• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
po pravilu bi jaja trebala biti oplođena još mjesec dana nakon što ženka ostane bez mužjaka ako ju je prethodno gazio

moja kvočka se ustala 5 dana pred leženje i više neće sjediti,bilo je 10 olođenih pačjih jaja,bar da sam odmah shvatila ubacila bi ih u inkubator,ali kasno sam je skužila,jaja su bila led ledeni :(
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Ako slučajno tko ima oplođena guskina jaja, 30 komada bi mi trebalo za inkubiranje...bilo bi idealno kad bi bila od 'šarenih guski', no ak se nema, onda ono šta ima...hvala
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Zašto patke počnu šepati iz čistog mira? Imam patka i patku, stari su tri godine, to su šarene domaće patke, imam ih kao ljubimce. Danas je patak počeo šepati iz čista mira, ne vjerujem da ga je nešto napalo jer su stalno u sigurnom ograđenom dvorištu. Da li može biti posljedica nedostatka vitamina i minerala?
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Imam par pitanjca, po prvi put držim patke, i pošto su u biti mali pačići jako skupi kad ih kupuješ na placu, odlučila sam se ostaviti svoje. e sad...
imam 5 patki i 3 patka, jel to ok omjer?
i koliko jaja one opčenito snesu? (riječ je o domaćiim patkama, tj, mišungi sveg i svačeg, imam bijelo-sivih, bijelo-crnih, u divljoj boji, sivih skroz...) tj. koliko bi podmladaka od njih mogla imati?
i na kraju, one su sad stare 5-6 mjeseci i počele su nositi... imam po 2 jaja dnevno i moje je pitanje, s obzirom da je sada malo kasno za nasaditi ih, jel će te patke nositi i u proljeće?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ninci ja bih vam preporućio da maknete jednog patka jer će i 2 patka ako su plodni davati plodna jaja.
 
Posljednje uređivanje:

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ninci patke će vam normalno nositi u proljeće.Ako im budete jaja ostavljali u gnjezdu snjet će 7-21 jaja te se raskvocati,a ako im budete kupili jaja snjet će 20-35 i onda se raskvocati. Te kako sam rekao sklonite jednog patka.
 

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
Imam pet japanskih pataka i jednoga patka. Svi su iz istog legla, pa bih patka mijenjao s nekim radi krvnog srodstva. Neki kažu da to kod ptica nema veze, ali ja nisam baš siguran da nema.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
ja imam pačjih jaja, ali ne znam dal je i koliko oplođeno. eventualno sam pokusno stavila 10 komada prekjučer pod biserku, pa ću ti moći reći koliki je postotak oplođenosti za jedno 8 dana.
ako si zainteresiran, podsjeti me.
a i vidim da si iz gorice, pa odi na sajmište u petak. znam da je bilo pačića za kupiti tam pred dva tjedna.
ali je meni osobno skupo kupovati male pačiće, pa sam eto, sada ostavila svoje pa bumo vidli na proljeće.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
dal se mogu jos negdje naci mali pacici ili pacja jaja za nasad?

Jaja ćete teško naći jer sad patke staju sa nošenjem (moja je prije 1 tjedan stala).
Ali bi se malo stariji paćići mogli naći.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
zainteresiran sam ninci ako me se sjetis
uzeo bi nesto jaja da mi se barem 5-10 komada izlegne bio bi prezadovoljan
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
ok, ja ionako sad kad su u biti tek pronjele imam od 5 patki po 4 jaja dnevno. a počela mi opet nesti i labudasta guska?! zbunj...
a ove godine je snesla već sigurno 50-tak jaja, i nedavno se digla sa jaja, ima možda tjedan dana, (mlada guska pa valjda ne zna, sve ih je podrobila osim jednog i to mućka) i sad evo, opet nese...
kod mene je sve ludo...
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Oplođeno 8 od 10 jaja. pa ti kako oćeš....ako nećeš i ako ih ne prodam, onda ih sama stavljam u ink. jer sam zadovoljna oplodnjom, s obzirom da su im to prva jaja i da su pataci tek krenuli gaziti, a u međuvremenu je progazio još jedan.
 

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
Imam 5 mladih gusaka. Htio bih na koncu imati 4 guske i jednoga gusaka, a trenutno nemam pojma kako da ih razlikujem, pa da eventualne viškove muških zamijenim za ženke.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
radije ostavi 1 + 3,jer za guske je omjer jednog mužjaka naspram od 1-3 ženke
kod guski su spolna obilježja slabo raspoznatljiva,mužjaci imaju krupnije glave,hoće štipati i razlikuju se po glasanju,guske gaću,a gusan se glasa kao brodska sirena za uzbunu,ali to kod odraslih,ne znam koja je razlika dok su mlade
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ako je gusan dobar onda može 1:4 jer je moja ujna imala taj omjer i bilo je 30- tak gušćića od 40 tak jaja.
 

bozo112

Član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
66
Evo mojih japanki :) Stare su 4 mj.I koke nesilice su se ubacile ;)

2dilnyp.jpg


anhkt2.jpg


2dhbfcl.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh