• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gregoire-Besson

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel možda netko zna koliko bi koštao GB plug 2+2 okretač :?: :?: :?: :?:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
da li ti je ovo premalo :lol: :lol: :|
gregoire-besson-rb-41.jpg
:supris: :rolfer:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
kolega ima jednobrazni okretač ermo plug za riglovanje i fendta 612 135ks i kaže kada ore 70cm dubine da ga fendt jedva vuče.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
za takvog GB nemam ništa ali za jednog 3x14 imam fiatagria F110.trenutno imam VN 3x12-16.dogodine stiže okretač i nadam se da će biti GB.
 
Z

zekan7711

Guest
odlicno nada, se da ces ih kupiti
koliko kosta takav 3 brazni okretac :?: :?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
josip123 kaže:
novi ili polovni?

a čuj mislim na novi, al može i polovni ak je u dobrom stanju ;)

josip123 kaže:
da li ti je ovo premalo :lol: :lol: :|

pa to nije 2+2 il me slika vara, odnosno, ovdje vidim da bi se druda brazda dala skinuti komplet :scratch

Mene najviše zanima 2+1, znači trobrazni prekretač, al da ima na zadnjoj brazdi mogućnost dodavanja još jedne brazde, znači 2+1+1, kao onaj na slici na predhodnoj strani :!:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
da to ti je 2+2 ali to je plug za riglovanje.ako te zanima plug možeš si ga naći recimo na agriaffaires-u u francuskoj,u ivankovu ima čovjek kojem daš 1000e na cijenu koliko košta plug ili neki stroj u francuskoj i on ti ga doveze u hrvatsku.tako je barem meni rekao za tanjuraču,a možda bi za plug tražio manje novca jer ipak je on puno manji od tanjurače.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Plug 2+2 i 2+1+1 nisu uopče isti,tak da malo obratite pažnju na to...
Kod 2+2 ide samo ili 2 ili 4brazde a kod 2+1+1 možeš imati 2,3ili4 brazde gore....

@ŠANANA;kaj če ti takav plug :scratch
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
marko93 kaže:
Plug 2+2 i 2+1+1 nisu uopče isti,tak da malo obratite pažnju na to...
Kod 2+2 ide samo ili 2 ili 4brazde a kod 2+1+1 možeš imati 2,3ili4 brazde gore....

@ŠANANA;kaj če ti takav plug :scratch
šanana je vjerovatno mislio na okretača ali sa dvije brazde pa je napisao 2+2(dvije desne i dvije lijeve brazde).točno,to sada ispada da on misli na plug sa dvije brazde i da se na njega mogu nadograditi još dvije brazde sa samo jednim nastavkom.ja sam napisao kako je i on tako da se bolje razumijemo.marko93 jesi li ti kada vidio plug 2+2?ja se ne sjećam da ja jesam iako sam vidio jako puno plugova,ja znam da se na neke plugove brazde mogu nadograđivati,i to na neke samo jedna a na neke možeš nadograditi koliko ti volja,recimo 2+1+1+1.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Onda valjda ne kuži kaj znači 2+2....
Okretač je okretač,a ravnjak je ravnjak,sad dal je on 2+2 ili 2+1+1 nema veze.to se odnosi na broj brazdi,bar sam se ja do sada tako susretao s tim...Nisam se susreo s plugom 2+2...
Pričekajmo ŠANANU pa da riješimo misterij.. :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko93 kaže:
Onda valjda ne kuži kaj znači 2+2....
Okretač je okretač,a ravnjak je ravnjak,sad dal je on 2+2 ili 2+1+1 nema veze.to se odnosi na broj brazdi,bar sam se ja do sada tako susretao s tim...Nisam se susreo s plugom 2+2...
Pričekajmo ŠANANU pa da riješimo misterij.. :D
Ma sve ja kužim, nema kaj kod pluga ne kužim ;) ;)

Ali sam se izgleda krivo izrazio, i to podosta krivo :!:

Znači ja tražim plug okretač 2+1+1, nema tu nikakve mudrije, 2-brazni prekretač na koji se mogu ugraditi još dvije zasebne brazde, odnosno još 1+1 :!: :blackeye :D

Tražim zato jer ima kod nas jako velike razlike u zemljama, recimo imam parcela gdje sa SAME-om orem s 2x14'', a ima gdje bih bez problema orao sa 4x14'' i naravno neke srednej zemlje gdje se ore s 3x14'' :!:

Sad nešto razgovoaram s djedom i ujakom da bi kupili plug prekretač, pa sam im ja predložio 2+1, baš zbog takvih razlika u težini zemje, a pošto sam u ovoj temi vidio plugove 2+1+1, eto došao sam na ideu zašto nebi i to probali, makar nikad niti ne stavljao 4 brazdu, a opet s druge strane možda bude i nekad 130 ks traktor pa odmah imam i plug za njega, djed mi je dao do sajma u Gudovcu da nešto pronađem pa čemu na sajmu vidjeti, eto toliko o ovom misteriju :D :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Znao sam da je nešto takvo u pitanju 8)
Sa 4×14 bi Same jako jako brzo polomio,pitanje je da li bi mogao nositi takav plug pogotovo GB,to bi imao probleme s 3×14 8)
Vidio sam kod FERENČAKA Regent 2+1+1 u ponudi,znači da takvi plugovi postoje...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko93 kaže:
Znao sam da je nešto takvo u pitanju 8)
Sa 4×14 bi Same jako jako brzo polomio,pitanje je da li bi mogao nositi takav plug pogotovo GB,to bi imao probleme s 3×14 8)
Vidio sam kod FERENČAKA Regent 2+1+1 u ponudi,znači da takvi plugovi postoje...

Naravno marko, ne ciljam ja na GB, nego na bilo koju drugu marku, samo da je što jeftinije i povoljnije :mrgreen:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
gledao sam VN1050 u agronomu u požegi,obične daske i cijena mu je oko 75000kn,a VN1020 sa rešetkastim daskama je 74000kn.jeftino :?:
 
B

Bobo

Guest
Brat mi tamo radi i kaze da doleze ljudi iz cjele zemlje po V&N plugove, ino malcere i jos neke prikljucke, jer su najjeftiniji u zemlji...

neki se cak i cude velikoj razlici u cjeni, al ne bih znao, nisam se raspitivao koliko sto kosta. Svakako vrijedi pogledati, a kad sam za prikolicu isao pitati, dalo se i cjenkati ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh