• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Ja sam se naraskapal frgazera na svojoj Muti,ali nikad nisam tak nekaj nasal u njemu.

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ma dobio sam je na poklon, to je je moj prvi susret sa benzincim. Ima frezu i kosu, ali mi je čudno jer ima samo jednu brzinu za naprijed a čak 3 rikverca i nekako mi se čini da prebrzo ide dok freza?? Ima možda neki inverter?
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Takav mi ima stric na svojoj Muti,ali ja nisam nigdje vidio takav dio kad smo raskapali njegov.

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
 

Mondialko

Član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
33
Netko je dobro zapustio toga speciala :/

Najvjerojatnije ti tako gubi i dobiva gas zbog hrđavoga rezervara.

Isto se i meni desavalo pa sam morao staviti filter između karburatora i rezervara.

P.s. kungplun vise ne cvili. Podmazao sam ga. XD
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ma dobio sam je na poklon, to je je moj prvi susret sa benzincim. Ima frezu i kosu, ali mi je čudno jer ima samo jednu brzinu za naprijed a čak 3 rikverca i nekako mi se čini da prebrzo ide dok freza?? Ima možda neki inverter?

Stavi haubu, okreni ručke kako treba pa će se oznake poklopiti i imaćeš tri brzine naprijed i jedan rikverc. :)

Nema invertera, tako je kako jeste. Možda malo brz, ali imaš sreće da nije univerzal jer je on sa malim točkovima još brži.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Predviđena je za prvenstveno frezanje, rad sa roto plugom, roto kosilicom i čišćenje snijega. Samo je sa drugim pužnim parom usporena u odnosu na modele kosilica i univerzal. Kad okreneš ručke naopako i zakačiš frezu ionako nema potrebe za više brzina već šibaš sa najsporijom.

Kačio sam nekad ranije uputstvo i katalog dijelova pa možeš prelistati za više informacija.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Ja sam sa mutom potpuno raskrstio, zamjenio modul paljenja i nek ide od mene što dalje, trojica ju dolaze pogledat u subotu, jedan nek ju odveze, smučio mi se i la300 i njen mjenjač bez diferencijala.
Čim ode idem po holdera ed2 sa frezom i plugom, onda imam pravi stroj
 

MZoran

Novi član
Tu od
19 Kol 2016
Poruka
8
Da li je izvodljivo da se za mutu special napravi prikolica sa kardanom i da bude pogon 4x4, obzirom da je 612 brzina pogona pri 3000min, I brzina 1,70km/h a rikverc 1,91 km/h.
Ukoliko jeste od cega bi bilo pozeljno da bude deferencijal, koje gume da se stave na prikolici (na muti su gume 12) itd kako bi se ujednacile brzine.
Unapred hvala
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Mozes slozit pogon samo na zadnje kotace i da imas jos jedan mjenjac na prikolici da usporis okretaje kardana. Sa felgama i gumama trinajsticama imas nekih 20 do 30 kmh u najvisoj brzini, davno sam racunao ne sjecam se tocno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Ja sam sa mutom potpuno raskrstio, zamjenio modul paljenja i nek ide od mene što dalje, trojica ju dolaze pogledat u subotu, jedan nek ju odveze, smučio mi se i la300 i njen mjenjač bez diferencijala.
Čim ode idem po holdera ed2 sa frezom i plugom, onda imam pravi stroj
Ak oćeš pravi stroj, onda kupuj Super Specijala.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Holder ima jacu getribu masivniji je i ima vodeno hladjenje, s tim da e11 i e12 imaju sinhro mjenjac sa 6 brzina i na sve holdere sa dizel motorom se kaci freza 90 cm sirine bez brige. I bolja je trakcija zbog 7 x 18 guma
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Ma ko se bude boril s tim teškim strojem. Zato velim da je SS taman mjera.
 

Najnoviji postovi

Na vrh