• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Kod mene u okolici bas se nije proslavio
A vidjet ćemo kroz neko vrijeme
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
I kod mene ima ljudi koji kažu da se Adengo nije proslavio, a mi prezadovoljni, skoro 40 kj kukuruza bude s njim pošpricano, ovih 20-25 kj kaj je do sad pošpricano čisto ko suza.
Neznam gde ljudi greše da to ne uspije na ovakvo kišno proljeće, idealno za zemljišne herbicide. Još pogotovo za ovakve kombinirane kakvi su Adengo i Lumax, koji djeluju preko korijena nakon svake aktivacije, a djeluju i preko lista biljke.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Dečki od koliko do koliko listova ide Motivel? I s koliko vode na ral/hektar da idem?
0d26abb34d5fdbe4d1e05562bfd973e7.jpg
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Za Motivel 3-6 listova, a za vodu staviš toliko da s 1 litrom Motivela poprskaš 1 ha.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
250-400l na hektar je preporuka za motivel.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda pre rano jer je kontaktni herbicid pa bi iznikli korovi.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
S kontaktnim herbicidima gledas stanje korova ,pa na osnovu toga kreces u akciju... sa dva lista je vjerovatno prerano jer u toj fazi ima korova koji jos nisu ni iznikli...
Po meni najbolje s kontaktnim oko 4-5 lista...al opet sve ovisi o samom stanju na terenu.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Pogotovo je problematičan divlji sirak koji niče jako kasno. Zato se preporučuje split aplikacija (dva puta po pola doze u razmaku od 10-14 dana).
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Evo trebao bi savjet,budem prskao psenicu sa arteom plus + karate zeon + folijarno
E sad na uputstvima pise da se nesmije mijesati sa mineralnim gnojivima do BBCH 32..
Onoliko koliko se ja razumijem u to,ta fenofaza prosla???
Posto je klas krenuo polako izlazit( jos je zastavicar vislji od klasa)
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
47 je kada se krene otvarati rukavac zastavičara, a to mislim da ti je davno prošlo... klas vani sav?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Jel bi bilo dobro da ne dodajem okvasivac u Lagunu i Harmony? Prvi split sam napravil, mješal sam Trend po preporuci, ali on tolko pjeni da je to uzas. Ili koji okvasivac da dodam a da ne pjeni ?
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Na 325 l sam stavljal materijala za 1 ha, znaci 4 litre ili 5 neznam koliko tocno ide na hektar
 

Najnoviji postovi

Na vrh