• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

roby

Novi član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
19
Sjede,to su domaće posavske guske,imaju jaki nagon za sjedenjem i odlične su majke.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Valentin: Labudasti gusan i guska su sad stari dvije godine, kupila sam ih kad su imali godinu dana i već onda je gusan gazio gusku, a kod mene je počeo i patku.
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Roby bas su lijepe :)

Ja sam nasla inkubator (2kn po jajetu), tako da je sjesti-ne sjesti rijeseno. Ne pokazuje ona uopce da ima namjeru sjediti u gnijezdu :s:

Sinoc kad sam ih zatvarala, vidim da je patak otisao u gnijezdo.
I stalno je ljut, na pse, macke, cak i na mene. Jadnu ovcarku natjerava po vrtu, a ona bjezi jer zna da ga ne smije dirati. Labradoricu nateze za uha, macke vise uopce ne hodaju po dvoristu, mene navlaci za nogavice... jedino se kozama ne priblizava.
Vec je netko mislim pisao da mu se patak povampirio, valjda je to normalno.
 

Djomlinjo

Novi član
Tu od
17 Lis 2012
Poruka
11
da li mogu ostaviti 4 guske na jednog mužjaka? prošle godine sam imao 3 guske na jednog, ali ove godine mi se sviđa jedna mlada guska koja bi mogla biti ok.

što mislite?
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Pozdrav...zanima me dal ce netko imat jaja ili guscica na proljece za prodati?? Zanimaju me domace guske...posavske, dravske ili koje jos uopce postoje...znaci ne kineske, labudaste, kanadske ili kakve one tovne...
 

valentin

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
48
jel mi mozete rec dali će ove guske sjedit na jajima i zanima me vrsta tih gusaka :)
view.php
 

valentin

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
48
E hvala....Jel neto zna kakve su to guske i hoće li sjedit na jima kad pronesu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
da li mogu ostaviti 4 guske na jednog mužjaka? prošle godine sam imao 3 guske na jednog, ali ove godine mi se sviđa jedna mlada guska koja bi mogla biti ok.

što mislite?

Može,postoje iznimke gdje gusani imaju čak 6 gusaka.
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
802
Moje patke stare dva tjedna preseljene u veći prostor na lokaciji koju obilazimo jednom dnevno.Problem je bila voda koju patke nemilosrdno troše pa sam stavio automatske pojilice koje su se u prvih par dana pokazale o.k. Naravno treba i žarulja grijalica .
 

Prilozi

  • forum4.jpg
    forum4.jpg
    51.8 KB · Pregleda: 226
  • forum5.jpg
    forum5.jpg
    53.2 KB · Pregleda: 140
  • forum6.jpg
    forum6.jpg
    65.5 KB · Pregleda: 163
  • forum7.jpg
    forum7.jpg
    49.8 KB · Pregleda: 172

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Pusti te ih zajedno ako je patak miran ostavite ga, a ako je agresivan uklonite ga.. Nisu svi isti, svaki drugacije reaguje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Izjalovio mi se dogovor s inkubatorom :(
Ima netko u mojoj blizini (Novo Čiče) da ima mjesta za 25 jaja u inkubatoru?
Sad me vec hvata panika, mjesec dana od kako je pronijela.
 

Najnoviji postovi

Na vrh