• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Svaka čast, tak bum i ja od sad delal :(bow):
Ili možda da ugradim aluminijsku čašicu, mislim da još imam koju, pa da se ne vidi.
Pitam zato jer ja sam prije čaše ugradil taložnik i filerčič kojega čistim i mjenjam jednom tjedno pa nemam problema sa smečem u čaši.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
O kakvom se očuvanju goriva radi ako se rezervoar isprazni?

Kažete motor grije rezervoar, mislim da je to na IMT-u, a što je sa Zekanom, Rusom ili dr. koji imaju rezervoar udaljen od motora?

Ako rezervoar ima unutarnju zaštitu veća je mogućnost da ista otpada sa stjenke i stijenka hrđa nego ako je u njemu tekućina, pa makar to bila i voda. Znamo kako vlaga iz zraka agresivno djeluje na metal koji nije dobro zaštićen, dolazi do oksidacije materijala - hrđe. Da je ispravno prazniti rezervoar to bih proizvođač stroja stavio u naputak o uporabi "OBVEZATNO JE ISPUSTITI SVE GORIVO IZ REZERVOARA KADA SE STROJ NE KORISTI"
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
točno, rusi preporučaju pun rezervoar tokom zime...
možeš jedino iz plastike ispustiti...tam se neće niš dogodit...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Metalni rezervari su imali(neki još imaju)na donjem delu čep samo ne zbog lakšeg praznenja več za ispust vode koja se nakupila na dnu.Vidio sam rezervare koji su prohrđali sa unutrašnje strane prema van.Dobro je svake toliko kod smirenog goriva to malo ispustit.L.P.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
O kakvom se očuvanju goriva radi ako se rezervoar isprazni?

Kažete motor grije rezervoar, mislim da je to na IMT-u, a što je sa Zekanom, Rusom ili dr. koji imaju rezervoar udaljen od motora?

Ako rezervoar ima unutarnju zaštitu veća je mogućnost da ista otpada sa stjenke i stijenka hrđa nego ako je u njemu tekućina, pa makar to bila i voda. Znamo kako vlaga iz zraka agresivno djeluje na metal koji nije dobro zaštićen, dolazi do oksidacije materijala - hrđe. Da je ispravno prazniti rezervoar to bih proizvođač stroja stavio u naputak o uporabi "OBVEZATNO JE ISPUSTITI SVE GORIVO IZ REZERVOARA KADA SE STROJ NE KORISTI"

Grije povrat tople nafte rezervare koji nisu iznad motora naravno kod dužeg tada.

Nemora nitko ispuštat gorivo samo velim kaj ja po zimi napravim.
Neki su maknuli čašicu skroz i spojili direkt pa opet rade.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Ovdje svi pišu da policija vadi gorivo iz rezervoara i kontrolira ga, no danas me čovjek uvjerava da mogu kontrolirat i prek ispuha "navodno gurne neku sondu u auspuh i zna na kaj se voziš......
zna li netko nešto o tome ??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ti misliš da oni gledaju boju????? :) :)

Boja ti opće nam veze s tim, nemreš to tak sakrit.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Neznam ja jel je eurodizel i plava jedna te ista nafta, ali znam da na eurodizel auto ide bolje.. Moj golf 4 je presel nekih 50 tis km na plavu i ostal je ziv, vec nekih 2 mj ne tocimo plavu jer su stvarno velike kontrole.. A i meni su jednom vadili naftu iz auta: Idemo kolega i ja u subotnji izlazak, auto izglancan izvana i iznutra i oko ponoci stavi nas policija tocno kod benzinske pumpe u obliznjem gradu, reko provjera alkohola, dobro kaj nisam nist pil, jos, a kad ono vidim ja kombi carine.. Odma sam probljedel, i kolega skupa samnom, reko ode 2000 eur u vjetar.. A taman prije nego smo krenuli natocil sam 10 l plavca u rezervoar. i oni pumpicu unutra i povuce, kad ono nafta zuta ko pivo i veli decki oprostite na smetnji, spusti gorivo u rezervoar i tjeraj.. A fora je bila u tome sto je stari kupio 4 bacve te "plave" u koju nisu umjesali boju, a i nisu mi provjeravali, tj izmjesali onu neku tekucinu s naftom.. Te veceri smo se napili od srece, hehe..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, to ti se samo jednom u životu more dogoditi!!!!! :)

