• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nisi znao da u nasoj "plavoj" ima vode? Pa to je najvazniji sastavni element hehehe... i ja sam neki dan mjenjao filtere a u taloznoj čašici samo sto se nije žaba izlegla.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
to ti je do goriva,nisi jedini kojemu se to dogodilo,nama je krepo traktor zbog goriva i još ga nemožemo upalit jer serviser nije donio filtere. Sric prošli tjedan nije mogao zetora i hurlimanna upalit a danas je jedan čovjek u selu šlepo traktor cca 500m i isto ništ. To ti je ova naša draga Ina zaslužna i njihovo gorivo,to što dobijemo neki popust na gorivo to nam još više štete naprave sa njime nego da kupujemo neko bolje bez te knjižice.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja znam da ne mogu ni jednog ni drugog utješiti .
I isto tak znam da to i mene čeka , i da je staklena čašica pukla više od jednom ..i znam napamet da dođe 54 kune ,ali?

Od vajkada je bilo vode u nafti i od vjakada u priručniku za upotrebu i održavanje traktora ima ona slika položene bačve nagnute unazad .
Ima je i tu negdje na forumu a siguran sam da znate za to .
Ostatak iz bačve pretočiti u prozirnu posudu i ostavitit koji dan da se staloži .
Otočiti naftu ( ona pliva na vodi) a ostalo deponirati na reciklažnom dvorištu:rolfer: .
Ali jbg. za to treba vremena ali upola manje nego za hladna vremena mjenjati filtere ...da ne raćunamo propali plan .
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ajkula i tvoj susjed je pred par dana osto u polju sa 5136 isto zbog nafte, dok je skino filtere imo sta viditi. Iso ozracivat pa me zvao stotinjak puta (salim se, malo manje). Definitivno Puknuti je u pravu, u nafti je oduvijek bilo vode i bit ce i mi tu nemozemo nista a ovi sto bi mogli njima nije stalo tj nije ih briga. Jedanput sam reko majstoru na pumpi da im je plavac katastrofa a on meni veli "ko te tjera da ju kupujes"! E **biga majstore!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ja znam da ne mogu ni jednog ni drugog utješiti .
I isto tak znam da to i mene čeka , i da je staklena čašica pukla više od jednom ..i znam napamet da dođe 54 kune ,ali?

Od vajkada je bilo vode u nafti i od vjakada u priručniku za upotrebu i održavanje traktora ima ona slika položene bačve nagnute unazad .
Ima je i tu negdje na forumu a siguran sam da znate za to .
Ostatak iz bačve pretočiti u prozirnu posudu i ostavitit koji dan da se staloži .
Otočiti naftu ( ona pliva na vodi) a ostalo deponirati na reciklažnom dvorištu:rolfer: .
Ali jbg. za to treba vremena ali upola manje nego za hladna vremena mjenjati filtere ...da ne raćunamo propali plan .

A šta da onda radimo kad nemožemo upalit traktor,moramo promjenit filter a sad se zajebavat i preljevat gorivo vamo tamo po toj hladnoči nikome nije sila
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ljudi pa niste se na vrijeme spremili za zimu,pa zimsko je vrijeme:rolfer::D:partyman:

Kod mene su svi traktori redovno dobili Eurosuper 95,več prošli tjedan da nebi bilo,nismo znali-nisamo htjeli..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A šta da onda radimo kad nemožemo upalit traktor,moramo promjenit filter a sad se zajebavat i preljevat gorivo vamo tamo po toj hladnoči nikome nije sila
Ne sa , sad je kasno , to treba napraviti kad si dovezao naftu doma .
Normalno da ne možeš izbječi scenarij ako natočiš vodu direkt na benzinskoj pa traktor stane nakon 2 km.
U tim istom uputama piše kako dovežena nafta u bačvama mora odležati koje vrijeme prije nego se toči u stroj ...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Cuj, to sam radio s kombijem vise puta a s traktorom nikad. Jos dan-dva u polju i pod krov do proljeca.
 
B

Bobo

Guest
Momci, od kako kupujem gorivo u bacvama i kod kuce ga prepumpavam u "kubik" (bijela - prozirna cetvrtasta cisterna 1000l s pipom dolje) I ostavim gorivo nek se talozi, ako ima ista, istalozit ce se za dan-dva. naravno, prije usipanja novog goriva u cisternu, iz nje si istocim 100l u kanistere i iz njhi tocim, dok se ovo u cisterni slijeze.

Nakon par dana otvorim pipu dolje i ispustam vodu ako je ima... za zivo cudo od prosle godine nisam ni truna vode dobio, al kad vidim cisternu na pumpi, produzim do birtije, popijem sok dok neka naivcina ne naidje i natoci si prvi lijepo vodurine pa meni ostaje cisce gorivo.

Jednom i samo jednom sam tocio prvi odmah kako je cisterna otisla i od 200l plavog, dobijem oko 50l "vode" tocnije nekog mulja...

I naravno, sipam litru 2-taktola na 200l plavog, da gorivo bude ipak malo masnije i nikakvih problema vise s gorivom nemam.


Preko zime ne radim nista s traktorima, tako da ne dosipavam benzin u gorivo. U pravilu kad god mi traktor i treba, 539 pali uvijek ;)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ne sa , sad je kasno , to treba napraviti kad si dovezao naftu doma .
Normalno da ne možeš izbječi scenarij ako natočiš vodu direkt na benzinskoj pa traktor stane nakon 2 km.
U tim istom uputama piše kako dovežena nafta u bačvama mora odležati koje vrijeme prije nego se toči u stroj ...

stoji nafta u bačvama još od 7 mj. u garaži nit joj je toplo nit joj je hladno a tko bi preko ljeta 1000 litara nafte pretako
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Netrebas pretakati vec dok trosis ostavi ono na dnu i to izlijes u karnistre i ostavis da se stalozi
 
B

Bobo

Guest
Ne znam kak vi, al ja imam elektricnu pumpu za pretakanje goriva...

Sad mi zao sto sam prodao staru auto-prikolicu, mogao sam ovaj "kubik" kako ga ja zovem namontirati na nju i tako ici na pumpu i nazad, da ne pretakam gorivo (iak ose ovo NE SMIJE raditi po zakonu)...

Odem s tri bacve, napunim ih, dovezem kraj cisterna, i s el. pumpom pretocim dok kazes "keks".. Odmah dok pretakam usipam i dvotaktol da se uzmjesa i gotovo.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Imam doma iste te kockaste plasticne bacve samo su od po 800l. Dovezem doma punu i pretocim pumpom za nekih 15ak min. Onaj komad crijeva sto ide u bacvu pricvrstio sam na zeljeznu sipku 6mm te je kraj crijeva nekoliko cm prije vrha sipke tako da mi ne vuce mulju sa dna. Dok pumpa nemoze vise vuci ono sto je ostalo nagnem bacvu i izvucem u karnister. To smece najcesce bacim, neostavljam da se stalozi
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
znači kolko sam pročital dobro je benzaru deti u naftu,a kolko benzina da se stavi naprimjer na 100 litara
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
znači kolko sam pročital dobro je benzaru deti u naftu,a kolko benzina da se stavi naprimjer na 100 litara

10% i nemas brige. Nemoj samo kao moj prijatelj u benzinca nalit trecinu rezervara nafte:finga:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne treba vam benzin ni ničega u naftu
Euro dizel bi moral držati do -8 a kad je i -3 nemate kaj prčkati po zemlji i traktoru
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
da da, gorivo ljuto i mom case-u bilo...nafta sranje...pustili van staru naftu i natočili frišku i nutra 10% benzina i to je to sad sam kroz zimu miran...preomjenil filtere i teraj dalje...dobro da sam več imal orginal filtere doma spremne...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
ne treba vam benzin ni ničega u naftu
Euro dizel bi moral držati do -8 a kad je i -3 nemate kaj prčkati po zemlji i traktoru

Na zemlji ne,ali moje kravica si gladne i na -15 ako nema hrane:partyman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na zemlji ne,ali moje kravica si gladne i na -15 ako nema hrane:partyman:
Tko bi na sve mislil :rolfer:
Od nekog kalendarskog datuma na benzinskama se toči gorivo s aditivima koju podnašaju veči minus okolike od "klasičnog" euro dizela .
Ne znam koje količine trošiš za hranjenje tvoijh kravica ali mislim da mu možeš priuštiti malo te kvalitetne juhe .

Prošla su vremena golfa dvojike i pokojeg 123 mercedesa . Danas ima na cesti više dizelaša od benzina pa nitko više ne tenkira 95ticu ili te stare fore .
 

Najnoviji postovi

Na vrh