• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Sa gorivom u spremnike benzinskih postaja dolaze i strana tijela - nečistoće koje se talože na dno i zato se isti čiste. Ako se ne čiste redovito crpka - pumpa povlači talog koji završi u rezervoaru vozila, a potom putuje dalje do filtera ili čak i dalje. Drugi razlog može biti ako se gorivo sipa nakon utakanja goriva u spremnik benzinske pumpe i još je uzburkano i talog je podignut sa dna.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Talog se nesmije raditi ni od kojeg goriva,najčešče se napravi od prljavih karnistera i rezervara koji su počeli hrđat ili se ljuštit iznutra,zato je dobro imat limene rezervare pune do vrha u zimskom periodu ili ako duže stoji traktor ili freza ili kosilica....

Luka benzinske po europskim zakonima moraju imat filtere prije brojčanika litraže,tak da osim tekučine ništa nemre proč.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
i voda je tekučina. neki dan sam slučajno pogledao u onu staklenu čašicu kad ono nešto mutno. izvadim čašicu kad ona puna kao parafina a zima je još daleko
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da voda da ako je ima,al kao nema vode u njihovim gorivima:icon_oak::fiery:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Talog se nesmije raditi ni od kojeg goriva,najčešče se napravi od prljavih karnistera i rezervara koji su počeli hrđat ili se ljuštit iznutra,zato je dobro imat limene rezervare pune do vrha u zimskom periodu ili ako duže stoji traktor ili freza ili kosilica....

Luka benzinske po europskim zakonima moraju imat filtere prije brojčanika litraže,tak da osim tekučine ništa nemre proč.

Znam firmu koja se bavi čišćenjem rezervoara...........
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Žalosna kvaliteta plavca, a samo sam 20-ak sati napravio kak sam čistio sustav goriva.. nije ni čudno da se dešavaju onda kvarovi na pumpama, itd...
 
Posljednje uređivanje:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Talog se nesmije raditi ni od kojeg goriva,najčešče se napravi od prljavih karnistera i rezervara koji su počeli hrđat ili se ljuštit iznutra,zato je dobro imat limene rezervare pune do vrha u zimskom periodu ili ako duže stoji traktor ili freza ili kosilica....

Luka benzinske po europskim zakonima moraju imat filtere prije brojčanika litraže,tak da osim tekučine ništa nemre proč.
Ti spominješ europske zakone, pitaj Zetorboy-a što on misli, vezano uz plavac.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Pajdo ja mislim da tebe nekaj drugo mući.Ja radim s pl.dizelom ( ne puno.8 rali godišnje) , i nećeš mi vjerovat , al nisam 2 god. mjenjao filtere goriva.Znam da nije za hvaljenje , al nemam nikakvih problema, tak da mi se čini da ti je rezervoar pun smeća, a ako si ga čistil onda točiš bez sita i taloženja.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ne znam kako vi, al ja sa talogom nemam problema, na Zetoru u skoro 3000 radnih sati sam promjenio dva filtera i to su još mogla ići, čašicu ne čistim često jer nisam imao potrebe, bila je dolje dva tri puta, čisto ono možda ima šta na situ pa da pročistim...na 549 su mi sada nekih 1000 radnih sati filteri, a na 539 sam prošle godine stavio nove..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Žalosna kvaliteta plavca, a samo sam 20-ak sati napravio kak sam čistio sustav goriva.. nije ni čudno da se dešavaju onda kvarovi na pumpama, itd...

upravo o tom sam prical,neki ljudi imaju problema s ložom i tim talogom...ja pogledam svoje filtere i oba su kristalno čista...izgleda da je do benzinske to
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Pajdo ja mislim da tebe nekaj drugo mući.Ja radim s pl.dizelom ( ne puno.8 rali godišnje) , i nećeš mi vjerovat , al nisam 2 god. mjenjao filtere goriva.Znam da nije za hvaljenje , al nemam nikakvih problema, tak da mi se čini da ti je rezervoar pun smeća, a ako si ga čistil onda točiš bez sita i taloženja.

rezrevar je čišćen proljetos, a i cijeli sustav goriva kak sam imao zajebancije na zetoru, opran ivasolom i minivošem sa vrućom vodom, i karnisteri u šta gorivo ide, a isti vrag mi je i na 533.. smeće živo.. a i lijevak je sa sitom, rupe su mm x mm.. ali đabe to sve jednom kad to naspeš, nataloži se odma na dno rezervara.. pretprošle zime se i smrznulo
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Pa je..te ,ne mogu vjerovat.Na čijoj Pumpi točiš , to isto igra veliku ulogu.Ako imaš mogučnost promjenit "dobavljača" probaj.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Meni se nakupi al nije strasno jednom godisnje idu novi filteri gore a casica se cisti oko 2 puta godisnje!!
@Zetorboy jel u Sk tocis plavi ili??
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Na Ininoj, benzinska je prije par godina nova rađena, a nemaš dalje di uzimat nego tu samo.. .. Na 533 isto, dok se vozilo na svašta, u čašici je znalo nekad vode biti samo, znalo je bit po 2 godine da ju nediram, dok ovo isto nisam počeo točit..da, u sk, na zagrebačkoj
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ako ti u Sisku nemaš dobro gorivo, što je onda sa nama koji smo daleko od rafinerija.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ja držim gorivo u običnoj 200litarskoj limenoj bačvi.Izvlačim ga pumpom "frigericom" (krilna pumpa) ,a usisna cijev je negdje 10 cm od dna.Velim ti nikakvih problema, pa da je i smeće u nafti ,mora sjest za 24 h na dno.Pranje rezervoara je prava ******** ,ali doslovno, probaj još jedanput, šta drugo?
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Zetorboy, ja točim na istoj pumpi kao i ti i nemam nikakvih problema sa smečem vodom i talogom.....
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pa ta pumpa na kojoj uzimas je odlicna ja dok sam radio u Sk sam tocio auto na njoj i uvijek uzimo plavi tamo i nikad problema i loza im je isto super!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh