• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

M

Mister x

Guest
Odprilike 20 - 30 litara

Meni je uvjek oko minutu trebalo da napunim malog Porshe juniora, jer imam 25 litara spremnik.

Makar dosta ovisi o bušilici kolko je okretaja u minuti naravno. Ja koristim Einhel žutu 100 kuna u Getro-u
 
B

Bobo

Guest
Dakle, prvi put ipak moras vuci sam, i kako Ratarko kaze, ne smije zrak do nje...


Moram i to isprobat, jer je jeftinije kupiti tu pumpu i novu einhell busilicu, nego neku rucnu pumpu kao sto Ratarko pumpa ulje s njom...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo ona pumpa što ju ja imam za ulje je dobra ali nije za dizel . Moraš puno pumpati da bi napumpao jedan rezervoar pa makar on bio i od IMT 549 a ne od Forda 425 litra , tri puta gore dole i tek jednu litru dobiješ... Za ulje je super , pa čak i za full izmjenu ulja u RX od 24 litre ne treba ti duže od dvije minute za to a kada radiš dnevno ili tjedno nadosipavanje ulja u traktor za to je odlična .
Vidio sam i bolje ručne pumpe za dizel , veliki kapacitet imaju.
Jednom sam pomagao kolegi vaditi repu pa su nam strojevi ostali parkirani u polju , sutra ujutro je on sam napumpao pet buradi ručno u njegov Holmer i moju Ropu , možda mu je pola sata trebalo .
 
B

Bobo

Guest
Cuj, sve mi se vise svidja ideja s busilicom...

Ici cu sutra do grada, pa cu se raspitat koliko to cudo kosta, a busilicu viska vec imam ;)

Samo da jos mogu nac kakav filter da stavim prije pumpe, da se en smrda, iako je gumena unutra, moze ju nesto zaglavit i uzalud vam trud sviraci...

sput cu i otici pitat koliko kosta onakvo plasticno cetvrtasto bure "na paleti"...
 
R

Ratarko

Guest
Ja sam kupio 10 komada od 1000 litara od svog strica , mislim da mi je 700 kn računao komad i to još kao za mene :(
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ja NIKAD nisam kupio vise goriva od 250 litara... Osim za doba Yuge, a onda su svi imali sve, pa tako i goriva...

Uglavnom, preko 300Kn ne dam i gotovo... Ako nista drugo, otici cu negdje potrazit bacvu 200l od ulja, i ako netko oce prodat to je to...
 
B

bojance

Guest
Narode nisam vas pitao koji dizel sipate u vase IMT traktore.
Kod nas ima u prodaji tri vrste dizela: eurodizel sa 50 ppm sumpora, eko3dizel sa 350 ppm sumpora i dizel d2 sa mogucih 10000 ppm sumpora.
Nama preporucuju cak i kazu da jedino sipamo ovaj stari dizel d2 kao zbog podmazivanja pumpe visokog pritiska. Navodno sumpor je podmazuje.
A ja se pitam sta rade ljudi na zapadu koji jos uvek imaju stare perkins motore a kod njih takav dizel odavno ne postoji.
Neznam kakva je situacija kod vas i koji dizel koristite.
 
B

bojance

Guest
Naravno svi kazu da sumpor stetno utice na motor time sto razgradjuje ulje pa je potrebno skratiti interval zamene motornog ulja.
E sad ili podmazivati PVP sa starim dizelom ili cuvati motor sa novim?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
meni je benzinska jako blizu,pa samo odem tamo kad trebam i to je to...natočim odmah u traktor i miran sam...
 
M

Mister x

Guest
Ja točim plavi dizel, punica radi na županiji pa sam uskladištio 1000 litara ako poskupi 8)
 
R

Ratarko

Guest
vinogradar kaže:
Ratarko šta točiš u hurlija?

Plavi dizel , što bi drugo .
Možeš i ložu ako to pitaš između redova 8)
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
437
Ma tak pitam koliko ču ja trošit i da eurodizel točim nije neki trošak.Pričao mi je čovjek na štandu same-a u gudovcu da može bilo šta bitno da nema smeča,vode i tako toga
 
R

Ratarko

Guest
vinogradar kaže:
Ma tak pitam koliko ču ja trošit i da eurodizel točim nije neki trošak.Pričao mi je čovjek na štandu same-a u gudovcu da može bilo šta bitno da nema smeča,vode i tako toga

Tako je , najbitnija je čistoča goriva .
 
B

Bobo

Guest
E, pitanje na brzaka:

Jedan covjek prodaje neku bacvu za gorivo koja u sebi ima pregradu u kojoj se nalazi pumpa. Ja to cudo jos nisam vidio, no kako mi kaze njegov susjed, ima preko 200 litara, njegove procjene oko 300, te da je napravljena bacva od nekog debljeg lima, nije kao obicna da se moze savinuti. Stvar je stara, ali ispravna je pumpa, te bacva ne curi...


Ja to cudo idem za par dana pogledati (u Gradiskoj je pa treba cekati tocenje plina) ;).


Cijena nije definirana, no dajte mi recite koliko da covjeku ponudim, jer stvarno ne znam koliko bi takva stvar vrijedila novaca, a on kaze da je cijena po dogovoru, no da prije moram pogledati, prije nego sto budemo trgovali.

Gledao sam rucne pumpe po trgovinama, i najjeftinija koju sam nasao, a da nije ona za ulje, kosta 400-tinjak kn, a ja toliko nemam za pumpu, plus toga sto mi treba i bacva od 200 litara... Jedna bacva mi je malo, pa trebam dvije. Puno komplikacija, a bespotrebno. ovo cudo od 250-300l bi mi doslo ko kec na 11.

Svaka pomoc dobro dosla!

Unaprijed hvala!
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
609
Ako nova pumpa košta 400 kuna računaj da ona u toj bačvi je oko 250 a rezervoare su prije majstori radili za marku po litri zapremine rezervoara ali naravno onda je to novi rezervoar.Ma ponudi mu 500 kuna pa vidi kako diše :lol:
 
B

Bobo

Guest
Hmmm...

500Kn. Zanimljivo...


Moram ja to najprije vidjeti, a posto sam skorpion u horoskopu (ne postoji stvar koji ne mogu iskamciti ili dobiti jeftino) tako da cu ja malo trgovati s njim, na racun starosti bacve, te na ne koristenje pumpe... tako da za 500 kn bi islo, a ako imam srece mozda i manje...

Moram mu reci da natoci malo vode unutra, da vidim da li pumpa radi kako je rekao, te koliko jako pumpa, da ne bi bilo da ide dec, po dec, jer to ne zelim u svom dvoristu...

Ima li itko ideje koliko bi tako sta kostalo?
 
B

Bobo

Guest
Bio danas to pogledati... Nisam kupio, jer to ne vrijedi ni 250 kn, a lik trazi 500 i ne da za manje!

Bacva je teska da ju jedan jedva sam digne i zapremnina joj je 250 litara. Gore je skroz otvorena te ima u sebi ugradjenu pumpu, kao ove za ulje, dakle, tri poteza litra...

Otisao danas pronjuskati kod nekih ljudi i dobio dzabe bacvu od 200 litara i sutra idem po pravu pumpu kako bog zapovijeda...
 
R

Ratarko

Guest
Zar nisi nigdje naletio na rezervoar za ložu od centralnog grijanja ?
Ljudi su to znali prodavati jeftino kada je plinifikacija uzimala maha po slavoniji. Vidio sam dva komada od 2000 litara ali davno , cijena je bila povoljna .
 
B

Bobo

Guest
Kog ce mi vraga rezervoar od 2 000litara?!?

Ja godisnje potrosim ispod 1 000 litara, i sad da imam ovo cudo... Ne vidim bas neku isplativost u tome. Bar ne jos...

Cekaj da i ja kupim nesto stp pije malo vise, pa cu imati i malu INU kod kuce ;)
 
Na vrh