• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Kod mene su u garazi ali skoro kao da i nisu. Dok nisam fenom ugrijao filtere, i sve cjevcice okolo nisam uspio upalit. Kad je upalio nije nikako normalno radio.
Ostao mi karnister na dvoristu, reko aj da zavirim, zao mi je samo sto nisam imao vremena za pretocit ga u drugi preko carape, na sta bi to licilo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Pa valjda nije isto dal je traktor vani ili u nekoj garazi, stoga i nema problema.
Plavac 0 bodova za ove uvijete.
Eurodizel ok ako je cijeli sustav goriva kak spada.

E ježi ga. Kod mene opet kontra. U mojim traktorima plavi i nema nikakvih parafina ni zamučivanja a kod bratiča eurodizel i prekjučer ga je jedva upalio jer se gorivo zamutilo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ja mislim da je problem u filterima. Tam se gorivo naj lakše smrzne. Bolji, kvalitetniji, finiji.... filter je tu u nedostatku. Ovi klasični su ko da ih ni nema.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Ja sam primjetio da plavi dizel kupljen u zimi nema parafina,ne smrzava se jer vjerojatno stavljaju aditiv protiv parafina.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kod mene na -10 je bilo OK, ali kad je bilo nekih -19, kraj.
Auto i kamion su bili vani, i upalili, traktori pod krovom. Znači da je ED bolji od plavca. E, sad, dal ima razlike u ovom ljetnom ili zimskom plavcu ne znam, ovo kaj je u traktorima kupljeno je početkom 12. mjeseca, tak da bi to već trebal biti zimski setup.

Ivan KC- nije 1000 sati previše za filtere? Ja ih mijenjam kad i ulje, na 150 sati, na većem traktoru je to 3-4 puta godišnje, na manjem duplo više, s tim da je sad u njemu filter s nepuna dva radna sata.
 
Posljednje uređivanje:

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Razlika između Euro d. i plavog d. je
sigurno. Probao sam točit u traktor obadva isti posao pod roto branom.
Razlika u potrošnji 40 minuta
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Meni plavac stoji u metalnom rezervaru koji je praktički vani, kupljen je u 12 mj. Filtere sam promijenio u jesen nakon sjetve. Temp su padale ovih dana do - 13, 14 u noći i sve je bilo ok. Ujutro samo grijač 15-20 sek. i traktor pali bez problema, stoji samo pod krovom, nije u garaži.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Mi traktor malo koristimo, al kroz zimu je uvijek ED u njemu i nema problema. A razlike između plavca i ED ima sigurno, osjeća se u radu motora i na potrošnji.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Traktor palim svaki dan radi prevoza rolo bale, traktor stoji vani u njemu je plavi dizel i jos nije omanuo radi ko singerica.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ivan KC- nije 1000 sati previše za filtere? Ja ih mijenjam kad i ulje, na 150 sati, na većem traktoru je to 3-4 puta godišnje, na manjem duplo više, s tim da je sad u njemu filter s nepuna dva radna sata.

Sad su mi na jednom traktoru UFI filteri preko 4 god, znaci debelo su prekoracili 1000 sati i radi kao kad sam ih stavio nove, Jos ih ne mislim mijenjati, jer sve je tako suho oko njih, da mi ih se nece dirati, a to na Imt-u je rijetkost da je suha masina..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kad sam ja na Fercu mijenjal filtere, trebalo mi je dva dana da ga zadihtam i dovedem u radno stanje, čak sam imal i curenje antifriza u toku te operacije... :icon_hang:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Kaj je s ovim cijenama goriva, jucer odem po plavu, 6.17 kn litra.
Ne znam jel je ikad bila tak skupa.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Da je poskupilo? Ja bio pred par dana bilo 5.88

Pu hebem ti sad gledam na haku 6.26, a ja mislio u ponedjeljak otici sa kockicom dok ne poskupi, pu hebem im majku lopovsku...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
Na ini smece zivo puno vode.. stucal nom stop dok se nije poceo gasit i krepavat.. 5 vur i pol casice vode.
Na istom poslu u odnosu na lani potrosio je skoro 30% vise
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Šta je to za nas bogate poljoprivrednike iz bogate Hrvatske...dal su uopće dali nove kvote il?ja presušio...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Hvala kolega na ponudi,u slučaju da neću imati koga bližeg,morat ću te svakako posjetiti;)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Mislim da je gotovo sa dopisivanjem goriva. Prvi tjedan iduče godine. Zar nema niko viška da ti prepusti ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh