• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
U zadnje vrijeme točim na Petrolu i nisam primjetio hrđu kao lani, za sada
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
ovo je napunio za oko 5 sati, rezervar sam prao opet polovicom 6 mj kad sam plovak mjenjao, ista stvar je bila, napravio sam 20-ak sati do sad.... Mislim da nas benzinska ebe naveliko
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Re: IMT 539 i 533

Ja v naftu na trideset litri denem deci motornog ulja ,i nemam problema ni s paljenjem niti jače dimi motor,,ova nova goriva su sama po sebi više suha,ak je još i vode...mislim da mu nemre škodit ta količina kaj se tiče gareži na ventilima ili na čelu klipa i karikama,a pumpu i dizne podmazuje.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Re: IMT 539 i 533

Bas sam to htel pitati. Jer sam vec u par navrata procital da neki stavljaju neke kolicine dvotaktola u gorivo. Znaci, volio bih cuti jos par misljenja i savjeta, na koju kolicinu goriva koja kolicna ulja i kakvoga, prednosti i mane toga.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Re: IMT 539 i 533

Zato vam i daju plavu naftu kad ne valja dreka...i to se vidi,kad natočim to u svojeg em dimi i ima manje snage neg inaće :mur:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: IMT 539 i 533

Mi u sve traktore stavljamo na 100l plavca 2 dlc Stihl dvotaktola.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Re: IMT 539 i 533

Radije istaložite gorivo, veća bu korist.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: IMT 539 i 533

Dva deci dvotaktola na sto litri goriva pomaze otprilike ko da svaki put prije paljenja poškropiš traktor sa svetom vodom. Bacanje novaca.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: IMT 539 i 533

Dokazati tebi da ulje koristi, je isto kak i dokazati drugima da ne koristi.....dakle, oni koji koriste, će i dalje koristiti. Ali jedno sam siguran, a to je da stetiti ne moze.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: IMT 539 i 533

Dva deci dvotaktola na sto litri goriva pomaze otprilike ko da svaki put prije paljenja poškropiš traktor sa svetom vodom. Bacanje novaca.
kaj je sveta voda tak skupa ?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: IMT 539 i 533

Nije ali je isti efekt .:(emo):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: IMT 539 i 533

Naravno da vrijedi, no za IMT, Torpedo i Zetor traktore i njim slične to nema veze, odnosno manje je bitno, ali dok kupite novi traktor sa "finim" motorom takve stvari su vrlo važne.

Uostalom, određeni ljudi na određenim pozicijama (specijalizirani majstori) preporučaju takvo što zbog vrhunske kvalitee balkanskog goriva.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: IMT 539 i 533

Traktore sa euro normom (ako nisu za istočno tržište) štiti nekaj drugo a ne dvotaktol :icon_super:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: IMT 539 i 533

Ak vam dizel goriva sa pumpa valja za aute zašto ne bi za traktore,pa nemaju traktori naprednije motore od današnjih motora u osobnim autima.
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
Re: IMT 539 i 533

kod nas ovi sto imaju novije traktore vele da imaju problema sa plavim dizelom
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: IMT 539 i 533

Nije problem u plavom dieselu,nego u njegovom skladištenju kod dobavljača i kranjeg korisnika.
Koliko znam svi toče u razno razne karnistere i bacve i ni sami neznaju ljudi kaj je unutra godinama explatacije i naravno kondenzacija,koja je najgora za elemente pvp-a.
Zato bi taj kondenzat trebal se skupljati na dnu filtera.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: IMT 539 i 533

Alo, o čemu pričamo???
Pa švabo enma problmema s gorivom jer nemaju plavi dizel! Tamo je osnovno dizelsko gorivo isto i za aute i traktore, država i politika drugačije uređena!

Naravno da ED štima, idu novi auti na to, ali mi si u traktore to nemremo priuštiti i kraj priče!
 

Najnoviji postovi

Na vrh