• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Bolja od moje...:icon_lol:
Ja svojoj skinija danas nabrzaka onu ploču ispod getribe, već me noć bila vatala..
Nisam ima čime izmirit koliko je taj nosač unutra u odnosu na zadnju točku motora...
Na tu stranu će ić spoj ka kod honde za kačit priključke..
Danas sam poželija da imam priključak cirkular ili bancek..
Bura mi 3 masline bacila..
Slomila me ona štilova čačkalica..(MS (čini mi se) 170)..:fiery:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Strpi se još malo.
Kad stignem doma pretražil budem moju literaturu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Bojim se da nemam (za sad) dobrih vijesti za tebe.
Koliko sam iz kataloga uspio zaključiti, gornji kardan se vrti uvijek dok i motor, brzinom radilice, lijevo (osim kad pritisneš kuplung). Dakle, gornji kardan bi bil za pogon remenice, cirkulara... To možeš provjeriti i sam: stavi mjenjač u ler i probaj dade li se gornji kardan rukom okrenuti dok motor ne radi, pritisni kuplung i probaj opet. Ili jednostavno upali motor pa probaj.
Koliko položaja ima ručica za uključivanje pogona freze?
Probaj jel više od jednog položaja, pa onda probaj funkciju.
Nisam još uspio nabaviti upute, ali nada (dama sumnjivog morala) me još nije napustila :)
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Brate hvala na inf, provjericu, ali ne zanima mene bas puno kardan, jer svakako ne bih kardansku prikolicu radio na njemu... vec obicnu bez, pa ako mognes samo da vidis otpirlike koliko bi mogao ovaj menjac da izdrzi KG ... :(nod): ako imas vremena naravno... :(talk):

Tri polozaja ima rucica za frezu cini mi se ...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Ako je ravno, možeš voziti bar 500kg na njoj. Postavi utege na kotače i sigurno bude išlo. Najbolje je ako imaš onu Tehnika ili neku drugu auto prikolicu, pa samo pripaši rudo.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nadjes duzu auto prikolicu i napravi se vucnik umesto sape i mozes koristiti za oboje. Ja sam upravo tako napravio za hondu.sad cu naci sliku
j515022013351j
 

davor333

Član
Tu od
13 Svi 2013
Poruka
30
Bok svima, imam problem sa mutom, stariji tip. Nikako da naštelam kuplung, kak vi imate na svojim, dal odvaja odmah čim stisnete ručicu ili odvoji tek kad ju stisnete do kraja? Već neznam kak da isprobavam. Čak sam prošlo ljeto skidal motor da zamijenim lamele al mi je u dućanu rekao da izgledaju ko nove i nek ostavim stare. Gube li one svojstva nakon određenog vremena? Simptomi su mi ti da kad recimo frezam ponekad stane i freza i kotači tak da ju trebam dići tek tolko da malo noži stružu zemlju onda ide, a kad je sve ok mogu ju ptitisnuti u zemlju koliko želim, vrtit će i kotači i freza bez problema i doslovno sama sebe ukopavati. Ima tko kakvu ideju?
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Možda je sajla loša pa ne vrača do kraja, tak je bilo kod mene...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ili si nategao sajlu previse. Mora bar iole imati lufta na rucici tj. da nije napeta. Ili su opruge na korpi popustile pa nemogu stisnuti lamele dovoljno ali sumnjam da je dotle doslo.
 

davor333

Član
Tu od
13 Svi 2013
Poruka
30
Lamele jesu u ulju, to je onda neki drukčiji princip prijenosa? Budem skinuo sajlu pa ju probao podmazati...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Uljnu lamelu da ali nesto ih mora i pritisnuti o frikcione ploce da naprave prenos. Nisam ih otvarao ali slican sistem je i kod tomosa i ostalih manjih motora. Viselamelni sistem u ulju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
MUTA brošura

Ovo originalne brošure od prije 15-tak godina
Prospekt%20Muta1z_zpsmyuuxo1z.jpg


Prospekt%20Muta2z_zpspuk8q711.jpg


Prospekt%20Muta3z_zpssuoicioi.jpg


Prospekt%20Muta4z_zpschxhngsm.jpg


VoćarCG, izgleda (srećom) da sam bil u krivu. Po ovoj brošuri, tvoj stroj može imati pogonsku prikolicu.
Nažalost nemam upute, no imam katalog dijelova.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
brate vjerovao ili ne ali ni jedan od ovbih gore navedenih traktora nije original moj tip... nevjerovtano...
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Moj je MT 400 tako pise na njemu ali dizajn nije isti mog i ovog na slici... ... :(whew):
 
Na vrh