• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
ispod karburatora se nalazi jedna mala polugica koja se miče u tri položaja dali je to možda čok ako je u kojem položaju mora biti za paljenje jer se jučer ubi povlačući špagu isprobavao sam sve moguće varijante tak da nemam pojma kresnula je valjda od tvrdoglavosti moje ak ima koji lakši sistem....
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
skini filter ili crevo pre karburatora ili sta vec ima i vidi leptir za sauh u kojem je polozaju zatvoren. upalis i vratis na srednji polozaj dok se nezagreje malo i onda vratis skroz. to ti je sauh ,polusauh i otvoreno. neke hoce samo sa polusauhom da pale ali to je kad se vec razjede karburator ili je bas toplo napolju. nekad se na pun sauh samo javi i ugasi. vrati joj i sa malo gasa pali
 

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
skini filter ili crevo pre karburatora ili sta vec ima i vidi leptir za sauh u kojem je polozaju zatvoren. upalis i vratis na srednji polozaj dok se nezagreje malo i onda vratis skroz. to ti je sauh ,polusauh i otvoreno. neke hoce samo sa polusauhom da pale ali to je kad se vec razjede karburator ili je bas toplo napolju. nekad se na pun sauh samo javi i ugasi. vrati joj i sa malo gasa pali
ok,zašto se nakon nekog vremena oko sat vremena rada ona ugasi i nema šanse da ju upalim sviječica suha,goriva u karburatoru ima i ostavim ju neko vrijeme taman da pivu popijem i ona kresne kao da ništa nije bilo ali opet nakon nekog vremena počinje ista priča....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ok,zašto se nakon nekog vremena oko sat vremena rada ona ugasi i nema šanse da ju upalim sviječica suha,goriva u karburatoru ima i ostavim ju neko vrijeme taman da pivu popijem i ona kresne kao da ništa nije bilo ali opet nakon nekog vremena počinje ista priča....

Ili imas svjecicu pre slabe toplinske vrijednosti ili bobina gotova.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Čok ti ima ta tri položaja i kad je skroz do motora onda je isključen...kad ga pališ ga pomakni skroz do kraja,čim kresne ga vratiš na sredinu, i nakon što malo radi ga vratiš na nulu....
Što se tiče pregrijavanja to je kod njih kao dobar dan....kao što kaže kolega probaj sa svječicom veće topliske vrijednosti, a u naj naj gorem slučaju, došlo je do deformacije bloka..tj sjedišta ventila su propala u blok....ja sam na svojem morao raditi nova sjedišta i vodilice ventila...
Ti motori imaju jako loše hlađenje i moja je preporuka da ga ne forsiraš previše.....pola sata odradi pa ga ostavi 15-20 min da se ohladi...i tako dalje...a za to vrijeme taman stigneš :icon_jook:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Pozdrav i ja sam vlasnik istog motokultivatora kojeg i ti posedujes. U pocetku sam bio iole zadovoljan medjutim to je namenjeno za kosacicu a ne za freziranje tako da sam kupio noviji diferencijal sa radnim telom i na njega prebacio motor i sad radi posao. Jeste mali motor ali se bori guta ledinu u samo stuca. Kolika je cena dizel motora?

Imas ove kineze nove za oko 250e po oglasima,a ako imas da ti neko doveze taj isti sa kosova,jer su dole 140e,nisu se lose pokazali,ima moj kum na imt408 i zadovoljan je.Takodje mozes naci polovne vece dizele koji se ugradjuju na veliki labin i imt 509 za oko 250-300e
 

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
][IMG

ovo joj je zadnje frezanje do jeseni, koju sviječicu bi trebao kupiti jer ova je nova ali mislim i da ću mašinu na panj jer mi je propišala ulje na diftungu glave cilindra...bojim se da sam ju malo preopteretio danas i kad ju otvorim da bi mogao vidit svašta..ekipa hvala na korisnim savjetima...javim kad zapnem
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Imas ove kineze nove za oko 250e po oglasima,a ako imas da ti neko doveze taj isti sa kosova,jer su dole 140e,nisu se lose pokazali,ima moj kum na imt408 i zadovoljan je.Takodje mozes naci polovne vece dizele koji se ugradjuju na veliki labin i imt 509 za oko 250-300e
Stavio bih malo veci dizel posto sam remontovao radno telo, stavljao sa vece nozeve i sad mi je dosta slab. opteretim ga tako da vise izbacuje na iberlauf nego na auspuh. I sve moram da drzim na rukama kad freziram ili ode u dubinu i ugasi ga. Ali ledinu ubija usvakom slucaju.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
@ekstermoivan ako stavljas kineskog dizela F 176 motor ide original na mutu. taj je i kod mene isti a snage je 5ks. njega prodavci prodaju pod 8ks. da znate da vas neslazu . ali dovoljan je za nju. jaci od njega je F186 sa 8ks i ide za 509 i velikog labina original . njega bez prepravki neces moci ubaciti
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
u motor cini mi se oko 0,5-0,7 L ulja . naspi 0,5 pa premeri dal je na mah pa dolij ako treba jos. u menjac oko 2L
 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
Pomagajte. LA 300 nema snage kad je filter zraka gore. Kod frezanja se guši i na kraju ugasi. Filter je novi. Auspuh je novi. U leru radi normalno premda mi se čini kao da ima malo previše zraka. Drugo što me muči je što kapa gorivo na leptiru čoka. Otišao mi je navoj na matici. Sad sam omotao teflon trakom i drži. Treće što me muči je neki tanki feder koji bi trebao vraćati neku polugicu koja je s gornje strane karburatora. Polugica ima uporište ispod rezervara sa stražnje strane. U svakom slučaju feder ne vraća polugu. Čemu to uopće služi?
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pre bih rekao da ti karburator baca previse benzina unutra. cim mu stavis filter on pogorsa situaciju jer se smanji dotok vazduha a poveca jos dotok benzina. pogledaj nivo u karburatoru dal ti nije prevelik. treba biti oko polovine lonceta za gorivo. od sve prilike mirise mi na nov karburator.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Pomagajte. LA 300 nema snage kad je filter zraka gore. Kod frezanja se guši i na kraju ugasi. Filter je novi. Auspuh je novi. U leru radi normalno premda mi se čini kao da ima malo previše zraka. Drugo što me muči je što kapa gorivo na leptiru čoka. Otišao mi je navoj na matici. Sad sam omotao teflon trakom i drži. Treće što me muči je neki tanki feder koji bi trebao vraćati neku polugicu koja je s gornje strane karburatora. Polugica ima uporište ispod rezervara sa stražnje strane. U svakom slučaju feder ne vraća polugu. Čemu to uopće služi?

