• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

davor333

Član
Tu od
13 Svi 2013
Poruka
30
Hm, ulje sam stavio SAE 90, jedino ih nisam šmirglao nego samo obrisao krpom, sad se više ne sječam ak sam ih i prao u benzinu ili ne. Mislite da bi šmirglanje pomoglo? Mislim da će opet motor dole... Kak se dođe do tog druk lagera?
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Znam da je pomagalo kod kočnica na autu, na valjcima bude katastrofalan rezultat i nakon laganog šmirglanja površinskog sloja koji se uglača poslije sve pokaže dobro.
Mislim da mi je u cijelom tom postupku najmrži dio nalijevanje gustog ulja kroz onaj mali otvor. :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
On ti mora biti negdje unutra, tam gdje je poluga kojom se aktivira kuplung: kat br. 771798 na Uputama koju je Philby spomenul, strana 31.
Najbolje je skinuti poklopac mjenača pa onda iznutra probati dok motor ne radi.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Postoji jedna fora za nalijevanje ulja.ručna pumpa i tanje crijevo,ulje u pumpu,crijevo u rupu,a dalje znate sami
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
postoji i plastična boca..čep se probije malo manjim borelom i nasilu se u njega ugura guma.bocu odrižeš dno, i zavežeš ju za timun.i nalivaš po pola litre u nju i čekaš da popije..
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ja imam originalni bakarni lijevak, ali kako god okreneš dugo traje. Još ako je hladno vrijeme tri litre idu kao da su tri bureta. :D
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
75
Ako mi netko može pomoći , bio bih zahvalan
Imam motokultivator muta specijal , kupio bih na nju roto kosu , pa me zanima kako se okreću brzine u drugom smjeru , znači da li ona ima kao i labin progres mondial inverter ?

Trenutno u smjeru za frezanje ima na jednom mjenjaču 3br i uključivanje kardana a na drugom 2 brzine i rikverc , da li može i u drugom smjeru imati isti raspored brzina ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Frezeš u rikvercu, a za košnju imaš dvije brzine.
Taj MTK je rođen kao kosilica, zato i ima 3 brzine s kardanom prema naprijed a motorom prema poslužitelju
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
75
Hvala ti puno, sad mi je sve jasno.

Radim neku kombinaciju sa tim motokultivatorom i roto kosom , a nisam ga probao još paliti jer je motor u banani pa reko da pitam znalce na forumu....
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Zagrejes dobro ulje pre sipanja da bude vruce takoreci pa da vidis kako onda ide.Ili pumpicu za sipanje ulja
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
e0a88a4ffe6766c4bf283912aad49535.jpg
ff91d74c6d2881bd710d2965e48d292f.jpg


Ovak sam ja danas točil ulje [emoji2]
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Čista getriba...A moja ka da ima i vanjsko podmazivanje...:icon_weed:
Ja sam svoju polovnu kupija, mora da je na njoj motor bija skidan i nije zalipljen kako triba onim silikonima.
Vidim kod tebe je kinez-benzinac..
Koliko konja ima, jel puno plaćen?
Kakav je?
Čini se da paše radilica na kumplug od mute, bez kemijanja?
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Čista je jer je oprana na jesen i tek je izvađena iz garaže :icon_razz:
Nije kinez, nisam htio kineza, nekak nemam povjerenja u njih...
Gore je Subaru EX27 plaćen 4000 kn i dobiješ međuploču ovisno na koji MTK stavljaš motor, u mom slučaju 22 mm i samo prišarafiš bez kemijanja.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
9 konja..
Da je 2-3 više, 100% pogodjeno...
A opet i to ovisi kakva ti je zemlja, na nekim zemljištima netriba ni toliko.
To su dobri strojčići.
Iako, meni recimo smeta način na koji je napravljen upravljač.
Neda se u sekund sklopit da ručke budu iznad njega.
Lakše bi otvara vrata od prostorije.
Za prekrajanje, nije mi doma...
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Meni jači netreba, ionak vecinom kosim sa njom, frezam samo 300 m2 vrta, zemlja je onak...ni tvrda ni meka...nekaj između...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
To je više nego jači od LA 300 pa ako je on mogao to sve skupa tjerat, što ne bi i ovaj bio dovoljan.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Kada sipaš pumpom,sipaš pod pritiskom.ja u svoju naspem ulje za minut.a oko snage motora,susjed ima maestralku sa acme motorom 6 ks,i vozi punu prikolicu krumpira u 4 i freza bez problema.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ok.
Kako kome triba i kako se kome svidja.
Ja ću sebi jednog dana, vjerovatno isto morat minjat motor, a kad budem, ako budem ima izbora,(ili love), uzet ću jači.
Zbog dosta sitnica..
Šta ne znači da taj nevalja, daleko od toga, pogotovo ako mu je zemlja mekša..(od moje)..
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Bubamarac,ako je orginalni 8 ks,a ovaj od Sine 9 ks,mislim da nema potrebe stavljat od 12 ks,jer getriba i sve ostalo je napravljeno za tu snagu,a ne za 4 ks vecu...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Po meni 9ks je sasvim dovoljno za taj menjac i poslove. Originalni je oko 6,5-7ks koliko se secam.Zlatna sredina je uvek najbolja
 
Na vrh