• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Oficir ako ispustiš sve gorivo iz traktora, zar onda one gumice(na filterima i tome) koje brtve ne ostaju na zraku i otvrdnu!? Mislim da bi ti bolja opcija bila držati pun rezervar goriva.. Ja eto preko zime obično kako završim sa poslom i koliko ostane goriva obično ostavim tako kako je.. Ove godine ću natočiti rezervare vjerovatno pune, jer da budu poluprazni i nije pametno jer se kondenzira voda unutra, kod mene to nije baš neka velika kondenzacija pošto su traktori u poprilično zatvorenim šupama i onda nema velikih razlika u temperaturi..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Oficir, ti nas sa sa svakim svojim postom sve više i više iznenađuješ, stvarno je ono istina da svemir i ljudska glupost nema kraja, tak i ti isto...

Uzeo si mi riječ iz usta:icon_pray:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mr. Šima,
Ne ostaje niš na zraku kaj se tiče brtva i gumica jer su jako stegnute,nije to membrana koja je inače u gorivu.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Oficir ako ispustiš sve gorivo iz traktora, zar onda one gumice(na filterima i tome) koje brtve ne ostaju na zraku i otvrdnu!? Mislim da bi ti bolja opcija bila držati pun rezervar goriva.. Ja eto preko zime obično kako završim sa poslom i koliko ostane goriva obično ostavim tako kako je.. Ove godine ću natočiti rezervare vjerovatno pune, jer da budu poluprazni i nije pametno jer se kondenzira voda unutra, kod mene to nije baš neka velika kondenzacija pošto su traktori u poprilično zatvorenim šupama i onda nema velikih razlika u temperaturi..

Kak da ima pun rezervar kad se vozi na ložu, a i ispušta zato da ga kontrola ne ulovi? :) nepratiš forum
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije prvenstveno radi inspekcije,nego kad stoji traktor 2-3 mj.nafta ili loža mi je u plastičnim karnisterima na toplom.
Prije rada ju nalijem i teraj.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Onda ne treba opče nalijevati gorivo u rezervar, napravi se na traktoru negdje stalak , dolaz goriva se bučne u kanister i teraj, kada je posao završen, samo se isčupa crijevo iz kanistera i kanister vrati fino u na toplo, problem sa ispuštanjem, kondenzacijom itd je riješen!
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Onda ne treba opče nalijevati gorivo u rezervar, napravi se na traktoru negdje stalak , dolaz goriva se bučne u kanister i teraj, kada je posao završen, samo se isčupa crijevo iz kanistera i kanister vrati fino u na toplo, problem sa ispuštanjem, kondenzacijom itd je riješen!

Da, pa ti AC pumpica pretoči iz karnistra u rezervar, i traktor ti ostane bez goriva.. Trebalo bi i povrat spojiti u karnistar..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
hahaha, Zoki, ovo je odlično :) a uz sve to, i pratiš si potrošnju u svakom trenutku
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
daj zoki , previše gledaš sajnsfikšen filmove .
Tako oni , donesu kernsiter (tako obično izgleda , ima ručku i čep) .
Umetnu ga u ležište i automacki se pokrene međugalaktički brod klase vojađer ..i tu ima goriva za milion svijetlosnih godina .
edit.
ne znam jel znate IMT ima rezervar iznutra zaštičen nečim kaj izgleda kao bezbojni lak .
Tako da nema problema s korozijom ..a ono malo kondenzacije riješi čašica bez nekih smetnji za motor
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Pa ac pumpe ti onda ni netreba, staviš kanister visoko, stime je riješen i problem skidanja čašice.....
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Šanana, čitati sa razumjevanjem našu malu raspravu....u ovoj zadnjoj teoriji netreba ac pumpe, u normalnom radu treba
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Moj auto su drugi vozali jedno vrijeme nekih 2 mijeseca a sipali su u njega sve osim katrana i kanalizacije,kad se primaklo vrijeme tehnickom posto je stariji auto sam malo ga "poceo utezati"da to lici na nesto.Gorivo sam sve izvukao koliko se dalo a ostatak sam vozao dok se nije ugasio.Nasuo 5 litara cistog eurodizela i vozio 1 dan oko 80km.Opet nasuo 20 litara cistoga i isao na tehnicki.Sve je proslo u najboljem redu,ali na ppovratku preko granice(posto zivim uz nju)su mi vadili gorivo iz auta i sve je proslo u najboljem redu.Sad me interesira jesu li oni dobro gledali ili nikakav marker ne ostaje na stijenkama rezervara?
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Ne rastavlja se cijelo vozilo. Ovaj dio posla obavlja osposobljena osoba.
Da ponovim - ne pišem na pamet pa molim da me demantirate samo argumentima.

