• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Blonda ne znam koje je rase guska ali pretpostavljam da je obicna domaca. Za dnezdo ne moze gajba jer ih prevrnu pa je najbolje da im ogradite sa 3-4 cigle jedan cosak i ubacite unutra dosta slame i ona ce sama da namesti gnezdo onako kako joj treba. Kad bude htela da lezi na jajima videcete po tome sto ce na gnezdu biti perja, prvi dan tek malo ali kad se ocupa sve se beli. Kod mene ove godine nista od guscica. Bude sledece godine..
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
baranjac
tnx na info za jedenje, mi iskreno nismo nikad, tako da nemam pojma u svezi toga, jel kakva razlika u okusu ili je samo u veličini?

Blonda
tnx...i dalje joj gusak neda mira, stvarno ne znam zašto :(
Moje također imaju plave oči, na gazdu :)
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Blonda to ti je japanska patkica sa irokezom:)
zzz to nikako nije dobar znak kad se nečuje ništa meni se u nedjelju legu indijske trkačice i več danas pijuču i neka jaja nakljuvana ali držim fige možda je sa guskama drugačija prića

Propuh kako je proslo lezenje?
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
pozdrav imam viska jaja koka hrvatica
mijenjao bi za jaja labudastih kineskih
gusaka ako odgovara kome.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Liza loše od 19 jaja samo 7 izašlo 4-5 probilo ljusku ali nisu izašli neznam zašto
ali danas ispod kvočke izašlo 10 komada od 13 jaja te si budem ostavio ove prve sam susjedi obečao pa ih ona uzela
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Steta, malo ih je... jel to inkubator ili pod patkom?
Ja cekam 04. svibanj da vidim sto li ce se pod japankom izleci.
Moja koke izgleda ne misle ovog proljeca sjest ni jedna, sve nesto skupljam jaja, nadam se, a necu kupit, htjela bih bas od mojih.
Jel ih se moze kako nagovoriti :confused:
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
imam jednu bijelu gusku nosi jaja
zajednosa mojim sivim labudastim,
da li trebam ostaviti nekoliko jaja u
gnjezdu da sjedne na njih.ove moje
labudaste ne sjede vec lezem u
inkubatoru a sad cu na teren pa necu
moci inkubirat pa sam mislio da podbacim
pod nju,i na koliko jaja guska moze sjediti?
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Liza sve pod kvočkom
čekam da mi legne još koja koka da stavim koje leglo pilića nebudem inkubirao jer nestignem od posla se baviti sa inkubatorom valjda če uskoro sjesti koja prošle godine su mi sjele 3-4 odjednom kvočke sam slao po selu sad nijedna ni meni ni u susjedstvu
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Evo i moje guske.Danas joj je termin za izvodjenje mladih
R9zbz4Q.jpg


fNZs0JF.jpg
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Liza sve pod kvočkom
čekam da mi legne još koja koka da stavim koje leglo pilića nebudem inkubirao jer nestignem od posla se baviti sa inkubatorom valjda če uskoro sjesti koja prošle godine su mi sjele 3-4 odjednom kvočke sam slao po selu sad nijedna ni meni ni u susjedstvu
Takva je valjda godina... neka lijena :)
Ni oko mene nikom koka ne sjedi. Bojim se sad kad pocmu vrucine da nece pogotovo.

Jagodinac zelim ti puuuno guscica
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
susjedu dvije legle istovremeno a to je najbolje da ih koka podigne da nemamo posla oko toga rano je jos stignu jos sjesti i nase liza
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Meni se danas izleglo 10 pacica, jos su 3 jaja pod njom.
31. dan od kako je sjela.
I tri zecice rade gnijezdo
:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh