• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Velim ti, s dva motora s takvim rasplinjačem nikad nisam imal problema. Niti paljenje, niti pregrijavanje, da se ugasi i neda upaliti vruć.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Jel tko od vas kad vozio MZ 250ccm.
Čini mi se vrlo sličan karburator.
Da vozio, IMAO..
karb od MZ250 TS meni više liči na karburator od agrije..
"Po sječanju":icon_rolleyes:
Sićam se tog "mizija", po lošemu, to je trošilo za 3-4 mute!!!

Jesu to bile ratne godine a ja prečesto bez para, nezna se jesam li tada više pija ja ili taj motor, ali lovu smo svu skupa popili, i da je bilo 10 puta više i to bi otišlo...:icon_lol:

Za poboljšat raspršivanje goriva u struji zraka, izgaranje i uštedit gorivo, nebi u tom smjeru gleda..Prije bi tražija od honde 270ccm, ili nečeg takvog.

Premalo ja problema s Mutom imam da bi me na to natjerala, ali me zanimalo jel se neko igrao sa takvim stvarima..
Ipak je to jako čest motor u exyu, a ista je bila poznata da se u njoj svašta kemijalo...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Velim možda po tim gabaritima bi taj od mz išel.
Ima na njuškalu jedan novi za 400kn.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Da si blize imam kod coveka celih motora La300 koliko hoces za 30-60 eur. masovno se ubacuju kineski dizelcici a ovi izbacuju. Mislim da se neisplati nista tu izmisljati jer njen karburator nije los ,mozda bi trebao samo pregledati i ustelovati nivo i ocistiti, ili polovan drugi ubaciti. kod njih je stanglica gasa povezana sa regulatorom obrtaja koliko se secam pa je to malo teze upakovati sta drugo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Vica, a koje ugrađuju? 178 (5,5ks) ili 186 (8ks)?
Kak god bilo LA 300 je jači od 178-ice.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Vjerovatno ubacuju sve šta pali iz prve...:(devil)::(giggle):

Ovaj jači je skup.Po njuškalu je 1500 kuna skuplji od manjeg...
Skupa 2 konja, pa da i slamu pasu..
A za cjenu 5.5ks dizla, dobiješ 9 konja benzinca, pa ni tu nije neka računica...
Jedino šta dizelu nafta može ostat po godine, a kad benzin ostane toliko počme sxanja radit...

Ja za LA300 nebi da neke novce.
Radije bi kupova drugi kakav motor, ali ovaj mi još valja, pa neka ga..

Vicko koliko je kod tebe tamo manji dizel, a koliko veći, taj kipor?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Koliko sam upucen KM178 F ide u originalu na Mutu i snage je oko 5ks .i sve gde je isao LA300 ide ovaj motor.Ovaj veci ide na veceg labinca znaci gde je isao Dmb ili lombardini 450 ide KM186 F od 8ks. Sad trenutno neznam tacno cene ali kipor ko moj je oko 240 eur + dostava oko 20 eur. Ovaj jaci je negde oko 50-60 eur skuplji. Ima i jeftinijih ovih motora pod ko zna kojom markom i oni su oko 20-30 eur jeftiniji. Ali ovaj mi je sigurniji ipak i bolji na paljenju. Zbog bubica La 300 i velike razlike u potrosnji masovno se ubacuju u sve zivo .Ja naprimer nikad nebih kineza ubacio gde je bio DMB ili lombardini dizel. Ali i te izbacuju i ubacuju kineza. Vecinom to sverceri rade jer racunica im je veca a stari motor ima cenu jos uvek. La300 je daleko najeftiniji motor ovde polovan. Skoro nikakvu vrednost nema. Evo sad nadjoh jos povoljnije sa cenom 178-ce od 5ks. neobracajte http://www.kupujemprodajem.com/Dizel-motor-kipor-8ks-17569175-oglas.htm?filter_id=20964509 sto pise 8ks jer je laz.
 
Posljednje uređivanje:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
135 eura je isti motor skuplji u nas, i to najjeftiniji..

Zato se ovdi ne prodaju masovno, ka tamo, nego na njuškalu imaju 2-3 freze od švercera s tim motorima..a LA300 ovdi košta bar 100 eura, ako išta valja..
 
Posljednje uređivanje:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Na šta? Kakav je balans, moraš li sidit na ručkama?Ispadaju li ramena, itd?
Koliko si ga platija, i izdrži li ga lamela?
Jesi prezadovoljan 6 miseci ili malo duže?
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Zadovoljan godinu dana,lamela koja je bila na starom,nemoram stiskati k'o konj,bas naprotiv... A potrosnja,niti nevidim da kaj potrosi. Kupio ga u Masivi,3,300 na rate. 9 ks na punom gasu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Taj km186 je na Muti kod tebe .Moze koja slika i jel bilo kakvih prepravki ili ide u originalu
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Budem poslikal,pa kad naucim postavljat slike,postavim ih. Nema nikakvih preinaka,osim kaj trebas napraviti s cim budes daval ler gas. Tj. mozes paliti do sutra,ali nebus ga upalil dok nepotegnes sklop da kroz pumpu pocne nafta ici u diznu. Nekaj slicno samom gasu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to mu je kao ventil , Stim je stavljas u pogon i gasis. To je za novi standard motora da dok se rucicom drzi poluga radi, cim je pustis gasi se. Neki sistem sigurnosti takoreci. Imam ja na hondi KM 176.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
A znači,na muti je kod tebe..
Znači valja na mutu i veći dizel.
Triba li kakav uteg, skakuću li freze na malo tvrdjem, ako je manja razlika tereta s težim motorom?
Sad je i lakše manevrirat s njim?
Jel tribala ona "medjuploča", kod montaže motora?
U tom slučaju na mutu se ni ne isplati manji dizel stavljati, s većim je stroj!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Imaju oni medjuplocu fabricki , koja je dosrafljena na blok ali nisam siguran bio dal je ista i raspored rupa isti za oba modela 178-186. Ako je u originalu isto to je premija
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Je. Talijanski prihvat ima 6 rupa i konus fi 23.
Originalni motor ima 4 rupe i cilindričnu osovinu, koja završava konusom. Među ploča mu treba radi pravilnog razmaka konusa i radi 6 rupa. Dobra je zato kaj motor pomakne naprijed, da kotači ne stružu po njemu.
Jedino mi se ne sviđa mjesto na koje idu sajle za gas. To je prvo na udaru.
Glede potrošnje: svaki motor potroši goriva zavisno o teretu. Čak i kad radi u leru...tak da priče o rezervaru potrošenom na tjedan dana ne drže vodu.
Ono gdje je razlika je rad na malim okretajima s malim teretom. Tu je benzinac neekonomičniji, jer ima bogatiju smjesu čim je leptir gasa zatvoreniji, dok pri punoj snazi troše podjednako.
Obzirom da sad kineski dizel košta manje od kvalitetnog benzinca, možda se isplati probati, ako ti ne smetaju veća buka i pogotovo, vibracije. Ja nisam imal hrabrosti i ipak sam kupil novoga Lombardini benzinca. Ipak nisam mogel dati > 8000kn za 15LD400 Lombardini dizel motor. Osim toga, benzinac je lakši i manji za istu nazivnu snagu.
 
Posljednje uređivanje:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ako je zadnji post 100% točan, meni dizel nebi bija baš premija.
Meni mtk većinom freže, i većinom je gas -dat!!
Neopterećen je samo po 50-100 metri, dok ne dodje do mista di ću počet frezat...
Sve ostalo vrime bi triba bit na najvećem okretnom momentu...
Tamo di je najjači uz najmanju potrošnju..
To sad kod LA300 "čujem na uvo"..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Razlika u potrosnji izmedju hondinog G200 i kipora 178 je vise nego ocigledna u svim uslovima. Ja sam doduse ubrzao prenos preko duplo pa je dosta razlike i tu ,ali opterecenje i to ovaj dizel podnosi bez problema.Svaki motor ima specificnu potrosnju po KW na cas i to je ono sto im daje pravu meru potrosnje.Ali dizel je ekonomicniji u svakom slucaju ako je prenos odabran kako treba jer on mnoge stvari odradjuje na manjim obrtajima nego benzinac. Ja naprimer frezujem vecinom u 2 brzoj i sigurno bar 6-8 cas mu treba da popije rezervoar od3,5L
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Manja potrošnja znači manje predane snage i nikaj više...
Na razlici potrošnje goriva nijedan takav motor se nebu nikad otplatil, jer bu prije dotrajal...

Bubamarac, motor mijenjaj samo ako moraš ili trebaš jačega, pa starog prodaš. Inače nema računice.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh