• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
ninci:

Vjerovatno ,mada bi možda bilo bolje da se nekako gusak i guskica zajedno zatvore i nakon
nekog vremena 90% opet postanu par.

SonnYYY
Vi tvrdite da može samo biti 1:1 omjer u gusaka,a moja baka veli da kod gusana bez problema može ići 1:2-4,a ima iznimaka gdje je omjer čak 1:6.
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Hvala svima na savjetima, nekako ih ajmo to tako reći razdvoji pa ćemo vidi šta bude...
na kraju ovaj 'glavni' kukma, dobio 3 guskice, pa ćemo vidit jel bude šta kad dođe vrijeme...
u nastavku evo par slikica objekta izunutra(koriste ga djelomično i koke) i njih samih

2qaqm0y.jpg


2h4esk9.jpg


oqdrbq.jpg


id6rfr.jpg


20z3g40.jpg
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
SonnYYY
Vi tvrdite da može samo biti 1:1 omjer u gusaka,a moja baka veli da kod gusana bez problema može ići 1:2-4,a ima iznimaka gdje je omjer čak 1:6.


Ne tvrdim 100%, ali kod mene se tak pokazalo. Uvijek je gusak odabrao jednu, i s njome je jedino htio biti. Ali ja ih nikad nisam prisiljavao, pa ne znam šta će biti ako jednog zatvoriš na 4-5 guski. Možda mu se svidi :(rofl):
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Da se nadovežem na svoj post 432. Od 27 nasađenih jaja kod lampiranja sva su bila oplođena.
Jučer se iz jaja izleglo 25 patkica.Inkubator kalimero od 60 jaja. Patke nesu i dalje nasadiću i drugu turu. Imali netko iskustva koliko najviše mogu biti stara pačja jaja za inkubiranje?
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
I ja isto imam ovakve, jedino sto su kod mene gusan i guska priblizno iste velicine, a gusan je isti kao i Vas beli sa cubom. Jos nisu pocele da se gaze. Sada im je 8 meseci(guska je malo starija). Primetio sam kod Vas, a i kod mene da gusan ima svetliji kljun nego guska.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Da se nadovežem na svoj post 432. Od 27 nasađenih jaja kod lampiranja sva su bila oplođena.
Jučer se iz jaja izleglo 25 patkica.Inkubator kalimero od 60 jaja. Patke nesu i dalje nasadiću i drugu turu. Imali netko iskustva koliko najviše mogu biti stara pačja jaja za inkubiranje?

do 20 dana mogu biti stara jaja vodenih životinja za nasad
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Može, ali kao i sa svim jajima, što dulje čekaš, to je vjerojatnost da će zametak uginuti veća. Ja ne čekam dulje do tjedan dana, 10 maksimalno.
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Pozdrav :)
Ja sam proljetos kupila dvije patkice iskljucivo zbog puzeva, na kraju je ispalo da su patak i patka. Za Bozic je pocela nesti i do sad ima 15 jaja. Obiljezila sam prvo jaje i stalno ga ostavljala u gnijezdu, a ostala kupila. Ako joj ih vratim, hoce li prije sjesti ili to nema veze?
I trebam li ju zatvoriti i odvojiti da je sama?
 
Posljednje uređivanje:

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
I ja isto imam ovakve, jedino sto su kod mene gusan i guska priblizno iste velicine, a gusan je isti kao i Vas beli sa cubom. Jos nisu pocele da se gaze. Sada im je 8 meseci(guska je malo starija). Primetio sam kod Vas, a i kod mene da gusan ima svetliji kljun nego guska.

Trebale bi početi, moje bijele su iz svibnja prošle godine, dakle tu nekih 7-8 mjeseci stare, i one se gaze, a ove od srpnja(šarene) još ništa, tj. jedna pokušava drugu, a niti jedna da bi pokleknula :) pa ćemo vidit oće li išta bit od toga ili ništa...

Liza
Koliko to sad ima efekta, ne znam točno, no s obzirom da je od Božića prošlo 20-ak dana, zavisi di su jaja bila do sada, di ste ih držali, i dal će Vam ona htjeti sjesti na njih, a ne samo da snese i ode...a u krajnjoj liniji, nemate šta izgubit, nasadite ju pa ćete vidit oće li bit šta od jaja...
 
Posljednje uređivanje:

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
imam 8 pataka japanskih 4 mjeseca su sad stare i stale su sa razvojem skroz
ali svaki dan pojedu čudo hraneneznam dal je to normalno ili im se nešto događa?
 

bozo112

Član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
66
S obzirom na njihovu starost mislim da je to sasvim normalno.Trebale bi ti biti u prosjeku teške od 1,5-2 kg(ženke) i 3-3,5 kg (mužjaci).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Jel daju kakve poticaje za patke ili guske, mi bi držali neku perad za prodaju jer to možemo sve sami obraditi, svinje i krave su malo zahtjevnije životinje.
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Hvala kladionicar
Drzala sam ih u spajzu, onako, ni toplo ni prehladno. Da ju zatvorim i patka odvojim?
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Nema na čemu Liza
Pokušaj, nemaš šta izgubit, možeš samo dobit...patka negdje posebno na određeno vrijeme i to ti je to...samo ju moraš dnevno puštat van na kratko da jede i pije i opet natrag ili bi ti najbolja varijanta bila da ju zatvoriš u neku 'gajbu' cca -+1m2( da ti sve stane unutra da nemaš brige), unutra joj staviš hranu i vodu i mir...

Gustavo
Nedavno zvao baš za to, no nema nikakvih poticaja nit za guske niti patke, a prije dan-dva pričao sa veterinarskim inspektorom pa mi rekao da je u pripremi pravilnik o klanju, da bi se vjerojatno omogućilo ovo klanje doma, da može ići i van vlastite potrošnje, jer prema sadašnjem zakonu, smije se doma klati za vlastite potrebe, al ak se zakolje za javnu potrošnju(npr. prodaš zaklanog piceka susjedu, u restoran) on bi trebao biti zaklan u klaonici sa papirima tj. potvrdom o zdravstvenom stanju(druga priča)...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Ma tocno, nemam sto izgubiti, ujutro ide u samicu pa cu probat par dana. Ne bude li htjela sjedit, pustit cu ju, sto cu s njom.
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
@ Liza
Neće se svaka patka naleći. Ako su to domaće ili mošusne hoće, ali ako su neke hibridne neće(hibridne patke su bele, tovne i one su dosta teske i jako dobro nose, ali neće da legnu na jaja). hibridne patke pronose sa oko 4 meseca. Ne treba te je odvajati, ako hoće, leći će i ovako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh