• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U imt slobodno da vidiš kao bu pjeval možda bu malo tromiji na ga su al bu pjeval.
Za to malo posla kaj vam je ostalo nebu im Niš.
Ja sam vozil do predlani samo na lozu znaci 24 godine i još nije bos pumpa dirana a ima oko 4500rs.
Lani sam uloške dizni prvi put zmenjal.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Na agroklubu piše da krajem mjeseca dolazi poticaj i nafta na kartice.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Momci, dal netko zna koja je razlika između starog Dizela D1 i D2?
Tj dobio kantu D1 pa da znam što mogu/nemogu s njim.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kakav d1 pa njega nema već 6-7godina samo eurodiesel?

Edit:d1 je za zimu bil i obične ili stare turbo motore
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
D2 nafa je letnja nafta a D1 zimska. u tome je razlika. D1 trebalo bi da drzi oko -15do-20 filtrijabilnost . kod nas toga nema bar 20 god ako ne i vise. inace mozes slobodno sipati u sve dizele sa klasicnom starom pvp.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kako vam pale traktori sad po ovim hladnim uvjetima sa ovom novom naftom??
Dali neko koristi aditive za gorivo,i dali to može naštetiti motoru?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Ja nisam točio od ove godine tak da neznam. Ali zar nemaš grijač na df-u pa on bi trebao paliti bez problema...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Moji pale bolje sa ovom novom naftom, a i ti kakav god aditiv stavio neće ti pomoći na ovim temperaturama, jer ovo gorivo ima aditiv do -17 ako se ne varam, a temperature nisu bile toliko niske, jedino ako imaš još ljetno gorivo u traktoru pa ti smrzava, meni je jedne godine ostalo ljetnog, na -5 odprilike sam radio možda 15 minuta dok traktor se nije ugasio, gorivo u rezrervoaru se malo sledilo odozgor i kada je to došlo na sito u rezervoaru zaustavilo je protok goriva..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Imam grijač i pali bez ikakv greške,sad sam ujutro se vozio traktorom. Nego pitam jer lani i preklani bez čistoga dizela se nismo mogli vozit,stvarao se parafin u nafti i smrzavala je pa traktor nije imao dotok goriva i kad je upalio nedugo zatim je krepao_Ove godine smo odlučili kupit aditiv za gorivo pa me zanima dali to može naštetiti motoru.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Meni moj U-445 pali bez grijača na ovim temp. Jedino je problem šta ima dosta vode u plavcu pa smrzava u čašici od filtera. Jučer sam cijelo popodne sve to skidao i čistio, u prvom filteru je bilo dosta leda i uopće mi nije jasno kako je traktor radio.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Imam na DF-u automatski grijač i sam se pali,onda ga ostavim da zgrije,jer to je valjda zdravije za motor ai bolje pali.
Imam isto utb-a 53ks i pali bez greške sa grijačem i nikad nije zmrlo gorivo,ko ni na 539,ali na DF-u je kolko puta.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
aditiv nesteti motoru jer nema veze sa njim. samo treba ga nasuti u topliju naftu i izmuckati da bi reagovao. mora bar 5stepeni biti temperatura nafte. tako sam radio po preporuci pre i nije bilo problema.mnogo je bolje po meni ga sipati ako se sumnja u parafinisanje nafte . kod nas evo su stalno problemi sa time da ljudi vise neznaju sta sipati. dosada eurodizel je ladno podnosio do -20 a sad ni -5 i plus vode ima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Voda ako je ima u rezervatu uvijek je na dnu i povremeno bi bilo dobro ju ispustit.
Ja zadnje 3zime koristim aditiv castrol stavim ga u 11mj i imam ga do 4 potrošim mozda 100 l goriva u tom periodu i nikakvih problema nemam.
Taj aditiv poboljšava tečnost goriva do bos pumpe Štiti od korozije i smrzavanja.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Samo me to zanimalo ako taj aditiv moše naškoditi motoru,jer na njemu nema ništa šta bi mogao pročitat o štetnosti motora.Aditiv je neki Američki ima ga cca pol litre uglavnom ide ga na 76l nafte košta 40kn.
A vode ustvari parafina je bilo u rezervaru odma prve godine kad smo kupili traktor nije imao ni 20 sati več je zaje i nije htio palit jer se nakupio parafin. I to je kvaliteta goriva,kupiš novi traktor i jedamput ili dvaput smo nasuli goriva u njega i odma se nakupi parafin.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Dado probaj skinut rezervar dole i ispraznit ga skroz i na usisnoj cijevi pogledat da li ima smeca. Promjeni filtere goriva.
Ja sam imo tako problema s oba traktora, s vremenom se nakupi smeca dole kod usisa.
Dok je toplo nema problema cim zahladilo traktor radi pa stane nakon par minuta, badava i aditivi i sve.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Filteri su mjenjani početkom 10mj poslije siliranja i napravio je možda 80-100rs nije bilo problema,sad smo nasuli aditiv i pali na minusu bez greške sa grijačem.
Ako nas nagodinu bude zaje,onda čmo vjerojatno i skinut rezervar i vidjet ako ima smeča.
Sa plavom naftom nije htio upalit ni prve god kako smo ga kupili,dovezli smo ga u 2mj 2011god i dok je imao čisti dizel radio je lijepo kad je to potrošio normalno smo nasuli plavi i nije htio upalit,zvali smo servisere promjenili su filtere i rekli da neče radi parafina upalit.Ove god nije bilo problema,a nije bila ni velka zima da bi se napravio parafin.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kod mene uvijek ista receptura za zimu,na deset litara plavca,7 decilitira benzina i pali i vozi,ferko malo teže upali jer ima 8500 sati a grijač mu ne radi a Sonalika pali iako nema ugrađen grijač
 

Najnoviji postovi

Na vrh