• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
Re: IMT 539 i 533

Nije problem u plavom dieselu,nego u njegovom skladištenju kod dobavljača i kranjeg korisnika.
Koliko znam svi toče u razno razne karnistere i bacve i ni sami neznaju ljudi kaj je unutra godinama explatacije i naravno kondenzacija,koja je najgora za elemente pvp-a.
Zato bi taj kondenzat trebal se skupljati na dnu filtera.

to je istina u vezi kanistera tip je kupil plasticnu bacvu na paleti od neke tvornice i napunijo sa nafton u bacvi je bila neka smola pitaj boga sto nije dobro oprana nafta t o izgrizla pomijesala sa tim tak da je tip moral sve zajedno bacit pa se pitas za kaj traktor ne radi dobro
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: IMT 539 i 533

Tako je i onda se Čude i vele da ne valja.
Ja se slažem sa sananom i mislim da malo ulja nemre skodit u nafti.

Evo jedan moj primjer,imam 6vojnih karnistera,metalni po 20l.
Jako su stari i pofarbani s nečim crvenim iznutra i to se sada ljušti,i u žurbi puno puta sam natocil bez najlonke i naravno sve mi se postopalo i samo problemi.
Kad sam opral rezervar i promjeni dolazno crijevo rjesil sam se stopanja nafte.
Sada bez najlonke ni ne pomisljam točiti naftu.
 
Posljednje uređivanje:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: IMT 539 i 533

Naravno da vrijedi, no za IMT, Torpedo i Zetor traktore i njim slične to nema veze, odnosno manje je bitno, ali dok kupite novi traktor sa "finim" motorom takve stvari su vrlo važne.

Uostalom, određeni ljudi na određenim pozicijama (specijalizirani majstori) preporučaju takvo što zbog vrhunske kvalitee balkanskog goriva.

Nevezano uz marku traktora i nevezano uz ljude koje ti spominjes, ja hocu reci da 2dcl ulja na 100 litara goriva nema apsolutno nikakav ucinak iz razloga je se ta kolicina ulja u toj kolicini goriva izgubi. Ne tvrdim ja da ulje u gorivu nema nikakve vajde.... Ovdje se jednostavno radi o velikom omjeru
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Re: IMT 539 i 533

Kod nas je problem u plavcu.. Znam 2 primjera di su ljudi natocili plavi dizel u svoje traktore malo novije i traktor je jednostavno krepal. Na eurodizelu radi bez frke, al cim dodje plavac gotovo je. I na mom imt-u se vidi razlika u potrosnji plavca i eurodizela, odnosno da se plavac trosi vise.
A kod mene se prvenstveno radi o vodi u plavcu. Kad sam bil kod mehanicara za prvog problema, pokazal mi je neku oprugu iz dizne koja je bila sva hrdjava i pukla je. I veli da je to bas zbog vode. Ja svoju plavu naftu drzim u plasticnim karnistrima.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: IMT 539 i 533

Problem je ponekad i u lovackim pricama a i ribickim. To isto treba uzeti u obzir
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: IMT 539 i 533

Ja ne znam, ali kao da ne živim u državi u kojoj vi živite. Par puta sam vozio na euro dizel jer sam ostao bez plavoga dizela pa dok dođe obično idem ovdje kod nas u selu natočiti u traktor i kako tu rijetko ima plavoga natočim euro dizel i nikada nisam primijetio razliku. Nikada nisam niti našao vodu u gorivu. Razlike u snazi nema. Ali evo komšija ima staklene čašice na filterima od goriva i čašice su pune vode, ovoga ljeta je mijenjao filtere. Mislim da on samo na toj beninskoj toči. Ja naručujem u ini..
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Re: IMT 539 i 533

Ne znam dal te lovacke i ribicke price idu mene al dobro. Ja sam tu oprugu vidio kad ju je mehanicar izvadio i bila je natalozena hrdjom, korodirana i puknuta.
Sto se tice razlike izmedju plavce i eurodizela, kod mene se ocituje samo u potrosnji. Sto se tice dodavanja ulja u gorivo, nasao sam na jednom forumu da se stavlja 1% ulja na kolicinu goriva (30 litara goriva => 3 dl ulja). I ne samo u plavca nego i u eurodizela iz razloga sto je suh. U detalje necu ulaziti. To vrijedi za stara vozila koja imaju bosch pumpu. Sta se ulja tice, kazu, moze motorno ili dvotaktol. Cak vise daju prednost motornom ulju jer je bolje masno. Dok dvotaktol u sebi sadrzi neke supstance koje pospjesuju mjesanje za gorivom.
Ta kolicina ulja, kazu, ne moze nastetiti motoru, dapace, podmazuju se elementi boschpumpe, a sto ce garezi tice, ti motori su bili napravljeni za masna goriva, koja su se neka koristila. Odnosno, ova danasnja suha goriva stete starim motorima zbog nepodmazivanja, pa se motori nesto brze habaju, dok su novije generacije motora poboljsane da podnose suha goriva.
Eto, to sam uspio nac....
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Re: IMT 539 i 533

@MrSima a na kojoj ti to benzinskoj točiš eurodizel? pa nejde meni ni auto kad točim npr. na ini
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Re: IMT 539 i 533

Što bi značilo da su nam traktori postali dvotaktni, bez ulja u karteru.

