• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

R

Ratarko

Guest
suljos kaže:
Kolika je sada cijena plavog dizela`?

Kako misliš SADA , pa nije vrag da je opet otišlo gore ?
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Ratarko kaže:
suljos kaže:
Kolika je sada cijena plavog dizela`?

Kako misliš SADA , pa nije vrag da je opet otišlo gore ?

Ne znam,ja ti kupujem za nasu kuci ulje za lozenje ,godisnje trosimo 12.000 liatara,trudim se da sto jevtinije prodjem pa pratim dnevne cijene,nego ne znam ni koliko je cijena u HR plavog dizelaa i ulja za lozenje.To pitam radi nekih mojih kalkulacija oko zemljoradnje.
 
Č

Čugi

Guest
Ja gorivo sipam na pumpi stalno, jer mi do nje treba nekih 30 sekundi :) , a inače one plastične cisterne na paleti su ovde 40-50 eura od 1000 litara, i ja je koristim-vučem kad idem da prskam, jer mi je prskalica mala od 350 litara :(
 
B

Bobo

Guest
Ja sam sam sebi obecao kad krenem u samostalnu zaradu, da ce mi prvo sto kupim biti neki jadni vilicar i onda tu plasticnu cisternu na paleti...

Dojadilo mi vise trpati gnojivo preko ledja, pa nisam ja robot... A da o gorivu ni ne pricam.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Nista,sutra cu zvatu upravnu zgradu INE da pitam za cijenu plavog dizela.
 
R

Ratarko

Guest
suljos kaže:
Nista,sutra cu zvatu upravnu zgradu INE da pitam za cijenu plavog dizela.

Nemaš potrebe , mislim da je 4.20 kn litra .
Zar to nema na netu za provjeriti , Obrisan neispravan link. ili šta ti ja znam gdje sve ne ???
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
suljos kaže:
Ne znam,ja ti kupujem za nasu kuci ulje za lozenje ,godisnje trosimo 12.000 litara,

Pa što to imaš doma? Saunu na pet kata?
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
tine kaže:
suljos kaže:
Ne znam,ja ti kupujem za nasu kuci ulje za lozenje ,godisnje trosimo 12.000 litara,

Pa što to imaš doma? Saunu na pet kata?

Ne,imam(bolje reci dobio od banke) samo stan od jedva 100 kvadrata,ali u zgradi je 9 stanova i svi potrosimo toliko,sto uzimam da je malo,stim da je grijenje tople vode za kupaone tu uracunato,ali nekad je litar kostao 0,29 franka a zadnji put 0.82
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Nego btw. kako se uopce moze doci do plavog dizela? Znam da ima neka knjizica i da se tu upisuje... Jeli je obaveza da se ima vlastiti traktor ili to ide po nekom drugom kriteriju?

Ili link di bi se to moglo naci. :) U narodnim novinama nema nista pa pretpostavljam da to ide preko ministarstva gospodarstva ili poljoprivrede ...
 
P

paor

Guest
u google upiši knjižica goriva i pronaći ćeš sve što te zanima...za traktor nitko i ne pita
 
B

Bobo

Guest
Po sastavu je isti, takvi izlaze iz rafinerije (znam, imam kolegu tamo), onda vozaci, djelatnici INE, i ostali pokvareni ljudi, sipaju vodu u njega, pa do pumpe dodje vec razredjen, no u medjuvremenu radnici na pumpi sipaju vodu u tank, pa ga jos vise razrijede, i onda dobijes lose gorivo, a svi sretni i zadiviljno (moz mislit)

Da se svi lijepo pridrzavaju pravila, plavi bi se bez problema mogao sipati i u najnovije automobile, no zbog vode i krsa, postoje problemi... Iako osobno poznam 4-5 lčjudi koji nove passate, audije i slicne voze od prvog dana na plavi, i nista autima nije bilo, a sigurno prave oko 20 000 km godisnje s njima, ako ne i preko 30 000...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
Po sastavu je isti, takvi izlaze iz rafinerije (znam, imam kolegu tamo), onda vozaci, djelatnici INE, i ostali pokvareni ljudi, sipaju vodu u njega, pa do pumpe dodje vec razredjen, no u medjuvremenu radnici na pumpi sipaju vodu u tank, pa ga jos vise razrijede, i onda dobijes lose gorivo, a svi sretni i zadiviljno (moz mislit)

Da se svi lijepo pridrzavaju pravila, plavi bi se bez problema mogao sipati i u najnovije automobile, no zbog vode i krsa, postoje problemi... Iako osobno poznam 4-5 lčjudi koji nove passate, audije i slicne voze od prvog dana na plavi, i nista autima nije bilo, a sigurno prave oko 20 000 km godisnje s njima, ako ne i preko 30 000...

Cuo sam, istina i bog posredno, da je nalijevanje vode u tankove na pumpama stvar proslosti. (A i vidim da zaposlenici na pumpama vise ne voze aute za klasu bolje od prosjeka, sto je nekad bilo pravilo.) Btw Nekad kad su zaposlenika na pumpi htjeli kazniti lijepo ga unaprijede u referenta, daju mu vecu placu i stave u ured ;) i covjek financijski propadne .....

Nego, zar nisu moderni traktorski motori jednako osjetljivi na smece u gorivu kao i automobili?
 
B

Bobo

Guest
Jednom covijeku ovdje su rekli kad je prije 6-7 godina kupio novi MF od nekih 150-200ks da mora sipati u rezervoar neki postotak ulja, jer se pumpa visokog pritiska podmazuje preko goriva. Ako ne bude sipao ulje, a motor se pokvari, rekli su mu da najprije ide uzorak goriva, i ako nema ulja, garancija ne vrijedi...

Isto su i meni rekli da radim, bar dok se traktor ne razradi, i da onda polako smanjujem udio ulja u gorivu. Da se pumpa razradi na kvalitetnijem gorivu, a da kasnije kad sve dobije lufta, vise nema veze...

Sad nikome ne govore to da moraju ulje sipati u gorivo, ali u ono vrijeme je MF tako zahtijevao, jer smo imali nekvalitetno gorivo...

Sto se tice vode u gorivu, itekako jos ima vode u tankovima, samo da znas... Kad dodje cisterna, tko prvi toci, taj je napravio posao... Tako sam ja jednom, ali cim je cisterna otkopcana, odmah sam tocio, dok se jos nije sleglo. od 250 litara goriva, kad sam dosao kuci i kad se u bacvi sleglo, dobio sam oko 30 litara neceg smedjeg, neceg mutnog... Uzmi u obzir da sam iz te bacve sipao pun rezervoar u 539, pa mi je samo stao. i u njemi je bilo jos nekih 5 litara vode, sto se preko noci sleglo na dno rezervoara... Da popizdis...
 
R

Ratarko

Guest
Massey jako dobro podnosi nekvalitetu goriva , provjereno .
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Davas pitam,dali vi u HR imate neki rabat kada kupujute 2000-5000 i vise goriva?

Zasto pitam,prije par dana sam primio loz ulje,pri narudzbi su me pitali koliko ulja trebam(zaduzen sam sa cijelu kucu,godisnje trosimo 12-13000 litara),posto i kolicina formira cijenu... :scratch
 
R

Ratarko

Guest
Nema rabta .
Kao što sam rekao još platiš više kada ti oni dovezu veću količinu kući nego da sam točiš na pumpi .
 
B

Bobo

Guest
Ajd da ja sad pitam nesto...

Pricalo se po forumu zadnjih dana o visokotlacnim pumpama za ubrizgavanje goriva i tako... Spomenula se losija kvaliteta goriva, i kako bi bilo preporucljivo mijesati malo ulja u gorivo, da se rotacijske pumpe bolje podmazuju, te da im se produzi vijek trajanja.


Pitanje glasi: Koliko, i kojeg ulja sipati u plavi dizel? Koja je kolicina dovoljna, kako bi se izbjeglo pretjerivanje s dodavanjam ulja? Ako u bacvu umijesamo ulje, da li ce se prije svakog tocenja trebati mijesati, tj da li ce se ulje dobro mijesati s dizelom i da li ce se s nekim vremenom slijegati na dnu bacve?


Ovo me zanima, posto imam rotacijsku pumpu na jednom traktoru i volio bih da mi sto duze traje, a kupovina ulja mi nije neki problem...


Ne znam kako kod vas na benzinskim pumpama, ali sam jednom prilikom dobio u 250 litara dizela 25 litara vode...
 

Najnoviji postovi

Na vrh