• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A SAMBA???

Ako več deharban ne.

S motikom nemam vremena to rješavat, ima ga za oko 3 frtalja na komadu od 3,5 rali.
plan je bil s totalom nakon sjetve, ali se je okišilo i nije se dalo više.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Mislim da mi je ova u poljoapoteki rekla da probam sa banvelom i ljepilom,ali je kod mene tako velik da mu ni to nebi pomoglo pa sam prisiljen komat ili zatanjurat,i sad me hebe kisa,jucer iskultiviro naprazno bez prihrane i okopo pola rali i jos mi pola ostalo a od jutra kisa
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ščavelj spada u širokolisne, jel?
Neki dobar herbicid bi ga moral skurit.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Ščavelj spada u širokolisne, jel?
Neki dobar herbicid bi ga moral skurit.

Da u sirokolisne,al kad naraste do koljena onda je pitanje jel bi ga skurilo ili bi osto,stoga bolje motika nego kockat novce kod mene
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Trenutno s ničim pošto kiša pada i blato je!
Drugi tjdan vele proljepšanje pa čim se bude dalo budem nešto poduzimao glede toga, a dotle skupljam informacije kako i s čime!
 
I

Ivank

Guest
Motivell je isti kao prijašnjih godina samo je promjenio distributera.
Ove godine je u paketu sa Banvelom a prošle sa Cambiom

Banvell će ti rješit sve idi sa 0,6 /ha i obavezno ljepilo 1% znači 3 deci na 300 litara vode/ha

Imaš Motivel 1litra Banvell 0,5 za jedan hektar košta cca 380 kn
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Bok dečki...

Ovak, kod mene u Podravini na pijeskovitim zemljama, a bome i na malo težim, nazovimo ih umjerenim tlima na podravskom području, u kukuruzu imam spaljene kukuruze...
Na piješčanim predjelima potpuno spaljen, a na težim tlima zaostaje u rastu i razvoju...
O pripremi i gnojidbi da i ne govorim! Ona je TOP!

Šprican je sa kombinacijom Merlin Herbotrof u PREPORUČENIM DOZAMA!
Čak i u manjim dozama, naime preporučena doza je je 140 g na ha, mi smo išli sa cca 125 g na ha i utošak vode od cca. 320 l na ha.
Špricano je nekih 5-7 dana nakon sjetve, prije onih oborina...
I da, abnormalna mi je prisutnost preslice (vošćenke) na parcelama prskanim gore navedenom kombinacijom!


U čemu je problem??

Na drugim parcelama Lumax mi je odradio perfektno!!
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Treba mi informacija oko herbicida Banvel. Nigdje ne mogu naći podatak koliko ne bi smjela pasti kiša nakom špricanja s tim sredstvom? I zanima me teba li mu dodavati okvašivača?
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav društvo imao bih jedno pitanje posijao sam ječam i u proljeće rano je bil lijepi veliki no međutim trava mi ga je prerasla i sad je veća od njega tako da predpostavljam da nebu ništ od njega ove sezone,no to mi se je već dogodilo i prošle godine pa sam ga morao poskosit:s: zanima me kaj bi bilo dobro napravit ubuduće da mi trava ne raste tak jako jer sam čuo od susjeda 100 ideja pa reko da pitam tu gdje ima više ljudi koji se s tim bave Pozdrav svima :icon_smile:
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Pozdrav!
Jel tko koristi ili je koristio herbicid SAMSON za prskanje korova u kukuruzu. Molim iskustva! Hvala.
lp
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
@Muki..prvo da raskrstimo s pojmom trava??? (to je vrsta uskolisnog korova), TO nije nikakav velik problem u ječmu, ali?? ako ti travom zoveš neki drugi korov, onda je to pravi problem, zato da ne filizofiram, poslikaj taj ječam, pa čemo ti dati savjet što ti je činiti sada i za ubuduće.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega je u kombinaciju Laudis+Equip dodao malo Deharbana i sad me živo zanima kaj bi se moglo desiti, dal kakav kontra efekt možda?
 

Opaliti

Novi član
Tu od
23 Tra 2009
Poruka
11
Bok dečki...

Ovak, kod mene u Podravini na pijeskovitim zemljama, a bome i na malo težim, nazovimo ih umjerenim tlima na podravskom području, u kukuruzu imam spaljene kukuruze...
Na piješčanim predjelima potpuno spaljen, a na težim tlima zaostaje u rastu i razvoju...
O pripremi i gnojidbi da i ne govorim! Ona je TOP!

Šprican je sa kombinacijom Merlin Herbotrof u PREPORUČENIM DOZAMA!
Čak i u manjim dozama, naime preporučena doza je je 140 g na ha, mi smo išli sa cca 125 g na ha i utošak vode od cca. 320 l na ha.
Špricano je nekih 5-7 dana nakon sjetve, prije onih oborina...
I da, abnormalna mi je prisutnost preslice (vošćenke) na parcelama prskanim gore navedenom kombinacijom!


U čemu je problem??

Na drugim parcelama Lumax mi je odradio perfektno!!

problem ti je s time da se Merlin kao i pledge svaki puta ponovno aktivira poslije obilnih oborina presijavanje ako misliš raditi treba plitko poorati i tek nekih 30-ak dana od špricanja a pomoči ćeš kukuruzu ako ga tretiraš neki folijarom na bazi dušika ili prihrana kanom uz kultiviranje !!
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Slican odgovor sam dobio od nekih strucnjaka s tog podrucja...

Najvise mi je stradalo na pijescanim predjelima, i na uvratinama gdje se kretalo i stajalo-tu je veca konc.

Ma stvarno zalosno za vidjeti, negdje se lagano oporavlja a negdje potpuno izgorio...

Napravim apsolutno sve, i jedan korak pogresan i gotovo!
Iako nije zapravo nigdje greska, da nisu bile tolike oborine bilo bi sve ok...
 
Na vrh