• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
dopeljo mi je sused gorenje muta. kaže čovijek da motor pali odlično ali nije radio zadnjih 30 godina.
radilica ima aksijalnog lufta.
kada kvačilo nije stisnuto ja radilicu nemogu aksijalno (uzdužno) pomicati.
kada stisnem kvačilo radilica putuje uzdužno.
kada je kvačilo stisnuto ja mogu rukama radilicu gurati naprije nazad.
lufta ima negle cca dvije debljine žilete to jest dosta jako puno.
kaj bi to moglo biti?
dali ima netko kakav radionički ili katalog?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
sa strane ima nakucan broj 067868 na bloku motora.
motor je benzin.
ima pločicu na kojoj je također broj 067868.
sumnjam da je gore neki motor od na slici. 1681203103861.png
u navedenoj literaturi piše ovo. 1681203194189.png
ja mislim da je to starija serija. i vjerojatno je je taj prsten tanak.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ovdje je prikazana bregasta osovina, a kod tebe je luft na radilici.
Ako radilica nema radijalnog lufta onda je to manji problem. Kad je kvačilo otpušteno gura radilicu u blok i tu zapinje.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
odvojil sam motor od mijenjača i raspalo se kvačilo. ima par lamelica i dvije čelične ploče. dali netko zna kako se te ploče okreču ili ima sliku i katalog i radionički. lamele su u ulju.

IMG_20230420_135255.jpg
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Vecer. Jel imao ko problema oko rupa za pricvrscivanje zaganjaca? Meni je skoro ispao a sad sam zavario deblji lim sa rupama...
 

Prilozi

  • IMG_20230421_154653.jpg
    IMG_20230421_154653.jpg
    54.1 KB · Pregleda: 19
  • IMG_20230421_154709.jpg
    IMG_20230421_154709.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 19

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Kako si pak to mogao poškodovat? :oops: Jer kad se povuče špaga starter treba odmah uglaviti se u jeremenicu na ventilatoru in pak sva sila ide na zamajac.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Pozdrav. Ja, Lombardini motor.
Danas u radnom zahvatu... Vrijeme lepo 😃
 

Prilozi

  • IMG_20230422_113340.jpg
    IMG_20230422_113340.jpg
    45.9 KB · Pregleda: 15

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Možda su vijci na limu bili otpušteni pa je popucalo zbog toga.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Pozdrav svim forumašima,
imam pitanje pa ako neko zna....

Muta Gorenje (okrugli priključak stari) specijal sa velikim kotačima priključio sam na motokultivator rotacionu kosu,original mutinu,kad uključiš motokultivator sa kosom dobro krene kojih 20-40 metara pa gubi snagu kao da mu nestane snage i stane...kad se malo odmori opet isto,kad ga okreneš nizbrdo onda isto ide. Kad isključim kardan tj. isključim kosu ide normalno,čak i u 3-ćoj brzini ide super(prije dvije sekunde npr. je stao kad je bila priključena kosa a kad izbacim kosu krene bez problema). Motokultivator više manje nije radio kojih 3-4 godine,prije toga je svake godine korišten s njim onaj obrčalnik( za kupljenje sijena) i gurao ga je i uzbrdo i po ravnom bez problema,također i rotacioni plug je radio na njemu uspješno...pretpostavljam da ne treba snaga za rotacionu kosu veća nego za obarčalnik ili za roto plug,možda griješim?

Pretpostavljam da mu treba neki temeljit servis jer ko zna šta se moglo zapušiti .....možda je i motor pri kraju ali prije 3 godine je taj motor super radio a od tad je uglavnom mirovao..

Šta mislite ,zanima me vaše mišljenje,unaprijed zahvaljujem
 

kozar

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
37
Može pomoć, gorenje muta. acme motor ALN 330 WB, PRIJATELJ RASTAVIO pa neznamo kako idu nove lamele koje idu nove. dali negdje ima manual za taj tip motora.
 

Popit

Član
Tu od
14 Velj 2023
Poruka
47
Pozdrav svim forumašima,
imam pitanje pa ako neko zna....

Muta Gorenje (okrugli priključak stari) specijal sa velikim kotačima priključio sam na motokultivator rotacionu kosu,original mutinu,kad uključiš motokultivator sa kosom dobro krene kojih 20-40 metara pa gubi snagu kao da mu nestane snage i stane...kad se malo odmori opet isto,kad ga okreneš nizbrdo onda isto ide. Kad isključim kardan tj. isključim kosu ide normalno,čak i u 3-ćoj brzini ide super(prije dvije sekunde npr. je stao kad je bila priključena kosa a kad izbacim kosu krene bez problema). Motokultivator više manje nije radio kojih 3-4 godine,prije toga je svake godine korišten s njim onaj obrčalnik( za kupljenje sijena) i gurao ga je i uzbrdo i po ravnom bez problema,također i rotacioni plug je radio na njemu uspješno...pretpostavljam da ne treba snaga za rotacionu kosu veća nego za obarčalnik ili za roto plug,možda griješim?

Pretpostavljam da mu treba neki temeljit servis jer ko zna šta se moglo zapušiti .....možda je i motor pri kraju ali prije 3 godine je taj motor super radio a od tad je uglavnom mirovao..

Šta mislite ,zanima me vaše mišljenje,unaprijed zahvaljujem
gubi snagu u radu ili kad nije opterečen? koliki malčer je u pitanju? 80cm? Na mojoj Muti malčer 80cm i motor 9ks nije bila optimalna kombinacija jer je nekada uskoro ugasnio ako je bila trava preduga :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh