• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
gdje su sad novinari i mediji da potaknu vladu da nam prestane krasti pare od goriva,cijena barela nikad niza,a gorivo otislo za 2kn dolje...ako se pozovemo na cijenu barela od 150$ i cijenu goriva na pumpama od 11kn,sad je skoro 3x manja cijena barela,ocemo i veca snizenja cijena...da ne pricamo o SVIM napuhanim cijenama koje se se povecale porastom barela nafte,ako barel poraste,kod nas isti tren rastu cijene na benziskim postajama,a kada padaju,onda kao mi smo na mediteranskom trzistu gdje cijene ipak sporije padaju...ma dajte nemojte nas krast..
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Kaj stvarno?Kaj s nama koji imamo pravo na njega,kupovati pravu naftu ili bude neka alternativa?:eek:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Financ ministar si je pomrsio racune....majko mila kakve mi politicare imamo:mur:.
Nije ni cudno da ne mrdamo s mjesta sa takvim nacinom razmisljanja. U normalnoj drzavi bi politicari razmisljali sa pojeftinjenjem goriva kak biti konkurentniji, kak to iskoristiti za porast potrosnje, zaposlenost. Na kraju krajeva ta razlika pdv-a nije propala, vec je ostala privredi, ljudima....nama.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja ne vjerujem da bu taj PDV ostal.
Uplačen bu državi iz drugih rupica koje narod treba krpati.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Sustav ima as iz rukava.....a to su trosarine.
Ma kako se to nisu dosad vec sjetili:icon_rolleyes:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja ne vjerujem da bu taj PDV ostal.
Uplačen bu državi iz drugih rupica koje narod treba krpati.

A-a. Ja im nebum dala. Ja bum sve kaj uštedim na gorivu metnula u čarapu. Samo mi problem, sve mi šuplje, a krpati neznam. :icon_razz:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Rajši šuti. Ti si im već avansirala 10-tak t kn, na ime crvenoga...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
gdje su sad novinari i mediji da potaknu vladu da nam prestane krasti pare od goriva,cijena barela nikad niza,a gorivo otislo za 2kn dolje..

Ovce se gule dok se mogu. Pad cijena je rezultat suradnje amera i s.arabije kako bi se oslabila jacina rusije u ratu koji traje (trenutno ekonomskom..uskoro i zesce vojnom).
Ovo samo pokazuje kako se guli covjecanstvo kontrolom obnovljivog energenta. Kada su visi interesi u pitanju tada cijena nije vazna.
Inace...pocetkom stoljeca je cijena barela bila 20 dolara..

A jel ima kakvih glasina dal se plavi ukida s 1.1. 2015.??

Ukoliko imas provjerene informacije molim te navedi izvor ili link. Ovakve pausalne izjave svake godine mislim da nemaju temelj(cak niti u obliku pitanja)..tim vise jer svima ovdje je jako vazan taj podatak.
Zato bi zamolio i tebe i ostale da potvrde ili opovrgnu isto. Vjerujem da si to dobronamjerno pitao..no to implicira puno detalja u poslovanju opg-a i moguce reakcije do n.god. I zato sam napisao kratku digresiju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Rajši šuti. Ti si im već avansirala 10-tak t kn, na ime crvenoga...


Kaj deset - ja sam širokogrudna - dvanaest i pol.

I još dvije i pol ak se dobro sjećam kaj me carinska vlovila kaj prodajem van tržnog prostora.

Da svi očete biti tak zločesti kak ja, već bi država davno izbauljala iz krize. Proračun bi puknul od viška i kune bi se razletjele na sve strane po zraku i ko kiša bi padale, padale na zemlju. Svi bi veselo skakutali i lovili bi ih i sretno trčali u dučane i trošili i bili veseli.

Škrtice, nebi pomogli mati državu, a? Kojom tisučicom.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Aha, pdv sam zaboravil, do 12 i pol :)

Ne sekiraj se, uplatili mi tam puno ili malo, tolika gladna usta pojedu sve...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
niska cijena nafte,a ja gotov s poslom,do nove sezone mi je jos dosta 200 litara,a tad bude cijena opet otisla gore (najvjerojatnije). Trebalo bi sad napraviti neku zalihu,al razliku do proljeca popusim jer naftu ne mogu adekvatno cuvati... :(
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ukoliko imas provjerene informacije molim te navedi izvor ili link. Ovakve pausalne izjave svake godine mislim da nemaju temelj(cak niti u obliku pitanja)..tim vise jer svima ovdje je jako vazan taj podatak.
Zato bi zamolio i tebe i ostale da potvrde ili opovrgnu isto. Vjerujem da si to dobronamjerno pitao..no to implicira puno detalja u poslovanju opg-a i moguce reakcije do n.god. I zato sam napisao kratku digresiju.

Nemam provjerene informacije, to sam načuo samo, zato sam ovdje dobronamjerno i pitao!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Danas sam čuo da će plavi ići do 3 kn/l iduće god.
Ako su slagali mene i ja lažem vas.
 

Najnoviji postovi

Na vrh