• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Ne 200, nego 100. Dva noža su 100 kn ;)
Ali s ćevapima i pivom >200 :D:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
@Bubamarac

Evo iz druge teme kako izgleda traktorska roto drljača, a ima tu i snimaka u radu. Možda dobiješ još neku ideju, ili ako ništa da vidiš kakva su tamo rješenja pa da prilagodiš nešto slično. :)

http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=1080790&postcount=1006

@ZJ

Neće on gotovo već sve sam da pravi, džaba ubjeđivati. :D
Vjerujem da će kad to završi napraviti još nešto pa na kraju od mute nastanu transformersi
. :lol:
Hmmmm, djavle jedan...:biggrin::icon_winkle:

Ne 200, nego 100. Dva noža su 100 kn ;)
Ali s ćevapima i pivom >200 :D:
Ja računao staviti 4 komada.
Ili 3, neznam još:^):.
Mrvu ih uvrnit/okrenit, da i plošno guraju odrezano, kao i rotacioni plug.
Ni on ne okrene zemlju, samo ju saspe u pepel, i izmiša tako, i odbaci u stranu.
Da transformersi!!!
I ovaj Philby je "oridjinal", kome bi ovo palo na pamet??
Mada je pomalo transformirana.:icon_biggrin:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Došla 4 noža od drljače sa linka.
Još da "blindu" jednu negdi nabavim.Nacrtat ću u realnim mjerama, pa ću onda vidit oću li staviti 3 ili 4 noža, i kojom geometrijom zakrenit nože da najbolje vataju i najbolje izbacuju.:icon_rolleyes:
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, zanima me koliko realno vrijedi Muta, prije nekoliko godina stavljen novi Acme 10ks benzinski motor (orginalni je bio 8ks). Uz Mutu ide freza i origanlna prikolica. Muta nije puno radila, frezanje malog vinograda i lagani transport. Volio bih cuti vasa misljenja i procjene.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Pozdrav, zanima me koliko realno vrijedi Muta, prije nekoliko godina stavljen novi Acme 10ks benzinski motor (orginalni je bio 8ks). Uz Mutu ide freza i origanlna prikolica. Muta nije puno radila, frezanje malog vinograda i lagani transport. Volio bih cuti vasa misljenja i procjene.

Koja je muta, stanje, ima koja slika?
Vridila bi koliko ju neko želi/može platiti...:cool:

Društvo,jel netko od vas radil frezu za snijeg možda?
dok je napraviš doć će proljeće....:(devil):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
U nas srićom, nema sniga :icon_twisted:
googlaj slike, kad već nema dobrovoljaca da ti slikaju originalnu.
Ja sad imam tomosovu pumpu, ako padne snig, odnit ću ju do radnje i prolit ulicu oko nje, morem s obližnje plaže plaže.
Čisto da vatrogasci shvate šta se oko njih dogadja, i da se malo aktiviraju za polit ceste morem..More jednostavno odteče u šaht i u more..
A ne nedilju dana pjeska i leda ka prije 2-3 godine.:icon_anal::(wait)::icon_lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Ne isplati se raditi. Naleti se u oglasu na gotove, samo treba čekati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Bubamarac, razgovori o priključcima i izradi istih, prebačeni su OVAMO.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Hvala.Sorry..Svašta nešto..:(angel):

Imam još jedno pitanje, možda neko od iskusnijih mehaničara bude zna odgovor.
Zanima me jel moguća ugradnja drugog, boljeg karburatora na LA300 motor?

Jel to neko pokuša, od nekog kineza, honde, skutera, bilo čega, šta nema usisno kolino?
Pa da se i auspuh malo preradi i pomakne nekud jer mi ga je i ovako već dosta i od prvog dana gledam naletit na kakvo kolino koje bi zavarija na kraj auspuha i usmjerija ga u zemlju da manje dišem taj smrad...
Sam motor meni radi relativno ok, samo ga ponekad uvati "ludavica".
Koja obično prodje tek skidanjem svićice i livanjem goriva pod nju...:(emo):

Naletija sam na jednu sliku na kojoj mi se čini da je takav motor sa drugim karburatorom i drugom strujom.
Jel ovo takav isti motor ili drugi neki?Meni se čini isti ka moj..

HpHdUGC.jpg


M3LQda2.jpg


WO10j7O.jpg


MbMUnQn.jpg


Ili je ovdi isti karburator samo s drugim filterom zraka i rezervoarom?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
To je motor LA300 sa svojim originalnim krburatorom, rezervar i filter zraka i ostalo je IMT. Na taj motor bi vjerojatno odgovarao krburator od LA250 kakvog imam ja na kosilici. :(mm):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Bubamarac, tvoj rasplinjač ima okruglo dno?
Ovaj na slici je IPM MGHV1. Noviji tip.
Na oba moja motora su bili takvi rasplinjači, i nikad problema.

Brgud, na ovoj slici je IMT507, a filter zraka je drugačiji nego na LA300 (originalni je plastični) i na drugom je mjestu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Pa nisam ni napisal da si nekaj krivo rekel :)
 
E

el pibe

Guest
Pozdrav, zanima me koliko realno vrijedi Muta, prije nekoliko godina stavljen novi Acme 10ks benzinski motor (orginalni je bio 8ks). Uz Mutu ide freza i origanlna prikolica. Muta nije puno radila, frezanje malog vinograda i lagani transport. Volio bih cuti vasa misljenja i procjene.

Nepoderiv stroj ja imam takvu sa Acme motorom.Vozi skoro tri desetljeća.Do sada mijenjene karike i popravak kuplunga.Ništa mijenjano ni šerafljeno.Redovita zamijena ulja promijenjene gume i vozi.Sfrezala,odpeljala,pokosila više neg je netko napravil s manjim traktorom.Nekakve muhice imala lani sa snagom ali i to je sanirano_Opet vuče ko zmaj.Lani sam zakopčal punu prikolicu kuruze i opet je otpelala ko u najbolje dane.A pogledaj za cijenu probaj čim jeftinije nabaviti:icon_lol:Morti ovaj ne zna kaj ima a najvjerojatnije ne zna jer se takav stroj ne prodaje.Ja svoju nebum prodal nikad.Definitivno moj najdraži stroj na dvorištu a imam podosta mehanizacije.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Sve stoji, ako ne naletiš na "kosilicu"(bržu getribu), sa frezom kao jedinim priključkom...
To se meni dogodilo..
Nema niko oko mene "suprotnu" a da mu triba ovakva, samo za košnju ili većinski za košnju, pa da se zaminim..

Doda bi ja čak i nešto love, iako je u mene motor skroz ok, i može po motoru još dosta pridrljat, getriba isto uredna, pa mi se ne isplati ni potencirati svašta da ne dobijem za nju nešto zgaženo..
U mene samo rezervoar triba minjat, a ako se vlasniku neda ka meni, onda ni to!!
Izgleda ka da je prošla 3 rata, ali ulje ne troši ozbiljnije, ni jedno ni drugo..

Bubamarac, tvoj rasplinjač ima okruglo dno?
Ovaj na slici je IPM MGHV1. Noviji tip.
Na oba moja motora su bili takvi rasplinjači, i nikad problema.

Brgud, na ovoj slici je IMT507, a filter zraka je drugačiji nego na LA300 (originalni je plastični) i na drugom je mjestu.

Neman pojma.nesićam se.jednom sam ga čak i rastavlja i od tad moram zatvarat gorivo na rezervoaru,prije nisam mora..
Drža je plovak.
Po sjećanju reka bi da je kadratna čašica odozdal, sad jel ka na ovom, ili nešto drugačija, neznam..
Ima diznu na čašici, takvu da je duža i na njoj je komad "cjevčice" pod 90 stupnjeva, da se može rukom skinit za propuvat.
Nije "na ključ 10", ka tomosova..
Ma samo me interesiralo jel neko proba stavit neki drugi karburator, i bez usisnog koljena"??
s urednim karburatorom koji ne zayebaje, bija bi i to neloš motor..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel tko od vas kad vozio MZ 250ccm.
Čini mi se vrlo sličan karburator.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Jednom sam u oglasima vidio mutu sa karburatorom od male kosilice. Prodavac je tvrdio da dosta manje troši i da lakše pali, ali vjerujem da je i snaga motora manja.

E sad, pošto je ta radila kao kosilica gdje ne treba velika snaga i gdje je na deset sati dnevno bitna potrošnja sigurno je bila dobra kombinacija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh