• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
E jbg onda vi i rafinerija, rafinerija je sama po sebi trula i nikakva, počevši od cjevovoda, rezervara, itd, da ne nabrajam... bačve i sve.. uzimam tam di uzimam, poslikao sam situaciju, jedino ak sumnjate još da bacim šaku pijeska svaki put u rezervar kad točim, onda onaj talog u čašici ima smisla :) al ovo se desilo sad u zadnjoj turi uzimanja prije 2 tj, proljetos prije sjetve nije tolko smeća bilo, al je bilo dosta.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Zetorboy onda stvarno neka visa sila ja u zadnje vrijeme vise ne pazim đaba lijevak s sitom kad stoji u garazi i skuplja se prasina na njega pa tocim preko njega u zadnje vrijeme imam slauf i povucem jer mi je lakse pokupit i zadnju kap iz kanistera jedino sta pazim da su mi kanisteri cisti donekle!!
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Zetorboy, A da se nisi zamjerio susjedima??? Čujem da si odorao među pol metra duboko da susjed nije mogao odorati svoju stranu? Također se priča da tvoj orah dela hlada susjedinim paradajzima u vrtu...da je tvoj cucak živičnjak nategnul susjedovu finu kuju sa pedigreom...i tak se nemoj nikaj čuditi kaj ti Zetor svako malo crkne i svašta se pojavljuje u rezervaru, budi sretan dok nema i gorih stvari
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Žalosna kvaliteta plavca, a samo sam 20-ak sati napravio kak sam čistio sustav goriva.. nije ni čudno da se dešavaju onda kvarovi na pumpama, itd...

Ista stvar je i kod mene pa da nestavljam slike bezveze. Točimo na istoj benzinskoj. Reko, ajd tu su novi rezervari pa nebu tih gluposti kao na nekim drugim mjestima. Prošli mjesec sam potrošio oko 500-600 litara plavog i do unazad dva tjedna sve je bilo u redu ali izgleda da je netko nešto prokužio a i potrošnja je porasla zbog jesenske sjetve pa su mučke tako reći neizbježne
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Nitko ili se slabo kontrolira gorivo što se kod nas prodaje i zato smo svi u sličnim problemima,kod mene u BJ kraju definitivno najgore plavo ima INA Trojstveni Markovac,radije taj dan ne radim ali tamo više NE,ja svakih 2-3 mjeseca ispuštam na onom malom čepu vodu ali uz sve cjeđenje 100 sati na malom fercu je plafon za izmjenu,iako bi kod mene sad već valjalo polako ponovo skinuti rezervar i sva crijeva u peć i nova gore
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Danas popodne sam doslovno pop.... Zetor mi je krepo jedno 5 ili 6 puta. Filter goriva sam bacio jer drukčije nije išlo sa berbom i na kraju sam odustao. Gorivo je puno vode i smeča a ima ga još pola rezervara i u kanisterima oko 200 lit. svakih 5 min krepa. Sjetio sam se i proizvođača i svih koji su sudjelovali u prijevozu :fiery: Sad če biti dobro ako pvp nije dobila nešta od tog goriva (vode) :mur: :mad::
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
na ložu...i opce nema u filterima nikakvog taloga,nakog dve godine kristalno cisto
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Dok ti carina prvi put ne ubaci pumpicu u rezervoar.. Vozio sam i ja auto na plavu par godina, ali s tim je gotovo.. Sad provjeravaju ovi na svakom cosku, doslovce ne mozes iz dvorista izaci da te ne stave i provjera..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
kak kod kog,tu nema tog,nikad traktor nisu zaustavili ...a nit se ne vozimo previše tu di znaju stajat s palicom
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I ja zadnjih 2god od kad vozim na plavi često čistim čašice od nekakvog crvenog taloga i vode,užas.
Nekidan sam slučajno pogledal čašicu na 533 i skoro do vrha je bila puna vode užas.
Dok smo vozili na ložu nikakvih problema.
Kolega mi več 3 godine vozi golfa 2 na ložu stalno,kad dođe zima samo stavi aditiv i teraj dalje i nikad smrzavanja ni problema.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Tino, nemoraju te više ni zaustavit, dođu ti sami u dvorište na kontrolu, pa ti eto frke.. znam za par slučajeva kod mene skoro je bilo.....

@ Dado, znam u kakvoj si situaciji... još se svi prave pametni, pa izbace čašicu i sito prije ac pumpe, kolko bi samo ona trpila s takvim gorivom bez tog...al i fascinantni su mi ljudi koji rade po 1000 sati sa traktorima koji koji koštaju i po 100 hiljada kn a šparaju na 30-ak kn..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
prilikom kupnje lože?
pokažeš osobnu i on ju ima kod sebe dok ti točiš da nebi prešel a ne platil,kad platiš dobiš natrag,niš ne zapisiva,a i poznam ovog na pumpi,bil sam s njegvom kcerkom :icon_fU:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Da, prilikom kupnje, jel on šta prodaje na benzinskoj pravda svaku litru, isto kak i plavi, osim ak nemate nekih mućki na benzinskoj, pa prođete ovak.... unosi se oib, ime i adresa kupca i litraža...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Neki dan sam očistio čašicu od parafina kao da je -10 a danas onaj feder u čašici hrđav. Da pukneš od muke a nemožeš im ništa.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,700
to ti Tino samo misliš da ne piše....:(hi):
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Bilo je gorivo solidno, do zadnjeg uzimanja, to sam uzimao 15.10 i još jednom poslje, i s time je problema bilo... ja i neznam više di bi nam bilo dalje najbliže za točit
 

Najnoviji postovi

Na vrh