• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ako si km prosao u zadnje 3god.tada mozes racunati 6-10kn.Ostalo ne.
Uzevsi u obzir razliku i potrosnju +(ne)kvalitetu profitirao si 8-10 tkm..ako nisi imao popravaka.Opravdava li to 2 tis.eura kazne?
Psiha se cini igra u mladosti-pitaj starije sto misle o tome.
Sa takvom srecom mozes u kladionici zaraditi puno vise prateci samo zakonitost vjerojatnosti brojeva.
Bez straha ;)

U zadnje dvije godine.. Da, od prilike toliko sam profitirao, od 10 do 12 tisuca kn.. Nije nesto ali eto.. Nije bilo popravaka, ali eto srecom nisam dobio ni kaznu, ali znam da je rizik veliki, mozda cak i preveliki..
Vozio je i moj stari na plavu, isto sa strahom ali je ipak vozio, zapravo ko god ima dizelasa u mojoj okolici vozi na plavu, e sad kako ko naide.. Ja sam s tim zavrsio, zasad..
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
U zadnje dvije godine.. Da, od prilike toliko sam profitirao, od 10 do 12 tisuca kn..
ko god ima dizelasa u mojoj okolici vozi na plavu, e sad kako ko naide..
Svaka kn ustedena u ovom vremenu je ok. Koliko je nekome isplativa ovakva usteda neka procijeni sam.
Nazalost takve voznje ne idu na ruku svim profi poljoprivrednicima niti poljoprivredi jer svaka vlada moze stvarati imaginarnu sliku o losim poljoprivrednicima. Kada traze svoja prava gradanin upire prstom na takve detalje
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Snadji se druze a sto drugo.Nekad to nije na pamet padalo nikome a sad jednostavno je covijek primoran da svasta radi samo da obastane.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Zna li tko pouzdano sta ce bit sa plavcem u novoj 2014. godini? Kupujemo ga po starom sa karticom ili se plavac ukida?
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Zna li tko pouzdano sta ce bit sa plavcem u novoj 2014. godini? Kupujemo ga po starom sa karticom ili se plavac ukida?

Imas neku informaciju da se ukida? Ako imas neka saznanja podijeli sa nama(moze i intuicija :) ..) ...situacija jest teska i plavac je spas za mnoge...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Sad su samo priče da se ukida, kao što je i svake godine priča da se ukida, sve će se znati kad uđemo u 2014..A ja sam se osigurao sa plavim do jeseni 2014..
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Koliko se ja sjećam,nije bilo riječi o ukidanju nago o načinu subvencije.Točila bi se normalna nafta i plačala puna cijena,a na kraju godine bi korisnik podnosio zahtjev za povrat subvencionirane razlike u cijeni.što nebi bilo loše kada bi isplata bila uredna,ali bude li kao sa poticajima,kapitalnim,i subvencijom osiguranja usjeva - nebude dobro.
Pa,ako ništa drugo,barem bi traktori pili kvalitetno gorivo,nebi se ovim novima ubijali motori smećem koje gutaju.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Bolje da ostane ovaj plavi dizel, nisam nikad imao problema s njim. Ma tko će nam na kraju godine vračati novac, nije svejedno hočemo li sred sezone radova plačati 10 ili 6 kn litru goriva..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Je pa bi nam i auti pili kvalitetnije. Mislim da je to nemoguce. Plavog ce biti dokle god bude subvencija.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
i ja sam u banani, na kartici još nema, a ni na zalihi nema više ništa, a treba još malo orati, u šumu treba dalje....uhhh
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Prošle godine mi je sjelo 23.01. Mislim da ni ove god. neće ranije, kakva je stanje moglo bi samo kasnije :(
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Loze ima pa kupit pa završit to još malo radova kaj je ostalo.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
A jel se smije mješati plavi dizel i crvena loža, mene u školi učili da crvena i plava boja kada se pomješaju daju ljubičastu...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
A jel se smije mješati plavi dizel i crvena loža, mene u školi učili da crvena i plava boja kada se pomješaju daju ljubičastu...

A što su rekli dal i kemijska analiza daje ljubičastu boju ,,, to jest čistu naftu ,,,, :( :(rofl):
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
kaj se tolko brinete oko plavog , dok bu došlo dobro bu došlo , točite Eurodizel , kak ja , potrošil nekih 200 l eurodizela , i sad kroz cjelu zimu isto imam eurodizel sve do prolječa, i onda krečem sa plavim dizelom i opet mi usfali krajem godine
 

Najnoviji postovi

Na vrh