• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Re: IMT 539 i 533

Ja točim plavca samo na Ini ili u Jastrebarskom ili trenutno Velika mlaka i nikad nisam imao problema sa vodom.....
@bučo isto je gorivo samo neke benzinske imaju loše spremnike....
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: IMT 539 i 533

Ja plavca tocim di ga ima i di mi je vise usput od Karlovca, Jaske, Zdencine, Zagreba, Siska tak mi sve jedno samo kad ga imam jos mi sitno ostalo tak da je vec dobivo i lozu i eurodizel i meni ide na sve isto taloga u casici jako malo i tocim iz kanistra bez ikakve najlonke ili tak slicno zato ima filtere nek si ga filtrira a ja mu ih zamijenim jednom godisnje i mir!!
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
talog u čašici je normalna pojava. Zato postoji čašica da se tu i tam skine i očisti. Moreš ti imat sterilne karnistere i rezervar, a niko se ne pita u kakve cisterne se to gorivo skladišti i u kakvima se transportira. Taj talog i vodu nebrete izbjeći da se na trepavice postavite, ma kakvo gorivo točili. Više stroj dela, više sranja se nakupi. Vrlo jednostavno.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nekad sam znal kupiti pred zimu bačvu goriva za rezervu ako ga nebi bilo i sl čista bačva prije točenja u Prolječu je znalo biti parafina i nekakvih šmrkljova pa čak i nekakvih crnih listova a bačva hermetički zatvorena .:icon_scratch: Da i tad je bila samo jedna vrsta D-2 .
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ako je bačva limena i još tome nije puna do vrha,a nikad nije radi ti se kondenzat
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bačva je bila puna do čepa nije hrđala tak da kondezacija možda malo ali otkud strana tijela ??
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Sad budete još rrekli da ste smeće natoćili na pumpi, a ne znate da svaki pištolj za točenje ima filtera . Uvijek je sve krivo samo ne moj rezervar star 20 + godina , nikad skinut i opran itd ???
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega Kec ja nebudem nikaj rekel več pitam zakaj se nafta (njezin dio ) pretvoril u parafin crne lističe i sl jer je bila točena ( po tebi ) preko filtera pištolja i otkud talog voda i slično kad se čisti rezervar na benzinskoj pumpi a videl sem par puta čega je sve bilo možda kaj uđe preko odzračnika ili i on ima filter ??
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Kupite gorivo u zimi pa se ne bude parafin skupljal kad bude hladnije jer se gorivo prilagođava vremenskim uvjetima . Crni listići sigurno nije parafin nego smeće , koje niste natočili na pumpi nego je bilo u karnisteru, bačvi, rezervaru i sl. Bačva je stajala puna do čepa i nije mogla korodirati - točno , ali je prije punjenja stajala prazna! Voda u gorivu je kondezat koji se stvara prilikom zagrijavanja i hlađenja goriva i s vremenom se skupi u rezervaru . Zato na benzinskama su rezervari pod zemljom da ne bi do toga dolazilo . To da mješaju vodu u gorivo ne drži vodu jer je to nemoguće napraviti zbog razlićite specifićne težine .
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ne vjerujem da netko svijesno stavlja vodu ili nešto drugo u goriva. Na benzinskoj postaji prometnice jačeg intenziteta prometa više se toči u druga vozila nego u traktore. Mislim da ne bih reskirali natočiti gorivo upitne kvalitete u vozilo vrijedno 100000 Eur (traktor, osobno, teretno ili drugo)
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
Re: IMT 539 i 533

dali na limenoj bacvi za spremanje goriva se pojavljuje vodena kondenzacija:confused:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kec bačva o kojoj ti pričam je kupljena na benzinskoj u njoj bilo ulje istočeno i kupljena isprano ulje sa petrolejem iscjeđena , natočena nafta do čepa na ini i nije dirana do prolječa kraj priče . Priča druga čišćenje Ininog rezervara za naftu bilo vode nečeg smeđeg nečeg crnog na dnu kud je to i kak došlo neznam ali dio toga je bilo u mojoj bačvi mislim da sad razumiješ a ako ne ja nebi više o tome .
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Gorivo je prirodnog porijekla i kao takvo nemoze biti 100 % čisto, i sta znaci čisto pa to nema ni zlato i ono ima raznih primjesa. Trošim nemale količine goriva i znam da kad se toci i troši nema problema al kad gorivo stoji tad nastaju problemi uslijed talozenja goriva pa kad se to toci zna svašta završiti u rezervoaru, još jedan problem je biodizel u gorivu kojeg pumpe dodaju u većem ili manjem postotku sto je legalno, vani često navedu koliki je % bio dizela u eurodizelu obično piše 7%, bio dizel je toliko agresivan da nemozes zamisliti pojede sva gumena crijeva ima ih koji voze na čisti bio dizel oni moraju stavljati plasticna crijeva filtera mijenjaju jako često a vebasto nemoze raditi , vjerujem da u našem plavom ima poprilično biodizela a razlika u potrošnji između raznih dizela je i vise od 10% pozdrav.
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
moj rodak ima belorus sipa sve i svasta plavo crveno zeleno sve sto dode pod ruku nikad problema
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Tak je i kod mojih, isto Belarus (820). Taj proguta kaj god natoci....
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
nije ni meni jasno o čemu se tu radi, meni je čašica uvijek crvena. mislim, ona na traktoru, alkohol ne pijem :icon_fU:
dvije godine su me maltretirali s predmetom goriva, maziva i voda. u suštini svega, najbolje je kupovati ložu za ove starije traktore. najjeftinije :) a sva goriva danas imaju smanjen udio olova i još nekih tvari, pa su samim time i manje masna. bilo bi idealno kad bi svi imali centrifugalne separatore kao na ruskim čudovištima, pa kad bi se mogao dodati grijač goriva, pa taložni tank... ali to već nema logike na tako malom sustavu, tj. nemoguće je. stvar je u tome da nije toliko loše gorivo, koliko je loš stroj. kad bi svi vozili nove traktore na servis u mjeri u kojoj se voze novi automobili, ne bi bilo problema s gorivom. a to bi onda tek bila prava pljačka. a, nažalost, u tom smjeru industrija i ide, htjeli mi to ili ne...
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Tko zna popraviti i voziti stari traktor sigurno bih se privikao i na novi, ali onda se ne bih ovako dopisivali, davali i primali savjete.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
da je to tako, ne bi bilo mehaničarskih radionica uopće. taman dok se na stare naučimo, oni vražiji japanci izmisle nešto novo :D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh