• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
abarth,
zar uz ovakvog tomeka treba još jedan stroj u kuči za čiščenje snijega.
Bio sam u Sloveniji prije 10 dana i tražeči gdje se okrijepiti ugledam pred jednom gostilnom kod Bohinja parkiranog tomeka sa ralicom.
Tomek nije u tako dobrom stanju kao tvoj ali valjda radi dobar posao jer nisam vidio drugih strojeva za čiščenje snijega u dvorištu.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Treba,jer sa tomekom i ralicom bi napravil više štete nego koristi.Kuča mi je na brdu i oko mene je sve pozidano i u škarpama pa bi moro prebacivat sneg preko škarpa.Drugo-sneg treba očistit u jutro da se može sa avtima izač a dvorište je manje i naparkirani auti a tomo bi napravio rusvajs među autima.Tak da kod mene freza je ono pravo da ga nabacam gde hoču.:icon_super:
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Evo crne pile pozadi tome-76cm zahvat,450ccm,14 konja.Može da nabaca novu fasadu na kuču
sta se picis imam i ja taku pilu :icon_eyes:
žuta,7 KS,65 cm zahvat
kod mene dusu da jer s ralicom bi skopao dvoriste ovako zbacam na vrpu i s kiblom otpeljam u jezero:icon_super:
 

Prilozi

  • Fotografija0816.jpg
    Fotografija0816.jpg
    52.8 KB · Pregleda: 162
Posljednje uređivanje:

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Konačno počeli prijatelj i ja sa gradnjom ralice za tv 418.Ako ima netko neki dobar savjet ili komentar slobodno kažite.Mislim da smo ju malo previše svinuli ali šta je tu je..valjda bude dobro.I ako netko zna neku kvalitetniju boju da se ne haba jako,dali je u redu ona sintetička RAL oznake, koje se koristi za mehanizaciju?
2r3z19k.jpg

nlxx1x.jpg

4t0a4j.jpg

2mnrnug.jpg

6h7ou9.jpg

jg42og.jpg

ostatk slika kad se radovi nastave.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ne brini, nije ralica ništa previše svinuta. Po meni je ok. Da ti kažem, i moja je ovako svinuta, napravljena od firme Gorenc. Ima njih u SLO stvarno puno. Možda je tako napravljena da ju snijeg gura dole.
Kad sam ja jednu radijo za sebe (za TV-420 za pozadi), donji dio sam manje svinuo. Kao da lakše sleti ako zapne negde.


abarth,
zar uz ovakvog tomeka treba još jedan stroj u kuči za čiščenje snijega.
Bio sam u Sloveniji prije 10 dana i tražeči gdje se okrijepiti ugledam pred jednom gostilnom kod Bohinja parkiranog tomeka sa ralicom.
Tomek nije u tako dobrom stanju kao tvoj ali valjda radi dobar posao jer nisam vidio drugih strojeva za čiščenje snijega u dvorištu.

Jesi bio u Gostilni pri Hrvatu, Srednja vas pri Bohinju? Ako si bio tamo onda bi to mogal biti neki TV- 732.
 
Posljednje uređivanje:

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Bio sam kod "Rožića", prezimenjaku jednog člana iz prvog uspješnog uspona na Triglav.
Još kad sam vidio da čovjek u gostilni prodaje i svoj med, sav sam se raznježio (i ja pomalo pčelarim).
Jedino me malo otrijezne Slovenske cijene pive. Dobar je meni union, ali 3 E je previše ako nije na Kredarici.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fruit-men

Član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
63
Zanima me, ima li itko sliku sa pripadajućim dimenzijama čahure ili piksne od kardana za zadnji trap. Radi se o Tomi vinkoviću tv-418 ili pe-18 iz 1973. g. (nisam baš siguran) sa motorom LDA-100.
 
Posljednje uređivanje:

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
Da li je netko kupovao ove noževe za frezu? Zanima me kakovi su. U Primi mi traže 38 kn (5€) za komad a ovi su duplo jeftiniji.
http://www.trgo-agencija.hr/noz-freze-tomo-vinkovic-desni.aspx
Kad već narućujem narućio bi ležajeve i semeringe. Imaju u ponudi FAG ležajeve pa me isto zanima vaše mišljenje o njima
http://www.trgo-agencija.hr/lezaj-6205-zz-fag.aspx
Svaka je pomoć dobrodošla

Ovi noževi u Trgo-Agenciji su svakako povoljniji i kvaliteta je sasvim u redu ,kupio sam noževe kod njih prije dvije godine i tek su se neznatno potrošili,a što se tiće FAG ležajeva odlični
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ovo je dobro.:icon_razz:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=3Ko7ais_9kw[/YT]
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
SSucur, ovaj je pravi stručnjak.:icon_kidra:
Kamena, ima kao da freza po plaži.:icon_lol:

Solidno urađeno kopčanje, dif........:icon_winkle:

@stefanmkd
Ovo treba naoštriti, tupo.:icon_lol:
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
[QUOTE=stefanmkd;

Ovaj stroj izgleda dosta opasno. Slabo je osiguran i zaštićen, a ovaj dečko što radi na njemu čini mi se ulaže dosta napora.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Huđik i termometal bi trebali biti dobri, :icon_cool: nisam ih koristio pa tako ti nemogu ništa pouzdano reći. Nisu dobri previše tvrdi ni meki.
Kupiš pa kališ.:icon_e_surprised:Ili sam praviš.
Moji su još dobri.
19064835.jpg
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh