• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GOLDONI

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Je pomična, ali neide tak lako da bi uvijek bila prema dolje. Ako toplink ne pritegnem kontra maticom onda se hoće koji put malo odšpanati. Kad ga pritegnem s kontra maticom, onda sam siguran, a kad je šipka poprek onda sigurno nemre nikam zadeti. To mi je postala rutina.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Evo kak izgleda ovaj španer M16, koji se ne otpušta:
8_zpsbanmiuhd.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Takav je pravi. Ovi naši (Reidurov i moj), imaju nos otprilike kak je na ovoj sliki srebrno. Sigurno ne ostvaruju niti 1/3 momenta od ovog. :( No, kak sam prije napisal, za svoje potrebe, ja sam svojim zadovoljan. :).
 

ByZero

Član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
39
Evo da se i ja prikljucim na temu kod mene na Star 75 su kao u ZJ na storeu:
1572c82.jpg

Dali su original ili ne ne bi znao :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
ByZero, nemoj spamati temu. Ti ionak imaš Deerea, pa samo nabijaš komplekse nama ostalima:icon_fU:
ŠALIM SE :)
Tvoj model traktora je JD prodavali pod svojim imenom i bojama. Nemrem se sjetiti kak su se ti modeli zvali.
 
Posljednje uređivanje:

ByZero

Član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
39
John Deere 2446f green color naravno..
Samo pokusavam da se ukljucim, pomognem, predlozim, sugerisem slabo pisem spam hahaha :drink:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Svašta ja na tome forumu novog saznam i vidim. Onda je tako, kako kaže ZJ, da može se samo ova dupla matica kupiti i paše na taj natezač. No stvarno me zanima ak bi riješila situaciju, a naravno neču je tražiti, jer sam drugačije riješijo.
Zanimivo bilo bi saznati, zašto se prestala suradnja Goldoni - John Deere. Šteta.
IWANHU, možeš ti imati šipko toplinga popreko da. A kaj se desi, ak imaš bilokakva hidravlička crijeva priključena traktoru? Počupati može sve. Imao sam ja od hidro toplinga, pa so cijevi zahvatile za svornjak priključka i sve mi izčupalo van. Uvik se cijevi mrdajo kod podizanja i samo čekadu, gdje da zahvate.
Bijo na Agritech Celje sejmu. Prvi put se organizirao tamo. Uslikao original blatobrane. Namiješteni su na modelu Star 90:


ZAvesice produžne:

Nosač vertikalni i nosiona plošča plastičnog blatobrana. MOže se pomicati na gumi prečno međusobno.

No na kraju sam shvatijo, da ovakav princip ima u glavnom uskoro svaki traktor dandanas uzke izrade.
 

Sirob

Novi član
Tu od
21 Stu 2018
Poruka
8
Pozdrav ljudi,imam Goldoni Universal 224,a isti je 221 i 218 i trebam kardan za frezu orginal Goldoni duzine cca 30 cm a dimenzija izlaza je 26 UNI 220 i dvije trokut plove sta se kopvaju na traktor i na koje se kaci freza. Ako netko ima za prodat ili zna di se moze kupiti? Hvala za sve info.

ekola.

utega na prednjih kotačima.

Original goldini ima na zadnjih kotačama po 30 kg utega

kad sam prodajao TV 418 (kompletan) sam kazao da nečem dobiti 150€ više ako ga prodajam sa utegama na kotačima. tako da sam skinio i onda probao ili mi paše na goldonija. Utegi so pasali i tako je ostalo do danas, još nisem jih skinio dole.

Jedan krak konstrukcije od utovorača ima 30 kg, tako da nečem upotrebivati utega na sprednjima kotačima.

Doza za priklop prikolice je iza sedala

[
22830395.jpg


Hidravlika

4 ručke komande imam još od TV.
i kad sam kupio traktor sam znao da čem staviti utovorač na njega. tako da imamo u planu sledeče:

2 komandi za utovorač
2 komandi za zadnji trap

E sada imam utovorač na jostik (original ventil) tako da 2 komanda nečem upotrebivati.

taj ventil imam za 2 smerno komando cilindra.
(rumena je A1 i A2)
(crvena je B1 i B2)

22830392.jpg


rumena spojki priključak za 1 ručka
crvena spojki priključak za 2 ručka
plava kiper ventil (upotrebavam original venti)
zelena hidravlični pritisak, ako čem opet napraviti hidravlično komando za šumsko vitlo ili slično

s pomočjo ove ručke izbiram ali upravljam zadnjo hidravliko ili kiper ventil.
22830394.jpg


tukaj pa izbiram kamo ide hidravlični pritisak ili razvodnik ili na spojku
22614242.jpg
Svaka cast,skidam kapu. Gdje nabaviti djelove za ovaj traktor,kardan za frezu 26UNI220 izlaz donji i isti na frezi..orginal Goldoni
 

Prilozi

  • Screenshot_2019-05-20-18-46-13.png
    Screenshot_2019-05-20-18-46-13.png
    135.9 KB · Pregleda: 15
  • Screenshot_2019-05-20-19-16-57.png
    Screenshot_2019-05-20-19-16-57.png
    110.2 KB · Pregleda: 15

Sirob

Novi član
Tu od
21 Stu 2018
Poruka
8
Nemaju taj kardan 26 UNI 220,kao da tvornica nema više..njih sam prve zvao...pa zato i pitam na forumu. Hvala na sugestiji
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Neznam kakvo je to konkretno,ali postoje adapteri na standardni kardan pa koristiš obični
Nešto slično tome REDUCIR ADAPTER PODALJŠEK KARDANA 1 1/8" - 1 3/8" (notranja dimenzija je 1 1/8", zunanja dimenzija je 1 3/8") ili ovakav kardanski nastavek-adapter|ROSI Teh sad samo trba pronaći odgovarajući
Jedan susjed je nešto slično stavio na goldoni export pa je prikopčao atomizer na kotačima koji je imao standardni kardan,jer su ti "specijalni kardani"dosta skupi jer ih prodaju samo kao originalni dio i onda nabijaju cijenu
 

Sirob

Novi član
Tu od
21 Stu 2018
Poruka
8
Sve sam pokupovao..ptrosio 300e na kardan i adaptere i onda saznam da je kardan 26 UNI 220 i nemogu naci adapter s njega na 1/8
 

Sirob

Novi član
Tu od
21 Stu 2018
Poruka
8
Pa tek sam ga kupio. Nadam se da netko ima u djelovima pa da bi proda kardan i dva trokuta na koja se kopca freza za traktor..
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Neznam,možeš naletit,ali teško
Ako razumiješ talijanski probaj si pogledat na ovom talijanskom oglasnik goldoni - Liquida Annunci
S obzirom da su talijanske freze tu ih ima najviše ,ali uzmi si vremena jer ima toga
 

Sirob

Novi član
Tu od
21 Stu 2018
Poruka
8
Hvala. Na info. Dali netko ima kardan da mi ga slika i izmjeri duzinu sastavljenog i rastavljenog...dao bi ga raditi u Kardan spoj d.o.o . Hvala Vam na pomoci
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Dal je to moguče, da bi prsten od sita, koj je stavljen u tank goriva na Goldoniju, mogao početi zahrđavati nakon 145 radnih satova i 3 godine upotrebe...?Nikako na ne mogu razločiti, dal je to hrđa il samo iztonirani rostfrei. Predpostavljam,da so prsten napravili metalan, jer so predpostavljali,da nafta če ga praviti uvik malo mastnog i ne zahrđava. Traktor dosta stoji i u vodi je vlaga koja izparava i izpod poklopaca zahrđava. Tako sam ga počeo vaditi van, napokon,kad natočim gorivo. Ivanhoo, dal je to isto dogodilo se kod tebe?LP
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne, nije. Čudno je to. :unsure:
Pokušaj nazvati Hojnika pa se informirati. Serviseri ponekad imaju više informacija.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ok, ok, nek mu služi. Al kaži malo više o tome stroju. Koliko brzina za vožnju, dal ima duple obrate vratila,ima isti motor kao TV 730 il ima isti motor kao Pasquali od Iwanhu-ja mi se čini oko 32ks. Novija je to verzija prema ovome tvome sa 30 ks, kojeg ima Batek istoga dal?. LP
 

Najnoviji postovi

Na vrh