• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa ja u prosjeku 2 tanka godišnje trošim.
Da se sporije vozim i manje bi možda.
Do šume imam 4min vožnje, trsja nemam više pa nebum moral više gore.
Kuruza mi od kuće 2minute.
E sad kaj se bezveze vozim okolo to je nekaj drugo, al to je kao gušt.
 

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
108
Za gorivo nekako, a za gnojivo ću pasti u snesvest, ne znam koji bubreg da prodam da isfinanciram a ne bankrotiram. Kad dižu cijene goriva i gnojiva pa moraju isto pratiti cijene i poljoprivrednih proizvoda, pa zar smo svi Rockfelleri i poljoprivredu radimo što smo mazohisti i minuse pokrivamo tako što nam je bogati ujak ostavio brdo love da nas drugi muzu..
Danas sam saznao da je tona 7 20 30 7710 kn, Petronija mu.. :mad:
Hajmo, tko daje više.. Ja predlažem da bude tona 50000 kn, da nas ne cimaju svako malo, nego odmah odrežu da se ne štrecamo svako malo..
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Nekada kad se nije svako malo vozila carina, trošio sam " komunistički" dizel, ali s ovima nema šale.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,650
Vezano za gnojivo... Jednom kod mene su se smijali kad je rekel da bude hranil životinje makar i s pozitivnom nulom, samo nek on ima gnoja..... Neki mu se smiju i dan danas, al mislim da budu prestali ubrzo
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Pozz..
Nesto o gorivu..ljutom..
Da li jos vrijedi onaj propis o 450 l pausala "plavca"?
Ima li posebnih uvjeta za taj pausal ili je dovoljno imati neku povrsinu zemlje koja se obraduje?
Neki od novoupisanih dobiju gorivo u jesen (nekada je bilo od nove god.)..no ne slaze im se kolicina bas za taj pausal..
Molim iskustva..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Ne..dobijes po prijavljenoj povrsini..
Menu su 2018te smanjili kolicinu s pausala po povrsini, malo sam zemlje radio onda tj bio ispod te granice.
To su ukinuli.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Zasto onda na stranicama ministarstva stoji da je pausal od 450 l dio koji se dobiva uz obradenu povrsinu?
Ili su zaboravili obrisati? Navesti do kada ili za sto vrijedi?
Dakle..uzmimo dva primjera..povrsina iznad 3ha..i ispod 3ha..bilo koja..
Ima li jos iskustava?
Imam nekih nelogicnih primjera u okolici..a i mene zanima zbog mozebitnih planova opg-a iduce god.
Ako pronadem opet linkove budem stavio da elaboriramo to.
Thx
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
I mene zanima kako susjedu izorati vrt od par kvadrata ako koristiš plavac? Ako te uhvati carina na parceli koja nije upisana tvoj akord ,a koristiš plavca, kazna se penje i do 15000 tisuća kuna. Obrazloženje je da je to gorivo isključivo za potrebe Opg-a na koji je prijavljeno.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Susjedi za iranje vrta ti treba par litri. Lijepo prije oranja tih par litri eurodizela sipaš u rezervoar od 50+ litri.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Dali ima netko informaciju dali su smanjivali sta kolicinu plavog ja dobio 150 lit. za hektar,ako usfali plavog dali ima kakav način da dodjele jos?
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Dali ima netko informaciju dali su smanjivali sta kolicinu plavog ja dobio 150 lit. za hektar,ako usfali plavog dali ima kakav način da dodjele jos?
Ak usfali točiš normalni dizel,nema naknadnog dodjeljivanja osim ak povečaš zemlju i to tek druge godine dobiš posle prijave poticaja. Tak bi svi mogli potrošit pa tražit još kad usfali🤦‍♂️
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Susjedi za iranje vrta ti treba par litri. Lijepo prije oranja tih par litri eurodizela sipaš u rezervoar od 50+ litri.
Susjeda je uvijek susjeda,ali litra plavca se na analizi vidi ako na nju natočiš i 50litara eurodizela. Dok ti to dokažeš odoše gače.
 

Najnoviji postovi

Na vrh