• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Ova prikolica ne bi odgovarala, jer ima kardan dole a prihvat gore.:mur:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Odgovara prikolica samo vucnik treba da bude vislje za pogon ove prikolice. Dolazi odozgo na menjac a ne iza kod kardana.Ovaj vucnik je mozda za obicnu prikolicu bez pogona
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Starije mute ak si imo origi priključak za prikolicu je motor bio pozadi 100%.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Ta prikolica može biti ista za SS i za Maestrala. Razlika je jedino u profilu ozubljenja izvoda na križu kardana. Glede prihvata: Na Maestralu ide visoki prihvat, na donja dva šarafa i na gornju kuku, tak da kardan ostaje ispod ruda, baš kak i na SS-u.
Ovdje se vidi slika prihvata ruda prikolice i spoj kardana prikolice na izvod pogona MTK:
lombardini2.gif


Motor je, naravno, na istom mjestu kao i kod S-a, ispred MTK (i to se vidi na slici :D:).
Inače, na tu getribu stavljaju i motor kao 3LD510 od 12 ks, tak da snaga motora može biti ista ili čak veća nego na SS-u.
Kaj se tiče pogona prikolice, ta getriba je vraški jaka. Najslabiji je dio pužno kolo na diferencijalu MTK, no ono ionak nema velikog utjecaja na vuču, jer 80% tereta otpada na kotače prikolice.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Starije mute ak si imo origi priključak za prikolicu je motor bio pozadi 100%.
Govoriš o starim modelima Rex Kombi Univerzal i Specijal.
Ti modeli nisu imali mogučnost pogona prikolice, i prikolica se kvačila za posebni prihvat, koji je bil zašarafljen za motor:
priklop-za-gorenje-muta_509e50228ee04.jpg

priklop-za-gorenje-muta_509e50229be36.jpg


Te je motor bil između MTK i prikolice:
motokultivator-gorenje-muta-univerzal-slika-14519106.jpg


Mi ovdje govorimo o potpuno drugom modelu Maestral/Kosor:
motokultivator-muta-gorenje-slika-20853552.jpg

Ovaj na slici čak ima home made pogon prikolice s jednom, transportnom, brzinom.

MTK kolege vocarcg je sličan Maestralu, samo ima nešto drugačiju (jaču) getribu, a još neznamo kakav ima izvod pogona.
 
Posljednje uređivanje:

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
ZJ koji je tvoj predlog, da li da ga prodam, pa da kupim labinca, ili pak da pokusam da stavim na moj motor menjac od labinoprogresa?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Mada cisto sumnjam iako je rec takoreci o prototipu da je prenos mozda promenjen zbog prikolice. Znajuci nase inzenjere verovatnoca je velika da je prenos ostao verovatno isti zbog prikljucaka koji vec postoje. Verovatno je samo dodato jos neko resenje da bude bolji u radu. Po ovom prenosu prikolice diferencijal se lako nabavi od stare lade ili fiata jer je tu isti prenos 4,1-1. Jedino prikljucak za ulaz kardana pronaci.Po meni ni labinov menjac nista nije jaci od ovog sem sto ga je mozda lakse okretati zbog diferencijala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Predlažem ti da malo pričekaš. Imam ja neke dokumentacije, ali nisam doma.
Kad se vratim, budem pogledal u moju čituljku :)
Ti slikaj cijeli MTK, te natpisnu pločicu, tak da se bolje vidi.
Da smo bliže, ja bi to kupil od tebe, jer volim egzotiku :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kod njega je 3LD510 motor od 12,5ks. MT400 je tip ove mute i posle 2000 god napravljena. Imaju slike tablica koje je postavio jer sam trazio bas da se vidi tacno o cemu je rec. To je prilicno robusno onda odradjeno ,samo bi trebalo proveriti u podacima kakve stepene prenosa ima za prikolicu. Verovatno neki sinhron prenos postoji jer ovo nije naivno po motoru
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Eto,sad sam malo pametniji. Nisam imal pojma da postoji Muta kojoj se prikolica kopca na motor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Kaj je najbolje, na Maestrala se pogon može naknadno ugraditi.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Eto,sad sam malo pametniji. Nisam imal pojma da postoji Muta kojoj se prikolica kopca na motor.
Koliko znam nije kačenje za motor već se ona ploča sa četri šarafa montira ispod mjenjača (kod svih starih modela, univerzal i specijal).
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Jedino kad su ručke tako okrenute ima tri brzine naprijed, inače bi bila jedna naprijed i tri rikverca. :)
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Jel se ta ploča da odvidat bez problema, curenja ulja, demontaže usput nečeg s getribe i sl??
Jel se ploča jednostavno skine sa 4 vide??
Da je donesem kući.
Imam namjeru na nju radit prihvat za priključke koje namjeravam pogonit, jačom, prvom brzinom, umisto rikvercom i to s prihvatom sličnim onome na Hondi- jednim klinom od recimo, 16mm...:s:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Vocarcg čega se bojiš da ne staviš slike cele KPL mute.Pa nismo mi kinezi da čemo ukrast neki patent ili inovaciju koja je več davno sprovedena.Moguča je i druga varianta da ti nemaš te mute pa nas malo ...:icon_wink:
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
sjutra ide jos slika brate nego je nevrijeme ovamo... ada ne zezam vas daleko bilo :mur::mur::mur::icon_super::icon_super:
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Evo novih slika, Vase konacno misljenje o mojoj Muti je? Dakle, ja znam di vi niste sklapali ovaj menjac :(mm): ali bih volio da mi dobro posavjetujete i da mi kazete koja bi prikolica mogla da ide na njega bez karadnskog pogona...

:(angel):

IMG_0844.jpg


IMG_0843.jpg


IMG_0840.jpg


IMG_0843.jpg


IMG_0842.jpg


IMG_0841.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Bilo kakva u gabaritima auto - prikolice, možda malo veća.:cool2:
 
Na vrh