Stavi,molim te, linkove da svi vide.Neke sitnice se mogu osporavati,ali ne vidim smisla.Zato podrzavam tvoj post.
Ne znam kakva je racunica voziti se na plavu.Racunali ste koliko treba proci km za ustedu 12,5 tkn?!
Da ne brljam po matki osnovne racunajte sami.
Uzeli ste u obzir psiholosku sliku?
Ili je to adrenalin?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Stavi,molim te, linkove da svi vide.Neke sitnice se mogu osporavati,ali ne vidim smisla.Zato podrzavam tvoj post.
Ne znam kakva je racunica voziti se na plavu.Racunali ste koliko treba proci km za ustedu 12,5 tkn?!
Da ne brljam po matki osnovne racunajte sami.
Uzeli ste u obzir psiholosku sliku?
Ili je to adrenalin?

Moj auto je presao negdje 50000 km na plavu pa racunaj koliko sam ustedio, ako je plava cca 6 kn/l, a eurodizel cca 10 kn/l..
Srecom, nisu mi nikad pronasli plavu, a i vise se ne vozimo na istu jer kontrole su sad na svakom cosku.. A istina je da sam se uvijek vozio sa nekim strahom, ali eto.. :(happy):
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Moj auto je presao negdje 50000 km..
Srecom...
A istina je da sam se uvijek vozio sa nekim strahom
Ako si km prosao u zadnje 3god.tada mozes racunati 6-10kn.Ostalo ne.
Uzevsi u obzir razliku i potrosnju +(ne)kvalitetu profitirao si 8-10 tkm..ako nisi imao popravaka.Opravdava li to 2 tis.eura kazne?
Psiha se cini igra u mladosti-pitaj starije sto misle o tome.
Sa takvom srecom mozes u kladionici zaraditi puno vise prateci samo zakonitost vjerojatnosti brojeva.
Bez straha ;)
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Stavi,molim te, linkove da svi vide.Neke sitnice se mogu osporavati,ali ne vidim smisla.Zato podrzavam tvoj post.
Ne znam kakva je racunica voziti se na plavu.Racunali ste koliko treba proci km za ustedu 12,5 tkn?!
Da ne brljam po matki osnovne racunajte sami.
Uzeli ste u obzir psiholosku sliku?
Ili je to adrenalin?
Hajde da rezimiramo nedozvoljeno korištenje loživog ulja i plavog dizela:

- Uzorke uzimaju ovlaštene i osposobljene osobe.
- Gorivo se uzima iz rezervoara, a može i iz drugih elemenata ako nije moguće uzeti iz rezervoara (ako rezervoar ima fiksno sito ili ako postoje indicije da ima slijepi, tj. drrugi skriveni rezervoar koji je u uporabi)
- Da bih se uklonio trag loživog ulja treba i do 10 rezervoara čistog dizela
- Vizuelno plavi dizel se teže uočava tako da su neki korisnici prošli nekažnjeno jer uzorak nije analiziran.

Predlažem da poglavlje nedozvoljenog korištenja loživog ulja i plavog dizela zatvorimo jer smo do sada sve rekli i mislim da se nema što više dodati.

Pozdrav.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Od sutra cjena ide dole .............

Rekose 10 lipa... sve nemogu vjerovat da su se odrekli dijela trosarina, cek samo dok se sjete da su za te novce mogli vlada i sabor na zimovanje ic ce opet cijena na gore. :(think):
 

Najnoviji postovi

Na vrh