• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ma super samo na kojem OMWu ima plave?

Nema ni na svima ININIMA , čak ti ne može ni karticu pogledati koliko imaš na njoj ako benziska ne drži plavu naftu !!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Slažemse sa tobom samo ti si natoćio mulj već na benziskoj , aja sam mislio kada se natoći ćisto kvalitetno gorivo benzin ili dizel , dizel se prije zamulji u krnistreru nego benzin , a što se tiće ina , tifon , omv , , omv za sada slovi kao naj pouzdaniji a ostalo sve od danas do sutra , iako se za tifon pričalo da sa krka vozi neko jako loše jeftino gorivo , neki su ga opet falili da je gorivo super , sto ljudi sto ćudi !

i ja sam mislio da sam natočio čisti benzin ali bit će da ne....:scratch
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Znam ja sta si ti njemu reko, hocu reci da mi zao sto OMW ne drzi plavu i da to steta.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
i ja sam mislio da sam natočio čisti benzin ali bit će da ne....:scratch

Sportska sreća , kao i onaj u ranijim postovima sa rezervarom vode!!
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
npr.sa bengom sa tifona ili omv-a nikada problema,zna se dogoditi da mi ostane po par litara preko zime,ali bez vidljivih promjena u kvaliteti....

Tifon dok je bio u vlasništvu Čermaka je dobio razne certifikate koji su vrlo rigorozni po pitanju kvalitete goriva, čak si mogao tražiti otpremnice na uvid da vidiš podrijeklo goriva. Zato danas Tifon (usput koji je u vlasništvu Ina-e) i dalje mora uvoziti gorivo visoke kvalitete jer tako kvalitetno gorivo u HR se ne proizvodi.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
I ja sam primjetio da mi se u karnisteru benzina na duži period izdvoji neko smeđe smeće....znam da nije razlog karnistar, jer najčešće se ne sjetim pripremiti karnistar:madmana: pa uzmem novi...ali od kad stavljam onaj briggsov aditiv u zadnji karnistar pred zimu, nisam primjetio ta sranja(kao, izmeđ ostalog veže vodu)....jel slučajnost i placebo, ne bih znao8)
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
To što je Arnu smiješno drugima nije pa su se na tom obogatili i još se bogate. Probućka se ujutro prije smjene za taj dan i ...
Nečistoće, kondenzacija, kvaliteta dizela je jedna stvar a dodavana voda sasvim druga.
"Believe me, I know what I'm talking"

Na internetu postoji neka aplikacija za provjeru količine plavog goriva ali je ne uspijevam pronaći. Jel neko zna nešto više o tome ?
 
B

Bobo

Guest
Evo ga, danas uslikao za potrebe foruma:

Famozna cisterna skoro pa prazna, ali vidi se da je u njoj sve gorivo, nema mulja:



A ovo se u traktoru vozi nekako od zetve, rekao bih... Kad se napuni "za prst" onda skidam, jer je malo teze vratiti ovu casicu na mjesto, posto nije originalna:



RL]
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Evo ga, danas uslikao za potrebe foruma:

Famozna cisterna skoro pa prazna, ali vidi se da je u njoj sve gorivo, nema mulja:

A ovo se u traktoru vozi nekako od zetve, rekao bih... Kad se napuni "za prst" onda skidam, jer je malo teze vratiti ovu casicu na mjesto, posto nije originalna:

Ovo mi nije jasno da ti nije čašica orginal pa je teže vratiti :supris: ja na 539 imam isto problem sa vraćanjem čašice u stvari DIHTUNGA imam gumeni a svaki put kad skinem onda je prevelik pa se teško vraća , a da bi to rješio kupio sam još jedan i stavio novi koji je dobre velićine a skinuti stavio na rućicu reduktora i tu čeka sljedeće skidanje čašice kada mi je skinuti opet prevelik ali se ovaj osušio i ponovo se smanjio te se dade montirati , možda to i tebi pomogne :lol:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
friška informacija ,sad kada idete točiti gorivo na ininu pumpu prvo moramo pitati odakle je stiglo ako je iz SK onda ne točimo ako je iz RI onda može ,reče meni prijatelj koji radi na jednoj ininoj pumpi,eh gdje su ona zlatna vremena kad sam mogao nabaviti eurodiesel1 koji je bio za tešku industriju i vojsku to je bila jušica za mog imta,osobno ja sebi vozim sa autom malu bačvicu 60lit i 5 lit.na dnu ide uvijek za loženje i benzin sam juče nalio ali bolja je opcija petrolej i onda nema problema jer kako neko reče traktor kod onog što ima krave treba i u siječnju i veljači ali to je i dobro jer traktor kad se redovito pali onda ima manje problema jer garantiram da večina vlasnika traktora ne radi zimsko konzerviranje stroja na 2-3 mjeseca jedino možda oni koji imaju kvalitetne garaže a ne vila propuh kao moja:drinkers::drinkers::drinkers:
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Meni je casicaoriginalna ona bijela i zivciralo me sto nemam "uvid u realno stanje" u casici, pa kupio ovu staklenu koja je vislja od originalne plasticne. Pogledaj koliko je malo navoja iskoristeno na drzacu casice i sve ceti biti jasno.

Bojim se brusiti casicu, ne znam kako ce se ponasati na prusilici, zao mi 54kn (ak se dobro sjecam) da casica pukne.

Po pitanju gume (brtve) ja ju uglavim unutra samo tako, iako je "povecana" i s tim nemam nikakvih problema.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Meni je casicaoriginalna ona bijela i zivciralo me sto nemam "uvid u realno stanje" u casici, pa kupio ovu staklenu koja je vislja od originalne plasticne. Pogledaj koliko je malo navoja iskoristeno na drzacu casice i sve ceti biti jasno.

Bojim se brusiti casicu, ne znam kako ce se ponasati na prusilici, zao mi 54kn (ak se dobro sjecam) da casica pukne.

Po pitanju gume (brtve) ja ju uglavim unutra samo tako, iako je "povecana" i s tim nemam nikakvih problema.

I ja sam imao plastićnu i zamjenio sa staklnom a koliko navoja ima nije ni bitno bitno je da dobro dihta , osim problem sa gumicom , ali to sam rješio na spomenuti naćin
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Neznam jel to spada sad tu u temu.. Danas prođem 2 puta, (popodne i navečer) kraj benzinske di se toči plavi diesel, i tamo oko 30-ak auta, traktora.. uglavnom, gužva ko pred sjetvu... jel netko možda informiran šta se događa s tim gorivom? malo mi je bezveze da je tolka gužva i kolona za njega, a ono, praznik, je blagdan, i tak kasno.. i uostalom, kome treba sad da bi bila tolika navala na njega sad??
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Neznam jel to spada sad tu u temu.. Danas prođem 2 puta, (popodne i navečer) kraj benzinske di se toči plavi diesel, i tamo oko 30-ak auta, traktora.. uglavnom, gužva ko pred sjetvu... jel netko možda informiran šta se događa s tim gorivom? malo mi je bezveze da je tolka gužva i kolona za njega, a ono, praznik, je blagdan, i tak kasno.. i uostalom, kome treba sad da bi bila tolika navala na njega sad??

Što se sa kartice ne iskoristi u ovoj godini , BRIŠE SE i nema više , u NOVU sa novim poticajima :gitarist: :gitarist: :gitarist:
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Ljudi čiste kartice za ovu godinu jer se ne zna hoće li se ne potrošene količine prenijeti u 2012. U Osijeku i okolici ima ga samo na Lukoil-ovoj pumpi po 6,30 kn.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ljudi čiste kartice za ovu godinu jer se ne zna hoće li se ne potrošene količine prenijeti u 2012. U Osijeku i okolici ima ga samo na Lukoil-ovoj pumpi po 6,30 kn.

U Bjelovaru na INI- noj pumpi , ima po par lipica ispod 6 kn , a na jednoj privatnoj 6,30 kn
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Ljudi čiste kartice za ovu godinu jer se ne zna hoće li se ne potrošene količine prenijeti u 2012. U Osijeku i okolici ima ga samo na Lukoil-ovoj pumpi po 6,30 kn.
nema prenosa u sljedecu godinu,nama su ove godine smanjili za 150 litar kolko je ostalo na kartici a rekli su da ko nije iskoristil do 31 12 da ce moc do 15 1 radi velikih guzvi na beniiskim postajama.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
nema prenosa u sljedecu godinu,nama su ove godine smanjili za 150 litar kolko je ostalo na kartici a rekli su da ko nije iskoristil do 31 12 da ce moc do 15 1 radi velikih guzvi na beniiskim postajama.

pa sječam se da je ove godine, kad smo išli otvarati opg negdje u 3 mj, da se moglo dizati još. još je neki deda došao s karticom da vidi kolko ima litara pravo... ako to ukinu, onda znači opet do 8 mj nemaš pravo na gorivo za ovu godinu, ili šta?
po tome ispadne da to gorivo imaš pravo samo 4 mj uzimati., od 8-12
 
Posljednje uređivanje:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
zašto na kraju godine ne kupite ono šta je ostalo goriva ili prije po malo da nije sve odjednom jer njihova je logika ako ti je ostalo znači da ti tolika količina nije potrebna onda ti sljedeču godinu toliko smanji...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
zašto na kraju godine ne kupite ono šta je ostalo goriva ili prije po malo da nije sve odjednom jer njihova je logika ako ti je ostalo znači da ti tolika količina nije potrebna onda ti sljedeču godinu toliko smanji...

pa gle, ja sam recimo dobio pravo na to u 8 mj, i iskoristio sam samo za berbu i jesensko oranje.. ostalo nisam imao di potrošiti, kad je kasno stiglo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh