• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Šanana kolko sam ja upucen i znam po kolegini kazni za lozu je parstokuna manja kazna nego za plavi al ti uzimaju i od plavog karticu znam da je kolega za auto dobio 15800kn sa sudskim troskovima kazne tak da ja od jednog dogadaja sam presto s lozom u autu kad mi je bosch pumpa vrisnula i kazne su mi malo prevelike da se igram a necu ni s traktorom se igrat jer dosta cesto sm na cesti pa da me ne iznenade!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dobio je jedan tu kod mene, zaustavila ga carinska na putu i našli mu plavca u rezervaru, dobio je preko 2000€ svega skupa.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
I jos kad mu uzmu karticu za plavi to mu je bio potez stoljeca a tolku ustedu sumljam da je napravio na razlici cijene goriva!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U filterima ostaje loža.
Kad nema tekučine nemaju uzorak za uzet i pomješat sa svojom kemikalijom ili stavit u aparat.

Prije pola sata sam tankal auto na ini koja je komplet preuređena prije par mjeseci,i pitao sam starog prodavača i veli da je plavi dizel klasični eurodiesel sa dodanom plavom bojom dok je loža dizel iz kojeg nije izvađen sav sumpor
mada po eu standardima i loža nesmije imati skoro ništa sumpora u sebi.

Veli da starije generacije traktora više troše plavi nego ložu jer plavi ima manju relativnu molekulsku masu od loze i veča se količina ubrizgava za istu expanziju i na kraju za isti rad.
Dok novije generacije imaju kompjuterski nadzirano ubrizgavanje i pod puno večim tlakom tak da je za njih pogodnije "rjeđe" gorivo.

Plavi od 1.11. ima u sebi aditiv protiv smrzavanja i oni ga zovu zimska nafta.
Dok u ložu ne stavljaju takve aditive.

Relativna masa zadane molekule izračunava se tako da se zbroje relativnemasesvih atomaod kojih je dotična molekula sastavljana. Primjerice, recimo da treba izračunati relativnu molekulsku masu sumporova dioksida. Molekula sumporova dioksida sastavljena je od jednog atoma sumpora i dva atoma kisika, što vidimoiz njezinekemijske formule SO 2 . Prema tome relativnu molekulsku masu sumporova dioksida izračunat ćemo tako da zbrojimo relativnu atomsku masu sumpora s dvjema relativnim atomskim masamakisika:

M r (SO 2 ) = A r (S) + 2A r (O)

Relativnu masu sumporova atoma pronaći ćemo u periodnom sustavu elemenata, a tamo ćemo pronaći i relativnu atomsku masu kisika. One iznose A r (S) = 32,07 i A r (O) = 16,00. Uvrštavanjem u gornju jednadžbu dobivamo:

M r (SO 2 ) = 32,07 + 32,00 = 64,07
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Dobio je jedan tu kod mene, zaustavila ga carinska na putu i našli mu plavca u rezervaru, dobio je preko 2000€ svega skupa.
U čemu je imao plavi, traktoru ili osobnom vozilu?

Na cesti sam vidio više puta kombi CESTOVNA INSPEKCIJA, mislim da tako piše.
Carinska inspekcija ima ovlasti za kontrolu sve visoko tarifne robe (gorivo, alkohol, cigarete ...)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Sigurno u autu ili kombiju ga je imo u traktoru ga slobodno imas!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Mislim da ga ne smiješ imati u traktoru ako nemaš karticu, ako nemaš registriran OPG, obrt ili trgovačko društvo.

Ja nisam registriran kao poljoprivredni proizvođač i koristim dizel u traktorima premda mogu nabaviti plavac od rođaka koji sve ne potroše.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj ak te zaustave na cesti sa traktorom i uzmu uzorak i imaš plavi moraš imat karticu za plavi kod sebe da bi to dokazal???
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
U traktoru smije bit plavi jer samo s karticom mozes do njega tak da ne pitaju za karticu u autu ga nesmijes imat jer je to gorivo samo za poljoprivredne strojeve i ribarstvo a loza je za grijanje a ne za u traktor ili auto to oni tak gledaju!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ili nades nekog ko ima dovoljno pa kupis njegov visak plavog!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad imaš puno posla u tom periodu ložu nutra i samo gas ipak ispadne 80%jeftinije.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
ima deda viška plavog al tata nece...em traktor opce nejde kak treba i dimi ko lokomotiva
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja neznam ja nisam osjetio neke velike razlike moj ne dimi tak baci dim al nije ko lokomotiva a sad kojeg kolko potrosi neznam jer ne mijerim potrosnju to me ne zanima meni je bitno da obavim posao jer ako cu pratit na potrosnju i ovo ono pola necu stic obavit tak da mojem je skoro uvijek gas zakucan u pod!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Plavi smije koristiti vlasnik kartice.

@oficir kako je ušteda 80% kada je euro dizel oko 10 kn, a loživo ulje oko 7 kn?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
nije problem dim,problem kj traktor ne vlece kak treba
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
A kaj ja koji moram jos kupovat od drugih plavi odes s gazdom na benzinsku provuce ti karticu ti mu das lovu i vozi misko eto plavog!!

Moj ide normalno!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh