• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
dok sam trošil po 800 litara mješavine godišnje bilo bi veselo...
a i sad kad trošim oko 100 litara godišnje, nebi bili mali novci...
to je negdje 4x skuplje?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Stvar je u aditivima i ulji da se ne odvaja od goriva nakon duzegbstajanja.
Kad delam mešung dobro ga promućkam pa opet mučkanje svaki put prije tankiranja. Ako motorka ne del oko vure vremena, okrenem je naopačke i protresem prije paljenja. Do sad nikakvih problema. :)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Koristio to jednom. To uopce nije za nekog ko dosta trosi. To je za bakicu koja ima mali trimer i godisnje potrosi 2-3-4 l goriva. Stvar je u aditivima i ulji da se ne odvaja od goriva nakon duzegbstajanja. Znaci tu litru mos razvuc cjelu sezonu...nis posebno..
Nije bitno kolko trošiš, već je to da uskoro nebuš sam mogel mješavinu delat.
Fora je u ekologiji, co2. U Njemačkoj već to imaju, drugo nesmeš točiti. Jako bu skupo to.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj bi se ja sekiral za kakvih 10-15 m drv godišnje, a ekološki plin spreman za vužgati. Dok mi je to uživanje i veselje delati, dok bu i goriva. Kupil si bum 10 litri dvotaktola pa naj on mene sahrani. :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

@mane,​

može model i malo više informacija o tom trimeru. Kak su riješili podmazivanje u svim položajima? Ima specijalnu uljnu pumpu?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
Nije bitno kolko trošiš, već je to da uskoro nebuš sam mogel mješavinu delat.
Fora je u ekologiji, co2. U Njemačkoj već to imaju, drugo nesmeš točiti. Jako bu skupo to.
A zasto onda u njemackoj mozes kupit ulje sa mjesavinu? Ak nemos pravit? Nepije mi to bas vodu,al ajd
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689

Znači Honda trimeri koriste čisti benzin.
Imaju posebno "karter" za ulje.
Mi ga imamo oko 15 god i do sad jedino karburator mjenjan.

Stihl ima onaj 4T mix koji koristi mješavinu
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

Znači Honda trimeri koriste čisti benzin.
Imaju posebno "karter" za ulje.
Mi ga imamo oko 15 god i do sad jedino karburator mjenjan.

Stihl ima onaj 4T mix koji koristi mješavinu
Hvala. :ppozdrav:
Težina je definitivno problem, a i cijena je skoro za trećinu viša. :( Šteta.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Da teži su od 2T trimera iste snage cca 2 kg. Iskreno ja to baš i ne osjetim u radu. Pred 15-tak godina kad je kupljen bio je cca 1000 kn jeftiniji. Pričam o ovom jačem modelu od 1 kw.
Zašto su im cijene otišle gore, ne znam.
Uglavnom trimer je dobar i kvalitetan i puno tiši u radu nego 2T.
Osim tog jednog kvara drugih problema nije bilo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Nije bitno kolko trošiš, već je to da uskoro nebuš sam mogel mješavinu delat.
Fora je u ekologiji, co2. U Njemačkoj već to imaju, drugo nesmeš točiti. Jako bu skupo to.
Jebala te njemačka, kad i ako ikad to do nas dojde mi se bumo snašli ko i uvijek.
A možda bu to došlo uskoro kad ti i ja više skupa nebumo mogli dvotaktni motor podiči sa zemlje a gde još i delati s njim.
Dotle bu njemačka več imala sve aku eko alate 🤭
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Je sve je to istina, ja polako i nebum mogel cvajtaka zdignut, već sad nemrem. Najrađe bi u penziju da morem, al danas mi veli serviser kad se to gorivo toči i ovo naše da je razlika ogromna, to je puno kvalitetnije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh