• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Da smanjimo redove i nešto ušparamo , a zrak ostavimo EKOLOŠKI ČIST , samo kada bi nam i dozvolili :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:


[yt]www.youtube.com/watch?v=neu4fnhpeX0&feature=related[/yt]

:drinkers:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dobro si rekao Arno,više me hebe kontrolka u đepu nego kolone još sad imamo i jednu privatnu pa kad zagusti plati se koja lipa više i gorivo je tu:partyman::partyman:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
upalio je danas masni kao mina. radio 5min i gotovo. gorivo ne dolazi iz rezervara. negdje je smrzlo. sreca da ga ne trebamo..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Probo juce i nece, stavim na punjac i probam danas opet nece, akumulatori kao da nemaju snage. Sasvim slucajno pogledam čašicu kad tamo:shock::shock:
...cijela čašica zaledjena. Parafin se stego kao da je svinjska mast unutra a ne plavac.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
prehladno je ,jedino koji je u donekle garaži taj pali,eeeeeeeeeeeee gdje je onaj stari D1
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Hm, pod krovom je samo sto garaza nije zatvorena. Nečudi me ovo smrazavanje plavca jer i eurodizel je napravljen da drzi do -17°. U aute, kombije ili kamione dok je -5 treba se osigurati bilo kakvim aditivom jer su puno češće u pogonu a traktor koji nije paljen 2 mjeseca nikakvo čudo da je smrzlo. Sutra moram probati 560.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
moj je u staglju sa ovcama. imam tamo termometar i ovih dana oko 9h bude do -9. probali smo s toplom vodom, kompresor na lajtung ali jok. nista do nekog zatopljenja.
sa starim nije bilo problema s gorivom ali nije bas veselo palio po zimi. ovaj sada pali kao mina ali mu se gorivo smrzava. nikako nevalja..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jedina prednost što ne trošimo gorivo ali ako zatopli polovicom tjedna palim sve da malo provrte motori :rolleyess:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
moj je u staglju sa ovcama. imam tamo termometar i ovih dana oko 9h bude do -9. probali smo s toplom vodom, kompresor na lajtung ali jok. nista do nekog zatopljenja.
sa starim nije bilo problema s gorivom ali nije bas veselo palio po zimi. ovaj sada pali kao mina ali mu se gorivo smrzava. nikako nevalja..

Podkuri pod rezervarom,ako je smrzlo u njemu nema druge,prvo probaj propuhnut cijev kaj ide iz rezervara do AC-pumpice..
Svoj MF znam več napamet kak mu funkcionira sistem s naftom:lol:;)

Inače kod mene se ne mogu požalit na plavid dizel,imam ga u svim traktorima i bez aditiva na -10 mi nije smrznuo,a nije ni na -13...

Dok u MF-u imam eurodizel i tamo je smrzlo na filteru gore,i to 2 puta..
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Hebote, a ovdje ujutro bilo je i -24..

Strašno, pun kufer auta parkirano kraj ceste, neki samo gmižu.. Većinom čekaju da zatopli..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
onaj najhladniji dan 15 do 6 je mama isla na posao i auto je pokazao -25.
ja sam nesto poslije 9 u staglju gledao termometar i bilo je -14 recimo tako da je ipak nesto toplije unutra nego vani. ovce zagriju.
brat je isao s kolegom na posao taj dan pa su ostavili dizlasa kraj ceste i zvali da dodju po njih.

marko razmisljao sam o plinskom plameniku ali malo mi je nezgodno. sa svake strane traktora imam po cca 200bala sijena :D pa mi se nije bas za igrat..
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
onaj najhladniji dan 15 do 6 je mama isla na posao i auto je pokazao -25.
ja sam nesto poslije 9 u staglju gledao termometar i bilo je -14 recimo tako da je ipak nesto toplije unutra nego vani. ovce zagriju.
brat je isao s kolegom na posao taj dan pa su ostavili dizlasa kraj ceste i zvali da dodju po njih.

marko razmisljao sam o plinskom plameniku ali malo mi je nezgodno. sa svake strane traktora imam po cca 200bala sijena :D pa mi se nije bas za igrat..
Zaboravi plamenik ,,,,,,,,,,, uzmi vruči fen i stvar hoda bez velike brige :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
I dobra debela krpa ili deka može biti od velike pomoči
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Meni auto 10 dana evo stajao na parkingu bez paljenja,pod snjegom (da mu bude toplo :p ) i danas sam ocistio snjeg sa haube,prozora ali nisam sa krova.

Idem ga upaliti i mislim si,sad kad ne bude htio u pm. kog zvat simo tamo.
Ja kljuc i okrenuo ono brrrrrm iz prve :prayer:

Olupina rules :supz:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
I sam imam slično iskustvo , točim na OMV-u , auto je konstanto vani i još na dobrom propuhu ( od Mađarske ga pravo vuče ) ni jedan dan nije okrenuo dvaput ni stao , lani sam točio na INI stala mi u istom danu tri auta , ima nešto i do dobavljača goriva , a želio sam reči onaj ko treba traktor i u ovim hladnim danima neka misli i na njegovo zdravlje pa neka ga počasti pravim dizelom i biče svima lakše a razlika cjene je zanemariva sa obzirom što prolazimo kada se smrzne ,,,,,,,,,,,,,, brrrrrrrrrr :madmana:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ajd nek mi neko kaze sta da radim sa parafinom, da rastavljam, cistim i mjenjam sve filtere ili ostavim pa dok otopli mozda se sam stopi? Traktori nisu paljeni skoro dva mjeseca i plavac je svud smrzo, ajd bar je antifriz pravi mjerio pa kaze do -40 ako ne laze onaj cirkus za ispitivanje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja točim plavca na INI, evo za sad ni s jednim traktorom nije bilo problema.
565 se pali svak idan radi čiščenja snijega, stoji u zatvorenoj garaži i nije smrzlo, 539 isto upali dosta solidno.
540 ne diram od kako je prvi snijeg pao, on nema antifriz u sebi, pali se s toplom vodom, nisam mu ni gorivo gldal.
 

Najnoviji postovi

Na vrh