• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

M

Miško 007

Guest
Ma gorivo je katastrofa ja palio traktor on kresne od prve ugasi se i ne bi bogu ...
I kad gledam što mu je kunem traktor otvorim rezervar ono led pliva unutra..
Toliko o ininom gorivu ....
Niš koristi na petrolu kad natoćim nemam problema s smrzavanjem.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ja plavca uvijek s ine i danas sam probal i zetora i sameja vužgati i bez problema su upalili nakon mjesec dana stajanja,i u bačvama i karnisterima mi se uopće nije gorivo smrzlo,niti u rezervarima od traktora
a ima jedan lik kojem je crkla common rail pumpa na autu nakon 80 tis km a točio je samo na ini
sva hrđava pumpa bila iznutra
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
da ne otvaram novu temu, može tu?

jel koristite lož ulje za traktore ili ne? koja je sada cijena lož ulja? jer meni ostalo od grijanja nekih 500litara pa bi prodao ga kojem poljoprivredniku...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
da ne otvaram novu temu, može tu?

jel koristite lož ulje za traktore ili ne? koja je sada cijena lož ulja? jer meni ostalo od grijanja nekih 500litara pa bi prodao ga kojem poljoprivredniku...

INa ima cijenu 6.95kn
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ako ponudim tih 500l po 6kn jel to ok?

mislim, dali si sta mozete pravdati, i to mislim kada kupite na ini?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
loz ulje je iskljucivo za grijanje. dakle nesmije se koristiti u traktoru, autu ili necem slicnom. nije da se nemoze, ali ako to nadju nekome u rezervaru bit ce problema.
dakle rijesi to van foruma.. ;)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Upravo razmišljam....dobro, lož ulje nesmije u vozila, trošarine, naknade za ceste i to...ok. Ali zašto se nebi moglo koristiti lož ulje npr. na stabilnim strojevima. Nemaju gume, ne dereu cestu itd. Kažu, lož ulje je samo za loženje. Al recimo, imam agregat i grijem se na struju...:butthead:, kaj u tom slučaju:scratch
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
Upravo razmišljam....dobro, lož ulje nesmije u vozila, trošarine, naknade za ceste i to...ok. Ali zašto se nebi moglo koristiti lož ulje npr. na stabilnim strojevima. Nemaju gume, ne dereu cestu itd. Kažu, lož ulje je samo za loženje. Al recimo, imam agregat i grijem se na struju...:butthead:, kaj u tom slučaju:scratch

za agregat nisam siguran ali u kerheru je slobodno loza nutri jer se koristi za grijanje vode
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Di je tu logika...kroz boš pumpu i dizne smije, a kroz gorionik kerchera ne:rolleyess: ili je i tu neka politika
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Kažu, ako raka staviš u vruću vodu, on će se bacati i pokušati izaći iz lonca....
....ako ga staviš u hladnu, i postepeno zagrijavaš,bez problema će ostati u loncu dok se ne skuha.....

E upravo tako nas hebu sa gorivom.(ali ne samo sa tim)...I nas polako zagrijavaju već godinama uz parole da će nam biti bolje i da su sva naša odricanja ulog za bolju budućnost.Pa meni je cijela mladost protekla u radu i odricanju,a za šta....za dalja odricanja...
Puko sam na izjavu min.linića da je "psihološka" granica cijene goriva 12 kn.Pa sa mojim primanjima(tj;neprimanjima),meni je i 10 kn pre,pre,previše...kako se samo ta "psihološka" granica povećava...
Pa šta je u stvari ta njihova "psihološka"granica....
Za mene postoji samo financijska granica, koju ja sa ovom novom cijenom goriva više ne mogu podnjeti...
Pun mi je.... ministara,političara i politike ,bjelosvjetskih tvz;vođa,lopova, mafijaša,izrabljivača...,...,...,...,...,.......
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
njima je svejedno i ne znaju koliko je litra,kad se voze na naš račun, imaju sve povlastice i još im nije dosta
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
idem danas popodne iz BJ i svratim na OMW pumpu a ono svih 7 pištolja puno auta po 2-3 na svakom ljudi toče i po 30 -40,litkao da je sutra sudnji dan,ja po sirotinjski za 100 kn,sve me ona na blagajni čudno gledala:rolleyess::rolleyess:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ja u subotu točil,izlazi lik i pita jel sve uredu nekak predugo točiš,reko hebi ga rezerva a tank 80L.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I koliko nam bude sad plavac??

Nego, kakvog ste mišljenja, jel bude to još dugo išlo u nebesa ili nam se bliži neki krah tržišta te nafte i tih svih napumpanih cjena???

Neznam prije koliko se je godina to več desilo pa je nakon toga bilo bolje, jel ima izgleda da se to opet ponovi??
 

Najnoviji postovi

Na vrh