• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Moj susjed ti ima za prodati dvije plastične cidterna na paleti, svaka 1000
litara, cijena ,mislim, 500 kuna.
On ih je koristio za lož ulje.
 
B

Bobo

Guest
A evo je i moja INA:

Obrisan neispravan link.

Pumpa je kostala 430Kn, a bacva je dosla gratis. Onaj lik sto mi je htio prodati onu starudiju za 500Kn nije normalan, a i ja sam blesav sto sam ono uopce isao gledati.

Sad je na pumpu stavljeno duze crijevo i motor od brisaca od stojadina te sistem radi kao blesav! 60 litara za ravno 3 minute napumpam, sto mi nije pretjerano puno, ali ce uskoro gore brzi motor ici. Ovaj od stojke je samo za probu.
 
R

Ratarko

Guest
Eto dobro je ispalo , bitno da si riješio...
Na SB-TV se u oglasima jako dugo reklamira jedan polovni rezervoar od 2000 litara za 800 kn pa ako još nekome treba ...
 
B

Bobo

Guest
Eh, da mi je...


Cini mi se jako malo 800 Kn za 2 000 litara. Pogotovo ako je onaj "temeljno crveni" kao za centralno grijanje... To je odlicna stvar!
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
Eh, da mi je...


Cini mi se jako malo 800 Kn za 2 000 litara. Pogotovo ako je onaj "temeljno crveni" kao za centralno grijanje... To je odlicna stvar!

Nije malo . to im je normalna cijena.
Ja imam taj od 2000 litara i kupio sam ga još povoljnije od tih 800 kn samo se više ne mogu sjetiti koliko točno .
 
B

Bobo

Guest
Pa onda ona plasticna cisterna na paltei ne vrijedi svojih novaca nikako!

Kod nas kosta oko 600-700Kn... Malo je falilo da to kupim, no ne trebam toliki rezervoar u garazi, samo mami ljude sumnjiva morala, a jos ako je pun...
 
R

Ratarko

Guest
Plastični rezervoar na paleti je druga kobasica , zato ima sličnu cijenu kao i taj željezni jer je svestraniji . Ovaj željezni staviš negdje u kut i ne mrdaš ga više nikada .
 
B

branko

Guest
za te plasticne tankove na paleti znam da ima ponekad na prodaju u belupu, samo mi nikad nije trebal pa se nisam interesiral za cijenu.
 
K

krx pozega

Guest
Ja sam neke godine otišao po desetak takvih plastičnih cisterni sa paletom u Zaprešič kod nekog lika koji to kompenzira nešto sa Karbonom tam..uglavnom u njima je bio tekuči škrob dovezao ih u Požegu oprao toplom vodom te prodao za sto eura komad..sebi ostavio dvije koje me odlično služe i koristim ih samo za vodu pošto imam željeznu cisternu od tisučaka u zraku(ne trebam rukat)za gorivo...nesmijem vam reči koliko sam dao za ove plastične ali oprane su bile kao nove... :wink: 8)
 
B

branko

Guest
znam da je sigurno bilo za bagatelu, jer sam ja placal one limene od 200 l samo sa velikim poklopcom u vindiji 20 kn , a prosle godine sam uzel u podravci plasticne od 200 l po 10 kn komad.
 
R

Ratarko

Guest
Evo malo problema za sve nas poljoprivrednike .
Radi se u plavom dizelu.

Danas sam uplatio 6.000 litara plavog dizela jer nemam više niti kapi kod kuče. Stigao je predračun kojeg sam žurno uplatio da bi si povečao šanse da mi sutra gorivo bude isporučeno . NA računu koji je bio malo više od 25.000 kn stoji i jedna nova stavka NAKNADA ZA AGENCIJU od 700 i nešto kuna :!: :!: :!:

Ajde ne bude mi teško nazovem ja INU da pitam koja je to naknada i za koju agenciju se uplačuje . Odgovor je bio da je Vlada RH donijela takvu odluku da se to mora plačati i to je to .

Kako ja nisam politički aktivan tako i ne pripadam nekom klanu - stranci ali sam siguran da za ovu Vladu više glasati neču . Zamisli samo kako su oni efikasno smanjili cijenu SUPER 98 goriva na 8 kn i na sav glas rekli na medijima , MI VLADA VAM TO OMOGUČUJEMO JER MOŽEMO a na drugoj strani šutke namaknu taj novac na nama seljacima , pa stvarno ono dokle če to više ...

...a i ono 00 promila im nisam oprostio i neču :wink:
 
B

baca Iva

Guest
Eto vidiš,baja, lopovluka. Oni misle da su ljudi glupi i da s njima mogo kako oče. Imaš ti taki dodataka koliko oš. Vjerujem da je tvoja odluka dobra: za vu vladu ne glasat, jer nijedna dosad nije poljoprivrednicima nanila više štete od ve sadašnje. Džaba ti ministra poljoprivrede, kobojage našeg čojka, kad on u kabinetu nije niko i ništa. On se "uhljebio", sredijo svoje gospodarstvo (sinovima je pripiso svoje vinograde i kao on nema ništa!). Pa vidiš ti kog Sanader drži u kabinetu. Čobankovič nesposoban, Kirin nesposoban, a koje zapravo od nji' sposoban? Ti si, baja, mlad i ne pamtiš dugo, al vakog lopovluka dosad ni bilo.
 
R

Ratarko

Guest
Ma radi se o tome da se ne bavim politikom pa onda pola tih stvari i ne čujem što se događa ali evo danas mi je baš bilo krivo kada sam morao platiti 100 € nekoj Agenciji a ne znam tko su oni . Stvarno nam je ova vladajuča garnitura stavila hrpu takvih prkonočnih odluka na leđa ...
 
B

bajki

Guest
Koliko te onda izađe litra plavog dizela? Dali je ta naknada inače uključena u cijenu plavog dizela koji se prodaje na benzinskim pumpama? Nisam za to čuo do sada! Banda jedna lopovska! Čuli su oni da si kupio novu pilu i misle taj ima novaca. Treba ga oderati! :wink:
 
R

Ratarko

Guest
bajki kaže:
Koliko te onda izađe litra plavog dizela? Dali je ta naknada inače uključena u cijenu plavog dizela koji se prodaje na benzinskim pumpama? Nisam za to čuo do sada! Banda jedna lopovska! Čuli su oni da si kupio novu pilu i misle taj ima novaca. Treba ga oderati! :wink:

Bajki nisam pitao da li je to i na benziskim postajma tako ili samo kada ti dovoze kuči . Mislim da je i na benzinskoj taj harač uračunat jer ja platim posebno i prijevoz do kuče ...

Da , sigurno se pročulo za moju novu pilu pa mi gule kožu , hehe :wink:
...ili znaju da je vario i da manje troši od normalnog traktora pa onda da nadoknade razliku :wink: :lol:

Meni je samo krivo što se takvi zakoni donose preko noči a ima ih puno .
Ako je država rekla da je plavi dizel za poljoprivrednike i ribare te da se na njega odriče raznih nameta i poreza da bi nam bio pristupačniji zašto onda stave tu naknadu za agenciju , ma jadni su do kraja .

Litru plavog dizela sam platio 4.22 kn .

Edit :


Stiglo gorivo !

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
B

bajki

Guest
Žalosno je to! Najlakše je derati seljaka, a najlakši je način uvođenjem novih nameta preko noči. Nije prvi put a nažalost nije ni zadnji.
 
Na vrh