• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gregoire-Besson

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
neznam da li je netko već spominjao na forumu gregoire-Besson plugove?možda i je ali ja nisam primjetio,pa da malo i o njima kažemo koju riječ.čine mi se jako kvalitetno napravljeni ali neznam ništa o njihovim cijenama i tko ih zastupa kod nas.
 
K

KRESO

Guest
josip123 kaže:
neznam da li je netko već spominjao na forumu gregoire-Besson plugove?možda i je ali ja nisam primjetio,pa da malo i o njima kažemo koju riječ.čine mi se jako kvalitetno napravljeni ali neznam ništa o njihovim cijenama i tko ih zastupa kod nas.


zastupa ih firma http://www.euromakina.hr/ ja sam pitao za 3 br okretača cijena je bila sa pdv-om oko 70000 kn




[/quote]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
I TRGO-GEA zastupa te plugove...
i564819_Fotografija029.jpg
i564818_Fotografija036.jpg
 
B

Bobo

Guest
Koliko mi je poznato da su to jedni od najboljih plugova. Kverneland je ipak zakon zakona, pa onda GB par mjesta praznih pa lemken i onda jos par mjesta praznih pa svi ostali (Eberhardt i kompanija)...
 
B

Bobo

Guest
Zar Overum nije iz Kverneland grupe?

Na ovom filmicu se vide i daske i lemesi jednaki kao na kverneladn plugovima...

Ali, samo je jedan KVERNELAND!!
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
marko93 kaže:
I TRGO-GEA zastupa te plugove...
i564819_Fotografija029.jpg
i564818_Fotografija036.jpg
uh ovaj bi mi bio baš po mjeri savarno fantastično izgleda.francuz je odlično odradio posao na njemu.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
a ni meni nebi bio viška jedan takav samo na tu prirubnicu odozada prišarafito još jedno tijelo da ga mogu povremeno skidat
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ma dobar je tebi i tvoj 4x12 kao i meni moj vogel,radit ćemo sa njima još dugo kako mi se čini,mada bi nam ovaj gregoire dobro došao
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
stjepan kaže:
BOGME BI brzo bih uznjega zaboravio IMT
U tome si upravu,s ovakim plugom ni neznaš da imaš doma još kakv plug..
Ipak je oranje najbitnija radnja na zemlji,tako da mora biti kvalitetno izorano...
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
bez dobrog pluga i dobre tanjurače nema pljoprivrede svaka čast koje kakim rotama gruberima itd itd bez tog nema posla
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
stjepan kaže:
bez dobrog pluga i dobre tanjurače nema pljoprivrede svaka čast koje kakim rotama gruberima itd itd bez tog nema posla

Ja tanjuraču u pripremi kukuruza ne koristim več 2 godine, al se u potpunosti slažem da bez dobrog pluga nema roda, to je istina, kad se zemlja dobro ne izore ništa dalje nije dobro, a ne tanjuram u proljeće jer samo dižem vlagu van, što nije dobro, a i nema potrebe za tanjuranjem, mada kod nas se to još uvijek radi ;) ;)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ja tanjuraču u pripremi koristim samo na zemljama na kojima je izbila trava a inače idem sjetvospremačem.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
ja zatvaram brazdu tanjuračom krajem drugog mjeseca već par godina i rezultati super
 
P

PsychQ

Guest
marko93 kaže:
I TRGO-GEA zastupa te plugove...
i564819_Fotografija029.jpg
i564818_Fotografija036.jpg

Trgo-Gea je izgubila zastupnisto za Besson to su im bili zadnji primjerci koje su imali.
Sad ih radi samo Euromakina
 
P

PsychQ

Guest
KRESO kaže:
Bobo kaže:
Koliko mi je poznato da su to jedni od najboljih plugova. Kverneland je ipak zakon zakona, pa onda GB par mjesta praznih pa lemken i onda jos par mjesta praznih pa svi ostali (Eberhardt i kompanija)...

a Overum plugovi na kojem bi oni bili mjestu ???

http://www.kongskilde.com/NR/rdonlyres/ ... loughs.wmv
Po meni Besson je broj 1, onda ide Lemken pa tek na 3 mjestu Kverneland (Inace prosle godine je kverneland morao prodati jednu tvornicu u Danskoj Khunu kako bi bio na nuli sa poslovanjem).

Gb je najjaci svjetski proizvodac plugova od 5 brazdi na dalje (jer jedino oni imaju u ponudi neka rjesenja koja drugi nisu uspjeli razvit-npr plug za koji traktor moze biti kod oranja u brazdi a i ne mora, ostatak proizvodaca nudi ili jedno ili drugo rjesenje)
E da i Gb je svjetski rekorder u oranju i tanjuranju.
Tanjuranje 645 hektara za 24 sata (14 metara zahvat tanjurače)
Oranje 347 Hektara za 24 sata (13 brazdi plug)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
gb je stvarno fantastična firma i ima super strojeve.vjerujem da je br.1 u europi a za svijet neznam jer i ameri imaju fantastične strojeve
 
P

PsychQ

Guest
al ameri imaju sve veliko, oni ispod 10 brazdi ne oru, kad imaju table po 500 ha u komadu. Kod nas sa takvim plugom nemos uci u njivu, a ako udjes onda odes do gore i gotov si :mrgreen:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ma koliko sam ja vidio i plugovi od 3 brazde su im odlični,stvarno su kvalitetno napravljeni.
 
Na vrh