Loše gorivo? Točim uglavnom na ini jer mi je to jedina crpka u gradu ali mislim da je to sve isto, nikad problema sa gorivom. Točim u plastične kante i sipam kroz najlonku i eto traktor vozi.

Za korodirane dijelove na traktoru okrivite kondenzaciju :(hi):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Re: IMT 539 i 533

Ina ima najgore gorivo i puno je vode...ja točim samo na tifonu dizel,a za traktor na petrolu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Re: IMT 539 i 533

Najlonka može, ali samo svaki put druga.

@ Samko, u potpunosti se slažem sa tvojim razmišljanjem
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: IMT 539 i 533

Bila je Interpetrol, sada je neka druga, nezz kako se zove. U auto točim većinom na Ini, ponekada na Tifonu, razliku nisam primijetio. Sad nam se renovira Ina pa točim kod nas u selu isto razlike nema.
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
Re: IMT 539 i 533

ja drzim plavi u limenom rezervaru od 1000litara nagnut prema nazad spina je podiguta dosta od dna i kad sam u rezervi sa gorivom vidim da izlazi i voda iz bacve kad natankas na punpi 10 20 litara to se ne primieti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Re: IMT 539 i 533

Kolko skupiš vode po jednom punjenju rezervara od tisuču litara?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: IMT 539 i 533

Muha mislim da bi ove postove trebalo prebacit u drugu temu.

Bil sam jednom na jednoj maloj staroj Ininoj crpki,al iza di su kompjutori koji nadziru curenje,kolicinu, i vodu u gorivu u spremnicima i posto su spremnici pod zemljom na istoj temperaturi nema puno kondenzacije na dnu,a cijevi za izvlačenje goriva su podignute od dna i dok dode do pištolja gorivo prode kroz tri filtera tak da nema sigurno vode i smeća kad tocite u rezervat,a o kvaliteti goriva bi se dalo raspravlja,mada većinu goriva danas cine razni aditivi za poboljšanje,pa time i ne pasu nekim vrstama motora.

Ja na puntu nemam filter benzina nisu ga ugradili ,a ima direktno ubrizgavanje i još mi se nije zastopalo Niš a ima 100000km.
Jedino kaj ima mrežicu oko pumpe u rezervatu.
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
Re: IMT 539 i 533

neznam neki put tankam a nije prazan svako toliko kad je prazan nagnem da izcijedi voda jedne zime sam natocil u trktor da bude spreman za jutro za ici usumu u jutro je bio zaleden filter i cijev sve do rezervara
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: IMT 539 i 533

@MrSima a na kojoj ti to benzinskoj točiš eurodizel? pa nejde meni ni auto kad točim npr. na ini

Ina ima najgore gorivo i puno je vode...ja točim samo na tifonu dizel,a za traktor na petrolu

Tipicno krivo razmišljanje i rekla kazala price. Inace samo da napomenem da se bavim prevozom i da tankam pretežno na INA pumpama i to baš zato jer su svi uvijek trabunjali o tome di je gorivo lošije a di bolje na temalju seoskih prica. U globalu gledano Ina nema ništa lošije gorivo od Tifona. Kolega koji je vozil cisternu do prije tri godine veli da je na istom mjestu tocil gorivo koje je išlo na Ina i Tifon benzinske, pa onda mene zanima kak može biti jedno bolje a drugo lošije.

Teretna mi rade oko 70 000 godišnje, osobna nekih 30 000 i u traktor tocim eurodiesel i tako zadnjih par godina na ININO GORIVO. Niti se kaj štopa, niti kamion/kombi/auti/traktor slabije idu ni nikakve nevidovnice duhovi ni bakrači... A zamislite cak niti ulje ne tocim u gorivo. Redovito se menjaju filteri i nikad nije bilo nekakve specijalne prljavštine ili vode, ništa više nego prije kad smo tocili na OMVu.

Isto tak moj kolega koji ima tri kamiona i dva kombija ima Ina kartice i samo na Ini toce. Nikad nikakvih specijalnih problema nije imal radi goriva.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: IMT 539 i 533

Ina i tifon isto gorivo ja natocim di stignem i nikad problema!!
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: IMT 539 i 533

Tocno tak, isto gorivo, isti gazda...
 

Najnoviji postovi

Na vrh