Gorivo kapa jer plovak ne zatvara dovod.....no to je kod njih sasvim normalna pojava,.....ona polugica je centrifugalni gas...tj motor si sam dodaje gas kada ode u preniske okretaje
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Ma stavi karburator od kosacice za travu, manji je lagano podmiruje potrebe a sto je najbitnije veoma malo trosi benzina sto jeste poenta. Tako sam ja uradio i prezadovoljan sam. Slikacu prvom prilikom...:(hi):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma stavi karburator od kosacice za travu, manji je lagano podmiruje potrebe a sto je najbitnije veoma malo trosi benzina sto jeste poenta. Tako sam ja uradio i prezadovoljan sam. Slikacu prvom prilikom...:(hi):

Ak ti ta polugica nema feder nebu normalno delala i dobiva skoro stalno prevec goriva jer ju nema kaj vratiti kad povuce vise gasa pa se gusi.
 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
Ak ti ta polugica nema feder nebu normalno delala i dobiva skoro stalno prevec goriva jer ju nema kaj vratiti kad povuce vise gasa pa se gusi.

Ima feder ali je labav i ne drži. Kako to uoće radi? Ima li samo feder za kupit?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima feder ali je labav i ne drži. Kako to uoće radi? Ima li samo feder za kupit?

Sumnjam da ima samo feder al bi se dal napravit po uzorku.
Jos bi trebal imat jednu cjevcicu kaj ide od bloka motora na fergazer ili usisnu granu vecinom na jedno zadebljanje na fergazeru bum sutra poslikal pa da vidis otprilike kak su polugice smjestene.
Taj centrifugalni radi tak da kam ti ima premalu snagu motor za trenutno opterecenje znaci ak naglo padnu okretaji motora automatski taj mehanizam se pomakne u drugu stranu i preko tih poluga otvori leptir na fergazeru neovisno koliko si ti dal gasa i tu ima kod leptira jos jednu oprugu.
Znaci tak je zamisljeno da ju to odrzi na zivotu da ne crkne kod naglog povecanja opterecenja.
Unutra je jedan polumjesec koji je napet na jednu stranu i drzi tu polugu fiksnom cim naglo padne broj okretaja centrifugalna sila ga zakrece i on se malo pomakne i preko te polugice otvori leptir i doda goriva i pojaca gas i cim se okretki ustabile ili opterecenje bude konstantno ona radi na takvom gasu koji si mu ti zadal,do ponovnog veceg opterecenja....
 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
Sumnjam da ima samo feder al bi se dal napravit po uzorku.
Jos bi trebal imat jednu cjevcicu kaj ide od bloka motora na fergazer ili usisnu granu vecinom na jedno zadebljanje na fergazeru bum sutra poslikal pa da vidis otprilike kak su polugice smjestene.
Taj centrifugalni radi tak da kam ti ima premalu snagu motor za trenutno opterecenje znaci ak naglo padnu okretaji motora automatski taj mehanizam se pomakne u drugu stranu i preko tih poluga otvori leptir na fergazeru neovisno koliko si ti dal gasa i tu ima kod leptira jos jednu oprugu.
Znaci tak je zamisljeno da ju to odrzi na zivotu da ne crkne kod naglog povecanja opterecenja.
Unutra je jedan polumjesec koji je napet na jednu stranu i drzi tu polugu fiksnom cim naglo padne broj okretaja centrifugalna sila ga zakrece i on se malo pomakne i preko te polugice otvori leptir i doda goriva i pojaca gas i cim se okretki ustabile ili opterecenje bude konstantno ona radi na takvom gasu koji si mu ti zadal,do ponovnog veceg opterecenja....[/QUOTE

Ajde slikaj ako nije problem. Hvala!
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Danas nisam stigel u zurbi sam od jutra a od pola 2 sam na poslu. Sutra mjenjam na frezi ulje pa cu poslikat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh