• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
pa nisam nic videl da pise,sad dal je to jer sam mali pa ne vidim iza pulta il nezz :icon_fU:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Bilo je gorivo solidno, do zadnjeg uzimanja, to sam uzimao 15.10 i još jednom poslje, i s time je problema bilo... ja i neznam više di bi nam bilo dalje najbliže za točit

Ma nemaš gdje drugdje ići. Ako je na zagrebačkoj tako moreš si misliti kako je drugdje. Prije sam točio svuda pa je samo bilo još gore.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
sa nalogom i policijom.. zato i daješ oib prilikom kupnje

Taj nalog bi trebao potpisati sudac jer je po ustavu dom nepovrediv,sto ukljucuje i dvoriste. Uz malo truda mislim da bi se mogla ova tocka osporiti pred ustavnim sudom...no ljudi cim vide plavce misle da imaju sve ovlasti.
policija moze ulaziti u dvoriste samo u slucaju teskih kaznenih djela...i to sa opravdanom sumnjom,a ne cirkusom oko goriva. Vrlo rado bi procitao taj zakonik i tumacenje carine koja ide protiv clanka ustava.
Sto se tice ceste tu svi oni koji se voze na "jeftinije" moraju vise paziti jer decki sa carine "cesljaju" i cesto su videni.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Nitko ili se slabo kontrolira gorivo što se kod nas prodaje i zato smo svi u sličnim problemima,kod mene u BJ kraju definitivno najgore plavo ima INA Trojstveni Markovac,radije taj dan ne radim ali tamo više NE,ja svakih 2-3 mjeseca ispuštam na onom malom čepu vodu ali uz sve cjeđenje 100 sati na malom fercu je plafon za izmjenu,iako bi kod mene sad već valjalo polako ponovo skinuti rezervar i sva crijeva u peć i nova gore

Da li je to vec dugo tako u T.Markovcu?
Kakvo je gorivo na pumpi prema ZG-u? Gdje jos tocis plavi a da znas da je ok?
THX
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Moreš misliti da me zaustave na cesti pa pogledaju u čašicu a kad ono smeđa boja ili nedaj bože da uzmu uzorak toga :(giggle):. Baš me zanima šta bi rekli na šta to ide moj traktor
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nema tu ni ustava ni ništa kad je poanta punit blagajnu... pa kad imaju pravo dadođu doma sa lugarom kad kupiš drva traže te papire i od kog si kupio, pijesak, itd, nevidim zaš iste ovlasti ne bi imali sa gorivom, sam kad oni dolaze oni imaju papirnato već sve, pa se moš slikat.. a par ih je naletilo tak već, sam se radilo o većim količinama malo.... sve se u našoj lijepoj danas može, šta se nemože, sam se zakon okrene..

@ dado, kaj ti na kavu voziš? :)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Napisao sam prije da mi je feder u čašici zahrđao, od vode valjda, a iz filtera na donjem šarafu izašlo za deci isto hrđe nekakve
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Nema tu ni ustava ni ništa kad je poanta punit blagajnu... pa kad imaju pravo dadođu doma sa lugarom kad kupiš drva traže te papire i od kog si kupio, pijesak, itd, nevidim zaš iste ovlasti ne bi imali sa gorivom, sam kad oni dolaze oni imaju papirnato već sve, pa se moš slikat.. a par ih je naletilo tak već, sam se radilo o većim količinama malo.... sve se u našoj lijepoj danas može, šta se nemože, sam se zakon okrene..

Dok god neki od nas to prihvacaju "ad hok" i po "difoltu" i oni ce shvacati da sve mogu. Pogledaj primjer oko ovog referenduma kako se pokusava na sve nacine izbjeci ustavni zakon.
To "pravo" da dode sa lugarom i sa bilo kim treba dokazati sudskim nalogom..vec sam ti napisao.
Procitaj taj clanak,usporedi sa ovlastima vec navedenih i zakljucak je jasan. Kada pronadem detalje staviti cu ovdje.
Odgovor na pitanje "zaš iste ovlasti ne bi imali sa gorivom" jest sto je ustavni zakon iznad ostalih...
Naravno, ovo nije preporuka opiranju bilo kome tko lovi u sivom...ali netko tko radi posteno bi imao puno toga za reci...
U prakticnom smislu se slazem da jest sve poslozeno kako bi se izbjegavao ustav...nazalost mi sami pridonosimo tome.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
nama je cijela država i sustav lakrdija i sprdačina.. s tom izjavom o lož ulju, samo sam htio upozoriti one da znaju koji uzimaju ložu, a koji neznaju da te kontrole "po novome" rade i doma, što sam i sam imao prilike čuti vidjeti.... a sad oče se ko pripaziti ili strogo držati ustava ili ko zna čega, njegov problem, meni bi osobno bilo žao da se nekome to desi kao šta je bilo nekolicini, jel je kriza i svakak se krpa....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kriza je al ova šrot kvaliteta plavog ne hvala,vračam se na ložu,pa nek dođu i nek gledaju do mile volje,u karnisterima je a rezervar mi je skroz prazan dok se ne radi s traktorom i čašice nema.
Tri prednosti:
1.nema kondenzacije
2.nemre ga nitko ukrast
3.ako dođu nemaju mi kaj nač protuzalonito
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
al pazi di i to kupuješ,neki se žale na crveni talog ko glina
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vozil sam ga 20god.na ložu i nikad nisam imal taloga ni u čašici ni u filterima.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
nisam ni ja al nekima se dogodi,,,izgleda da je do benzinske ...ja kupujem na euro petrolu i nikad problema
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Mi na plavi već godinama vozimo i nikad problema. Filtere nisam već 3 god. mijenjal na Universalu, a na 533 tko zna kad su mijenjani. Karnistri su mi čisti ko suza kad idem po gorivo a u traktor točim sa pumpom.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kriza je al ova šrot kvaliteta plavog ne hvala,vračam se na ložu,pa nek dođu i nek gledaju do mile volje,u karnisterima je a rezervar mi je skroz prazan dok se ne radi s traktorom i čašice nema.
Tri prednosti:
1.nema kondenzacije
2.nemre ga nitko ukrast
3.ako dođu nemaju mi kaj nač protuzalonito

daj mi pojasno ovo: ti svaki puta kad završiš s poslom vadiš ostatak goriva van iz traktora, ili sam ja krivo šta skužio??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne svaki put sad kad su radovi gotovi traktor je opran podmazan i spremljen,do čiščenja snjega je prazan.
Kad prođe čiščenje opet van s gorivom.
Da bi ga upalio treba mi max.10min.
Nalijem 10l lože stavim čašicu napumpam gorivo i palim.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Oficir, nemoj se ljutiti ali ovo sa vadenjem goriva iz rezervoara... :icon_lol:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ako prijeđeš na čisti diesel trebati će ti 10 rezervoara da ukloni trag loživog ulja - boje i dr. Prilikom analize uzorka ne gleda se samo boja goriva.

Moj susjed kaže da je platio 8000 kn (nisam vidio uplatnicu).
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja ostajem na plavom kak i do sada kad ostanem bez plavog za traktor onda ce dobivat eurodizel lozu necu tocit da me nebi opeljusili jer ponekad kontroliraju u mom kraju pa ne zelim iskusavat srecu!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gledajte, rečem vam iz prve ruke!
U plavi dizel i u lož ulje se stavljaju tkz. "indikatori" i možete ispuštati ili skrivati, ali trag ostaje određeno vreme u rezervaru-cjevovodu-pumpama.

Npr. u spremniku automobila koji je prije vožen na plavac, može se i nakon 10 točenja eurodizela naći trag indikatora plavca i tu bivate kažnjeni debelim porezom na trošarine, bili vi taj puta krivi ili ne.
Siguran sam da je i z ložom potpuno ista stvar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh