• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ma ja ne mislim minjat ovog dok ide..
Ja ću u dogledno vrime kad rješim neke poreze na naslijedjenu zemlju, i još neke stavke koje su mi dugoročnije na vratu, sebi kupit jedan motor za veću Hondu 620, koju imam bez motora.
Jedna od opcija je bila i da na nju montiram ovaj od Mute a da na mutu nabacim neki drugi..
Imam trenutno i manju "hondu" sa tomosovim motorom, i nju bi isto tribalo opremiti nekim drugim motorom, ali ne iz razloga šta je tomos crka nego iz razloga šta oko njega imam gomilu sitnijih zayebancija svaki put kad imam s njim šta raditi, imam po sata -sat rastavljanja čišćenja ili tako nečeg.:mur:
Na oba tomosova motora koja imam doma je tako, isto.
Pa sam se mislija to isto jednom zaminit..
Kad dodje na red..:(think):
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Lamborghini - Muta

Pozzz imam Muta-Gorenje motokultivator. Motor je Lombardini, i radi besprekorno...

Medjutim kako su mi neki rekli on ima los menjac, ukoliko se pretovari i povuce se blokada kao postoji mogucnost da se menjac raspane, da li je neko cujao za to, jel neko imao slicna iskustva? Ima kandzasto kvacilo...

Ovo je prikolica od njega..


a1O).gif
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Re: Lamborghini - Muta

Ili je motor Lombardini?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Svaki će se mjenjač raspasti ako se preoptereti.:icon_hang:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
O kojem modelu govoriš: Univerzal, Specijal (stari tipovi), Kosor, Maestral (noviji tipovi).
Kaj se točno dogodilo?

Kakvo je to "kandžasto kvačilo" i na čemu?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Evo slika, pa pogledajte i kazite mi, ukoliko nesto znate, da li bi i do koliko kg mogla da se napravi prikolica za njega...

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


Evo i kvačila, za koje kažu, da ukoliko ga povučem da će menjač da se "raspane".
5.jpg


7.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Što nisu ove dvije crvene ručice kočnica lijevo - desno, odnosno ako se zategnu obadvije koči na obadva kotača .:icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Aha, to je jedan jako rijetki model, koji je bil odgovor na Labinovog SS-a. Nemrem se sjetiti kak su ga nazvali. Imam negdje katalog toga modela.

Pogledaj kam isu sajle od tih ručki, pa ti bude sve jasno.
 
Posljednje uređivanje:

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Brate možes li mi reči kako se zove taj model??? Šta mislite o ovom traktoru... rekli su mi za ove dvije ručice da to u toku freziranja ne smijem povući, jer će se raspasti menjač. Ne znam da li je to tačno...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Poslikaj detaljnije natpisnu pločicu, i one naljepnice, gdje piše 40... pa ću malo potražiti.
Znam za taj model, to je bilo pred jedno 20-tak godina, no nisam ga nikad videl u živo.

Kamo idu sajle od tih ručica? Rekel bi (a to ti je i Brgud rekel) da na kočnice.
Na Maestralu imam kočnice i kad ih zakočim, ili se ugasi motor ili ga pomakne zakočenoga, tak da se nebi smjelo nikaj dogoditi.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Ako ima blokadu difa. i ako radiš pod blokadom i ako u tom momentu zategneš obadvije ručke (pod predpostavkom da su to kočnice, što vjerojatno i jesu) moglo bi doći do oštećenja, zato jer bi blokirali obadva kotača (ako kočnice dobro drže) a samim tim i dif. ostaje kvačilo ili zupčanici, neki od ta dva elementa bi riknuli. Sve mi se čini da su to kočnice (lijevo - desno) za lakše okretanje iz reda u red.:mad::
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Nikaj se nebi dogodilo. Ne drže ove kočnice baš tak dobro.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Da li mi se čini ili iza one poteznice ima još jedno vratilo za kardansku prikolicu?

Ni ja nikad nisam vidio ovaj model, a često u oglasima gledam razne mtk.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Moj prethodni post je više hipotetski, nikad nisam vidio takav mtk (u živo), samo sam predpostavio prema nekim drugima koji imaju tako riješene kočnice (npr. freza Valpadana 14 ks). Ovo gornje vratilo je za neki priključak npr. pumpa za špricanje.:icon_e_surprised:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Gornje vratilo bi trebalo biti sinkronizirano, za pogonsku prikolicu.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Ako ima blokadu difa. i ako radiš pod blokadom i ako u tom momentu zategneš obadvije ručke (pod predpostavkom da su to kočnice, što vjerojatno i jesu) moglo bi doći do oštećenja, zato jer bi blokirali obadva kotača (ako kočnice dobro drže) a samim tim i dif. ostaje kvačilo ili zupčanici, neki od ta dva elementa bi riknuli. Sve mi se čini da su to kočnice (lijevo - desno) za lakše okretanje iz reda u red.:mad::

Vjerovatno su kočnice, jer idu jedna na lijevi druga na desni kotač (točak) , ali sam ja za njih mislio da su blokade :(mm):
Šta je onda na ovom traktoru blokada??

Gornje vratilo bi trebalo biti sinkronizirano, za pogonsku prikolicu.
Za prikolicu koja je bila veoma mala, interesuje me da li na ovaj priključak moze ići bar malo veća prikolica preko 500 kg?
7.jpg


Interesuje me da li je ova "????" za kardan ili ?? :fiery:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh