• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hajdina - heljda

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ne,zdrobilo bude ju v brašno jer je na običnom mlinu preveliki put zrnja....

A obično su i veliki kameni,pa dok to nju dvaput izvrti okoli imaš pol brašno a pol zdrobljenu kašu.

Imam i ja takov mlin doma,ali sam odustal...
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ali pa kad velis da bus nabavil kamen fi 70, pa nije ni to mali kamen, opet bus imal veliki put zrna...
A obrtaji kamena su manji, isti ili veci na tvom za ljustenje hajdine od obicnog mlina?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
mda...danas gledo helju koja bi trebala bit "10 cm velika"...
prti se van tu i tam, niš baš značajno, ali ako gledamo da je prva prava kiša na nju pala tek prekjučer reklo bi se da je to ok, kaj ne?

ali ak ne izajde sva...uuuuuuuuuuuuuu....:axe:

Pri nama svakih par dana pada kiša i zalijeva posijanu kuruzu.
Samo pošaljem mail Geronimu,evo ga u akciji:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=1jym1kIgqGQ&feature=related[/YT]
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
koliki je kapacitet na sat tom stroju za ljustenje?

Na sat oljušti 60 minuta. Ponekad i 59.... ;)

,
,
,
,,
,
... ma ne znam,još nije radio jedan sat. Zar je to bitno? Sipao sam 10 kg u kutiju na ulazu i nisam mjerio vrijeme. Pa izgubljeno par min na podešavanje... Oko 15 minuta... znači da mu je kapacitet oko 50 kg na sat. Dok pojedem ovu kašu onda na drugoj turi izmjerim kapacitet.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ali pa kad velis da bus nabavil kamen fi 70, pa nije ni to mali kamen, opet bus imal veliki put zrna...
A obrtaji kamena su manji, isti ili veci na tvom za ljustenje hajdine od obicnog mlina?

Ali na tom mlinu curi zrno na okomito postavljenu ploču. Ne budem imao veliki put nego veći kapacitet.... brzinu prilagodim,za veći kamen manja brzina.

Obrtaje budeš izbrojil dok kupiš mlin od mene ;)
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Tvoja je već 10 cm visoka... mogel bi to malo poslikati ;)

Sve vas muči mlin za kašu....

Ovo je ploča koja se vrti i vuče zrnje unutra (mala... nabavio sam fi 40 a dolazi mi i fi 70)

http://i221.photobucket.com/albums/dd145/theboss314159/Untitled.gif

A ovo crveno je žilava guma,specijalna za prehrambenu industriju po kojoj gornja ploča vrti zrnje i ljušti ga na toj gumi.

http://i221.photobucket.com/albums/dd145/theboss314159/Untitled.gif
Elekromotor,kučište i fali ventilator koji ispuhuje ljusku iz kaše.

To je kratki opis...


daj zašto nemogu otvorit slike dal drugi mogu
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Vidiš da mogu otvoriti čim razgovaraju o tome. Ne valja ti kompjuter..... Promijeni mu filter i ulje. ;)

A što ti vidiš,ako ne vidiš slike mlina?



Malo offtopic:


VARGAS - tak se mala deca varaju! :)



...a sad opet na poljoprivredu.
 
Posljednje uređivanje:

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ni ja ne mogu, a ne vjerujem da su te slike stvarno preseksi. :weedman:

Ma skinul sam ih,razvila se rasprava a još nije hajdina ni posijana (osim Darijusova).
Budem stavil slike od većeg mlina.

a ove... tko je vidio - vidio.

Tko je jamio-jamio...

smrdi.jpg
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
a meni izbaci ovu poruku kad kliknem na taj link slike

"Ova slika ili video je previše seksi za vaš monitor za prikaz"
 

Nugy1

Novi član
Tu od
13 Svi 2012
Poruka
22
Pozdrav evo konačno sam našel nekvu temo oko hajdine,ja bi isto posijal ali me mučilo ljuštenje.
Interesira me dali ima netko još kaj sjemena ja ja bi terbal nekih 15-ak kg. za nekih 600 čhv-a.Javite se ko ima sjeme. Hvala
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Pozdrav evo konačno sam našel nekvu temo oko hajdine,ja bi isto posijal ali me mučilo ljuštenje.
Interesira me dali ima netko još kaj sjemena ja ja bi terbal nekih 15-ak kg. za nekih 600 čhv-a.Javite se ko ima sjeme. Hvala

Ja nemam više,ima na Strugi - poslal sam broja na PP.
 

Nugy1

Novi član
Tu od
13 Svi 2012
Poruka
22
Puno hvala,bum sutra probal nazvati sad mi je malo kasno da ne uznemiravam ljude.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
motohod, moja je sva iznikla i pokrila komplet njivu...
izgleda da je klijavost tvog sjemena oko 237 % s tendencijom povećanja...
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Ti boga, onda ja moram triput vrnati seme v ludbreg i još mi bu preveč! Kaj je to superkoncentrat-seme ,tam v tom KREJZIHILU je se krejzi...ja još nisam posejal.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
A kaj nema slike? Daj malo oživi temu... vidiš da se ništa ne događa. Btw - ona moja sa slike... kaj je niknula u međi (vidi par postova prije) već cvate....
 

Najnoviji postovi

Na vrh