnoj brzoj spojci, i koje gumice tu idu??
 
D

delagano

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Zna li neko gde u Srbiji imaju delovi za motor LDA 820 sto vise lokacija to bolje takodje ako znatte br. tel,e-mail,sajt isl.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da li neko zna,mogu li se menjati gumice na hidraulicnoj brzoj spojci, i koje gumice tu idu??

Ja sam jednom prilikom to mjenjao ali to je več pre neko vreme bilo pa neznam dimenziju. Sječam se da sam izvadijo obtvu na ženskoj spojki i promjenijo taj oring koji brtvi onda na mušku i spojka je onda bila ponovo ispravna.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh