• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Pozdrav, jel neko mozda zna jel se da na mutu univerzal pripasati nekakvi tarup za travu? Ili jel se da mozda sloziti s onog kutnog kardana za roto plug?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Zna neko gde ima kakvih rabljenih dijelova za Kosoricu?
Konkretno trebam diferencijal s pužnim kolom ili kompletan mjenjač.

Ili kakav dučan gde bi bilo novo za kupiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ako paše diferencijal i pužno kolo onda sam zainteresiran, ako ne pnda ništ.
Od Gorenja iz onog doba priznam samo veš mašinu, ovo je igračka a ne mtk.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Najjeftinije iz SLO.
Kaj se dogodilo? I kaj ti sve treba?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Imam rabljeni puž i pužno kolo, koje čuvam za rezervu.
Kaj je netko delal da se to dogodilo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Kak misliš kaj je delal, ne kontam?
Freza je od bratiča, čovek je godinama delal s njom, nije ju čuval i povremeno palil da se motor ne zastoji ko ti svoju i jednostavno se potrošilo od upotrebe.

Čim čuvaš za rezervu nije na prodaju, a i da je ne znači mi ništ jer trebam i zupčanike diferencijala i osovinu....
Ima novo kod nas ali je bezobrazno skupo, zato sam i pital jel ima ko rabljeno ili kompletan mjenjač pa da se jeftinije prođe.

Našel sam kompletan mjenjač, onakav kak je Lee stavil sliku pa bi možda gore nasadil ovaj motor ali neznam jel onda freza paše od Kosorice.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
A gle, kaj se dere, se i podere, a pri nama su dijelovi, istina, preskupi.
Obično se potroši pužno kolo, pa onda stane. Ista je stvar na Labinprogres Mondialu,samo kaj većina ima krutu osovinu a ne diferencijal.
Na žalost, nekad ispadne i gorje.

Ne, ne paše freza. Različit je prihvat i redukcija u kutnom prijenosu.

Edit: stari model baš i nije neka srećaza frezanje
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Caooo ekipaaaa... Evo me ponovo sa "promlemcicima" i mojom Mutom...

Naime, primijetio sam da crijevo iz rezervoara koje ide na diznu je na par mjesta ispucalo i tu zmari nafta. E sad, osjecam po gasu dok freziram da mtk kao da prekida (da li je to zbog toga sto na tom mjestu izlazi nafta). To se do sada nije dogadjalo.

Drugi problem. Od kad sam remontovao frezu, ona se u radu samo iskljucuje. Onda da bih to sprijecio zavezao sam rucicu lastikom kako se ne bi vracala. Dakle, rucica se vrlo lako iskljucuje...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Kaj se dogodilo? I kaj ti sve treba?
Evo slika kaj sam ti obečal i hvala kaj si zval i kaj imaš brigu na "moje" brige.

Ovo je uzrok loma.
Jedna od polovica uzroka.



A ovo je rezultat.

 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Caooo ekipaaaa... Evo me ponovo sa "promlemcicima" i mojom Mutom...

Naime, primijetio sam da crijevo iz rezervoara koje ide na diznu je na par mjesta ispucalo i tu zmari nafta. E sad, osjecam po gasu dok freziram da mtk kao da prekida (da li je to zbog toga sto na tom mjestu izlazi nafta). To se do sada nije dogadjalo.

Drugi problem. Od kad sam remontovao frezu, ona se u radu samo iskljucuje. Onda da bih to sprijecio zavezao sam rucicu lastikom kako se ne bi vracala. Dakle, rucica se vrlo lako iskljucuje...
Ovo sa crijevom lako središ!
Ovo sa ručicom - provjeri kuglicu (štift) i feder!
 

Najnoviji postovi

Na vrh