Moj ti je savjet oprati rezervar i komplet dovod goriva, drugi put nebudeš imal sreće!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
ŠANANA
Znam kolega, svjestan sem toga.. :icon_smile: Dobro, sad je vec sigurno preslo pet punih rezervoara eurodizela, a i cuvam racune od tocenja, barem dok se skroz sistem ne ocisti od plave..

mika
Ima jedan covjek u selu dupli rezervoar na autu i vozi se bez problema.. Jedino sam cuo da hocu i haubu dizati pa provjeravati na filteru, pogotovo na starijim autima..
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Zadnjih tjedan dana u ovoj temi tresu se brda ronio se miš.
Većina postova su pretpostavke, želje, prepričavanja, a ima i onih što kaže stara izreka čula - kazala, ali treba se fokusirati na stvarno stanje.

1. Policija ne uzima uzorke goriva. Policijski službenici asistiraju nadležnim službama, tj. njihovim službenicima u ovom slučaju carinskim službenicima ili gospodarskim inspektorima.

2. Službenici koji uzimaju uzorak goriva obavljaju analizi u mobilnom laboratoriju na licu mjesta, a postoji i super analiza koja se ne obavlja na terenu već u drugom ovlaštenom laboratoriju.

3. Boja plava, zelena, smeđa ili ljubičasta je samo prva indicija da se radi o određenoj vrsti goriva. U rezervoar možeš staviti čađ i da je gorivo crne boje, a crno na tržištu ne postoji .......... e zato se vrši analiza.

Ako postoje indicije da se ne radi o propisanom gorivu uzorci se uzimaju iz ac pumpe, prečistača goriva - filtera, pvp, pa do dizni. Česta pojava na teretnim vozilima je ugradnja slijepog - skrivenog rezervoara za gorivo. Prilikom uzimanja uzoraka iz rezervoara sve je OK a on vozi na nedozvoljeno gorivo.

O tome toliko, ako sam nešto ispustio nadopunite, a ako mislite da nešto nije na svome mjestu molim da me demantirate ali argumentima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E baš bi ih volio vidjet da mi krenu rastavljati po nekom novom autu da bi mi našli sumnjivo gorivo, a nitko osim ovlaštenog servisa nikaj nesmije dirati. Pa onda lijepo kad bi utvrdili da je sve ok, a ja lijepo njima sudsku tužbu za diranje po mom autu, e tu bi bio svega!!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Opet ti po starom, pa pustu emocije i oslobodi se adrenalina.

Ne rastavlja se cijelo vozilo već se traži naj slabija točka na opisanom putu goriva. Ovaj dio posla obavlja osposobljena osoba.

Da ponovim - ne pišem na pamet pa molim da me demantirate samo argumentima.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Racuni ne vrijede kad dode do vadenja goriva ne vjeruju ti meni nisu vjerovali kad su mi na firminom kamionu vadili gorivo a 2 sata prije toceno gorivo na benzinskoj auto novi ne raskapaju oni kolko sam cuo nego ide u servis a troskove placas ti u servisu ako imas krivo gorivo a oni ako je sve u redu u zadnje vrijeme uzimaju s filtera jer su skuzili za duple rezervare!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
E baš bi ih volio vidjet da mi krenu rastavljati po nekom novom autu da bi mi našli sumnjivo gorivo, a nitko osim ovlaštenog servisa nikaj nesmije dirati. Pa onda lijepo kad bi utvrdili da je sve ok, a ja lijepo njima sudsku tužbu za diranje po mom autu, e tu bi bio svega!!!
Kad bi ti imao neko novo auto taj auto bi bio više njihov nego tvoj , tak da ništa od tužbe :icon_butt:
 

Najnoviji postovi

Na vrh