• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kakva je situacija s tim plavcem.
Jel svuda po INA pumpama sad taj novi Eurodizel Plavi ili to još nije zaživjelo??
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kakva je situacija s tim plavcem.
Jel svuda po INA pumpama sad taj novi Eurodizel Plavi ili to još nije zaživjelo??

Ja sam ga sad tocio u Ka tamo ga ima cini mi se da je malo manje plave boje u njemu kolko sam skuzio po kanistru a sad jel sta kvalitetniji ili je isto ko prije vidit cemo kad krenu ozbiljniji poslovi!!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Koliko vidim na INA stranici plavog(starog) više nema..vjerovatno je sav prodan..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas upalim malog miluna oliti ferca i odem nekih kilometar do jednih susjeda da im pobacam malo gnojiva po pšenici,nasipam gnojivo i krenem i ferđo se ugasi,grom i pakao,na prvom filteru odvrnem donji čep a ono čista voda curi,tr puta sam punio taj donji dio filtera da je tek onda krenulo gorivo,odzračio i dalje ide,filteri nisu gore više 50 sati,gorivo se cijedi ali ova zadnja kupovina na jednoj Ininoj u Bjelovaru mi je bila sumnjiva,budem im garant poslao neku inspekciju ,jer takvi krimosi su tamo da boli glava:icon_madu::icon_madu:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
danas upalim malog miluna oliti ferca i odem nekih kilometar do jednih susjeda da im pobacam malo gnojiva po pšenici,nasipam gnojivo i krenem i ferđo se ugasi,grom i pakao,na prvom filteru odvrnem donji čep a ono čista voda curi,tr puta sam punio taj donji dio filtera da je tek onda krenulo gorivo,odzračio i dalje ide,filteri nisu gore više 50 sati,gorivo se cijedi ali ova zadnja kupovina na jednoj Ininoj u Bjelovaru mi je bila sumnjiva,budem im garant poslao neku inspekciju ,jer takvi krimosi su tamo da boli glava:icon_madu::icon_madu:

Hah pričaj mi o tome prije 2 godine sipam u auto eurodizel na INi -10 vani a moj auto drugi dan stane mjenjaj ovo mjenjaj ono kada skinemo veliki čep na zadnjem sjedištu(octavia tdi9 ono sve se bijeli od 20 lit pola vode ako ne i više.
trošak skidanje zadnjeg trapa,rezeorvar,pranje rezeorvara,filteri idr 1500kn.
Skoro da nisam ih zadavio imaju sreće što se to nije dogodilo 1991-1992 kada sam nosio oružje,bilo bi veselo.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ajkula ja bas na toj Ininoj pumpi stalno kupujem plavac i sto reci osim sto sam lani u 6. mjesecu radio reparaturu pumpe (nova glava) i sada nepunu godinu kasnije moram opet... :icon_axe::(n)::(n)::(n):
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jučer se natrpalo 7 prikolica stajnjaka i sve bilo ok,danas krenem trpati i ferkić samo se ugasi,otpustim čep i curi voda,nakon ispumpavanja nema šanse da upalim,skinem filter , ajoj:(devil)::(devil):,smeča ,vode,mulja samo su falili punoglavci u filteru,a nisu gore 50 sati,stavio nove ,odzračio i vozi Miško,tako sam bio ljut da sam poslao mail u INU,sa imenom i adresom pumpe,,ljudi izbjegavajte točiti gorivo za traktor na benzinskoj od INE u Trojstvenom Markovcu:icon_fU::icon_fU:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Ja točim na ini u jastrebarskom i nemam baš nekih problema sa vodom i smećem, jedino je plavac znao biti mutan ako se točilo nakon kaj je cisterna istankala gorivo pa je valda dizalo talog, mada u zadnje vrijeme ni to ne primjećujem....
zadnjih par dana se vozi na "novom plavom eurodizelu" i traktori su življi čak i manje dime...
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
jučer se natrpalo 7 prikolica stajnjaka i sve bilo ok,danas krenem trpati i ferkić samo se ugasi,otpustim čep i curi voda,nakon ispumpavanja nema šanse da upalim,skinem filter , ajoj:(devil)::(devil):,smeča ,vode,mulja samo su falili punoglavci u filteru,a nisu gore 50 sati,stavio nove ,odzračio i vozi Miško,tako sam bio ljut da sam poslao mail u INU,sa imenom i adresom pumpe,,ljudi izbjegavajte točiti gorivo za traktor na benzinskoj od INE u Trojstvenom Markovcu:icon_fU::icon_fU:

znam kako ti je i meni je stao veliki dajo neki da.skinem uložak od filtera a on pun mulja i hrđe a rezervar na traktoru plastični i gorivo bilo u plastičnim bačvama,,naravno točeno u markovcu prije nove godine...:icon_butt:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Sa te pumpe sam pred novu godinu dovezo 3000 litara plavca a i ranije sam tamo kupovao zato mi i ode rotaciona svake godine
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
U utorak naručeno gorivo u srijedu stiglo, ne znam kako ljudi imaju problema sa tima što dovoze, ja nikada nisam imao.. Do sada su trakotri na stari plavac išli, sad budemo vidjeli kako će na ovaj novi ići, čini mi se da je drugačijeg mirisa, jače se osjeti..
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Mi smo imali problema s dugim čekanjem na gorivo prije kad smo plaćali predračunom, a sad plaćamo gotovinom kad dovezu, to prijevoznicima valjda više odgovara pa sad dovoze za dan dva od narudžbe i ovako ne plaćamo prijevoz
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U utorak naručeno gorivo u srijedu stiglo, ne znam kako ljudi imaju problema sa tima što dovoze, ja nikada nisam imao.. Do sada su trakotri na stari plavac išli, sad budemo vidjeli kako će na ovaj novi ići, čini mi se da je drugačijeg mirisa, jače se osjeti..

Koje količine uzimaš?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo @torpedo ja cu napisati kaj se tice metalnih karnistera i doticaju diesela sa bakrom i mesingom.
U metalnoj pa i u plasticnoj bacvi,karnisteru,rezervaru ako nije napunjen do kraja,kod promjene vanjske temp.dolazi do kondenzacije i taj kondenzat ulazi u gorivo i u duzem periodu stajanja se razvijaju bakterije i gljivice koje oslabljuju samo sagorjevanje i stete pvp-u i stopa filtere.

Kod duze izlozenosti diesela sa bakrom ili mesingom dolazi do kemijske reakcije koja mjenja svojstvo goriva i javljau se neke vrste elektrolita koje se mogu vidjeti u casici kao mala zrnca.

Parafin je problem u zimi pa neke rafinerije dodaju prije zime neke aditive ili kerozin za bolju tecnost i protiv zgrusavanja parafina koji zatvara dovod goriva u sistem ubrizgavanja,ili u samim filterima goriva.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Najavili da nocas plavac ode na 7kn :icon_anal: al nas Linic a?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Bit cu fin pa im necu javno sve po spisku... Bolje da ukinu taj plavac pa nek nas izmrdaju jednom za svagda i zauvijek!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Čekaj, nije im gušt odjedanput.
Vidiš da to malo po malo rade po veletržnicama (tobože tjeraju švercere).

Znaš ono kad razgovaraju mazohist i sadist?
Kaže mazohist: udari me, udari me...
Sadist: E neću...
 

Najnoviji postovi

Na vrh