• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gradnja farme !

  • Temu pokrenuo Sesva
  • Datum prvog posta
S

Sesva

Guest
Sad molim vas iskusne da me naucite nesto jer mene zanima poljoprivreda i to ostalo pripadajuce vise nego skola , pa ko zna mozda krenim ovim stopama !

KOlko bi trebalo novaca da se napravi farma za 50 grla , da se kupi pripadajuca mehanizacija i ako nemas jos k tome dovoljno zemlje .... da se nabave krave ili cim se vec planiras baviti !

Jel mi moze netko to ispricat !

Mislim da dobim tak neku lovu garant bi isao tak neku farmicu za jedno 50 krava napravit i kupio bi sve strojeve i radio !
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
5 milijuna kuna, dakle moras dva puta dobiti glvni zgoditak na lotu posto ti jedan nije dovoljan. Drzi s ti skole, jer uz skolu se uvijek stignes baviti poljoprivredom, a bez skole ni poljoprivreda ne ide lako.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Smiljan kaže:
5 milijuna kuna, dakle moras dva puta dobiti glvni zgoditak na lotu posto ti jedan nije dovoljan. Drzi s ti skole, jer uz skolu se uvijek stignes baviti poljoprivredom, a bez skole ni poljoprivreda ne ide lako.


Bravo smiljane. Pogodil si :D :D
Naravno tih 5 milijuna je ako napraviš suvremenu farmu i kupiš dobre strojeve, inače mislim da bi se dalo izgurat sa samo 3 milijuna :mrgreen: :mrgreen:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Dakle i jedan bolji dobitak bi bio dovoljan za skromniji pocetak ;) Eto, pogrjesio sam. :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
ako nemaš zemlje ni strojeva a još ni novaca bolje odustani od tog sporta!!!
 
B

brundalo

Guest
Sinko uvati se knjige i zagrij stolicu jer inace.... Ali ako volis pocni sa par krava pa polako siri posa. Inace sta se mene tice koze su ti puno isplatljivije
 
S

Sesva

Guest
mario kaže:
Smiljan kaže:
5 milijuna kuna, dakle moras dva puta dobiti glvni zgoditak na lotu posto ti jedan nije dovoljan. Drzi s ti skole, jer uz skolu se uvijek stignes baviti poljoprivredom, a bez skole ni poljoprivreda ne ide lako.


Bravo smiljane. Pogodil si :D :D
Naravno tih 5 milijuna je ako napraviš suvremenu farmu i kupiš dobre strojeve, inače mislim da bi se dalo izgurat sa samo 3 milijuna :mrgreen: :mrgreen:

KOja utjeha znaci ne 5 m nego samo 3 milijuna , hehehehehe !!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
3 milijuna ali onda rabljeni strojevi i primitivna neka farma.
Samo da napuniš štalu s 50 junicama ti treba 1 milijun.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
kolko bi para trebalo da se sagradi farma za otprilike 20 krava, ali en sa najmodernijom tehnikom???
i kolko bi zemlje otprilike trebo radit da moš sam sebi hranu proizvodit?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
hm pa košalo bi te oko 200 000kn na grubo ako počinješ iz nule.al to opet zavisi kaj očeš imati u štali dal rešetke,dal samo iza krava rešte,dal samo iza krava jerak .....ima tu puno detalja koji ti jako variraju na cijeni!!
pa računaj oko 15-20ha zemlje!!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
marko hurlimann xa86 kaže:
hm pa košalo bi te oko 200 000kn na grubo ako počinješ iz nule.al to opet zavisi kaj očeš imati u štali dal rešetke,dal samo iza krava rešte,dal samo iza krava jerak .....ima tu puno detalja koji ti jako variraju na cijeni!!
pa računaj oko 15-20ha zemlje!!


znači ja kad bi se tjeo sa tim bavit zemlje bi moro malo uzet makar u zakup....jel imao bi otprilike 13 jutara, a treba mi otprilike 17 hektara....i jel bi se isplatilo sagradit malo lošiju farmu pa onda pomalo nadograđivat kad bude para?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
neznam kaj mislis na "losiju" farmu!!
al nemrees ti stavit neke stare roženice na krov ako če biti drven niti nebres stavit stare cigle..
več ako neš radiš i ako češ uzimat kredit napravi kako bog zapovijeda i gotovo a ne da poslije imas problema!
 
S

Sesva

Guest
da ulozis 5M kuna u farmu namjederniju i uzems mehanizaciju i priradajuce, kolko bi ti vremena trebalo da vratis tih 5M kuna ???
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
hmmm...dva života?ili tri? i moraš imat jedan štap,da možeš na kraju svega objesiti gaće na njega...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pa ja mislim da bi trebalo u najgorem slučaju 12 godina. Probajte računati kako god hoćete, ali u tih 12 godina investicija to mora vratiti. Vidio sam takvih gluparija što ljudi rade, ljudi koji su digli farme za 2 miliona kuna.
Evo, neki dan sam bio kod jednoga, a on od sve hrane za 50 krava ima dva silosa kukuruzne silaže, koji po meni neće trajati dulje od ožujka - travnja, i nešto malo rolo bala sijena. Nikakve sjenaže ni sličnih pripravaka. Sama smjesa ispred krava.
Izađe on meni s rečenicom neće ti krave dati mlijeko, masnoću i bjelančevine bez smjesa, pa se ja sjetim našega bogeca. Što bi mu on sasuo da ga je čuo
Ja se samo okrenuo, jer mu se nisam mogao nasmijati drito u facu.
200 tkn za staju za dvadeset krava? Hm, vidjet ćemo...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
cabage kaže:
Pa ja mislim da bi trebalo u najgorem slučaju 12 godina. Probajte računati kako god hoćete, ali u tih 12 godina investicija to mora vratiti. Vidio sam takvih gluparija što ljudi rade, ljudi koji su digli farme za 2 miliona kuna.
Evo, neki dan sam bio kod jednoga, a on od sve hrane za 50 krava ima dva silosa kukuruzne silaže, koji po meni neće trajati dulje od ožujka - travnja, i nešto malo rolo bala sijena. Nikakve sjenaže ni sličnih pripravaka. Sama smjesa ispred krava.
Izađe on meni s rečenicom neće ti krave dati mlijeko, masnoću i bjelančevine bez smjesa, pa se ja sjetim našega bogeca. Što bi mu on sasuo da ga je čuo
Ja se samo okrenuo, jer mu se nisam mogao nasmijati drito u facu.
200 tkn za staju za dvadeset krava? Hm, vidjet ćemo...

uh taj bi mene čuo, sve bi se rogovi na krovu tresli :shock:
ja ne kupujem ni smjesu ni super pa krave doje ko lude :!:
a priprema hrane kod svih velikih je velika muka, svi se polakome, samo daj velebne zgrade, sjajne junice , a pred ustima pustoš, il ko što veli cabage samo smjesa, pa ljudi krava je preživač i osnova je voluminozna krma a ne koncentrirana krma :!:
postoji problem kod ljudi a to je lijenost, više nitko ne zna držat vile u rukama i počistit govna ispod krave, več sve je na dugmad, ok sve to ima prednosti, ali ovo se odnosi na one novopečene seljake koji nisu imali krave i odjednom štala za 3 milijuna il više, krave pate od neznanja ljudi, od nebrige za krave i naravno da su nakraju ljudi u govnima kad treba vračat kredit,pa je država kriva i ostali sa prefiksom mr., ali to banku ne zanima, ti si potpisao s njom a ona svoje hoče nazad
podržavam izgradnju velikih staja kod ljudi koji imaju več oformljenu proizvodnju i postoječe stado, tj da več u startu prije gradnje imaju za ratu kredita.
možda niste znali ali vrlo se lako nabave nacrti velikih staja, a svim mjerama, i nađete majstore, mixerice za beton, gotovinski kredit, i primjera radi original preslika staje za 50 komada je u susjednom selu , kosi pod, za sveukupno 700 000kn, a stado je imao , lovu skoro svu svoju, i to ja zovem stočarom i menađerom.
isto kod mene , za sad su objekti skromniji, il pašnjak, sve dok ne oformim proizvodnju koja če bit dostojna velike štale, a tek onda u gradnju
ali sam jednu stvar primjetio u svim velikim štalama, nema kvalitete rada, vi te krave morate pogledat kako se one ponašaju, šta rade, kako jedu, balegaju, kontrola mlječnosti, a toga nema , sve je to previše da bi se kvalitetno radilo.
ja dok skupim 25 krava moja proizvodnja mora bit u rangu večine štala sa 50 krava, a u konačnoj bilanci sa manje komada imam veči učinak :!: ali to je neka druga tema
velike staje da, ali ne svakom, zato što se bavi ko s čim hoče zato su i te velike staje postale problem u državi, ljudi misle okrenit lovu na brzinu, neče moći ove noći, sa kravama je posao jako spor i zahtjevan
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
bogec kaže:
velike staje da, ali ne svakom, zato što se bavi ko s čim hoče zato su i te velike staje postale problem u državi, ljudi misle okrenit lovu na brzinu, neče moći ove noći, sa kravama je posao jako spor i zahtjevan

debelo potpisujem! ;)
 
Na vrh