• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sekator bez problema.



Ja bih rekao da si ziceraš ^^

Pukni Trenda 0,15l-0,2/ha i nemaš brige.

Jedino što mrzim kod tog paketa je to pakiranje 1L i 0,5L. Mislim da bi bolja doza bila 1,2L + 0,7L
a za kaj je taj trend?

i znaš, nisam ziceraš nego sam vjerovao trgovcu ..radi se o njivi koja je 2 god na odmoru ...napričao sam toliko vrsti korova da se šeškao iz uha .
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Kupio sam Starane. Zanima me da li se može kombinirati sa fungicidima, kako bih imao jedno prskanje manje.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Kupio sam Starane. Zanima me da li se može kombinirati sa fungicidima, kako bih imao jedno prskanje manje.

Možeš naravno.

a za kaj je taj trend?

i znaš, nisam ziceraš nego sam vjerovao trgovcu ..radi se o njivi koja je 2 god na odmoru ...napričao sam toliko vrsti korova da se šeškao iz uha .


Zašto onda nisi išao nekim zemljišnim? Ove godine vrijeme jeako pogoduje za uporabu zemljišnih. Inače, ako znaš da je stanje u polju što se korova tiče katastrofa, mislim da bi bilo bolje ići Zemljišni + Korekcija po potrebi. Na mom terenu se dobro pokazala sljedeća kombinacija:

4l Lumax + 1L Laudis u korekciji. Na svoje oči sam vidio da korovne oranice postaju čiste 'ko suza. Malo možda je veći trošak, ali bolje je i platiti više nego izgubiti sve.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Zna li netko koja je cjena za MOTIVELL EXTRA PACK?
U kukuruzu su mi prisutni sirokolisni korovi a i divlji sirak!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovo pakovanje možeš kupiti za 359 kuna u Plin poljoapotekama, u Hrašću Turopoljskom, Črnkovcu, Klinća selu, Jaski
ču ga vrnem , lopovi jedni :icon_scratch:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kod mene je bio lani motiwell duo pack 450kn, i ja imam divlji sirak a motiwell je jako učinkovit protiv njega.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Adventi

Ima li iko kakva iskustva u prskanju Adengom. U uputi piše da na ral treba 2.5 dcl adenga i 350 litara vode. Mene zanima može li se na ral staviti 2.5 dcl adenga i 130 litara vode. Hoče li učinak biti isti sa puno manje vode.
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Pozdrav sta kazete na kombinaciju tarot.mustang..trend po pisanju trebalo bi bit vrhunski dali je tko koristio to sredstvo..

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Ima li iko kakva iskustva u prskanju Adengom. U uputi piše da na ral treba 2.5 dcl adenga i 350 litara vode. Mene zanima može li se na ral staviti 2.5 dcl adenga i 130 litara vode. Hoče li učinak biti isti sa puno manje vode.
Ma hoće, samo prskaj.
Pozdrav sta kazete na kombinaciju tarot.mustang..trend po pisanju trebalo bi bit vrhunski dali je tko koristio to sredstvo..

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk

Starija kombinacija, po mome mišljenju sasvim ok špricivo, nije mi samo jasno zašto se nije bolje probila... valjd se premalo reklamiralo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja mislim da je Terot+Mustang izrazito skupa kombinacija, zato se nije probila :)
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
350 kn za hektar nije skupo..[emoji3]

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Akcijska je cijena bar su tako rekli..a cijenu prije akcije neznam..

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,447
Posto je samo tarot? Ostalo mi dosta mustanga od psenice pa bi probao.
Ne mogu nigdje naci jel se moze mjesati s drugim sredstvima npr. nikosulfuron(motivell)
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Neznam cijenu tarota..

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
350 kn za hektar nije skupo..[emoji3]

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk

Kako nije brate mili. Kada si spomenuo tu kombinaciju, očekivao sam neku realnu cijenu, zato sam rekao da je ok špricivo. Ali sa ovom cijenom, definitivno NO NO
Tarot ti je rimsulfuron u količini 250 g/kg, a košta oko 170kn, dok imaš rimsulfuron sa nazivom Grizzly koji je u količini 500 g/kg a možeš ga naći i za 125 kn . Doduše, grizzly je pakiran za 1ha, a tarot "recimo" za 2ha (60g/ha, 100g pakiranje) ... ali opet duplo manje aktivne tvari. A grizzly u sebi sadrži također i Tifensulfuron-metil što ti dođe kao da si dodao Harmony ili Harras.

Mustang ti je 2,4-D 450 g/l + Florasulam 6 g/l cijenom cca 105kn/ha , a njega možeš zamijeniti sa Deherbanom A Extra 2,4-D u količini 600 g/l a za ha te iziđe cca 60kn/ha

Suma sumarum:

Tarot 85 kn/ha + Mustang 105 kn/ha ) 190 kn/ha +trend

Grizzly 125 kn/ha + Deherban A Extra 60 kn/ha = 175 kn/ha + trend

Još niža cijena od tarota, a puno više aktivne tvari. 350kn/ha je svakako skupo.

Pa za 350 kn/ha možeš Lumax naći 3,5 l/ha... ili možda čak i Elumis+Banvel Pack (ide na hektar bez problema) a koštati će te 292 kn

Posto je samo tarot? Ostalo mi dosta mustanga od psenice pa bi probao.
Ne mogu nigdje naci jel se moze mjesati s drugim sredstvima npr. nikosulfuron(motivell)

Piše ti na Motivellu:
MOTIVELL ne miješati
s herbicidima na osnovi 2,4-D i bentazona. Herbicidi na osnovi
djelatne tvari 2,4-D smiju se koristiti odvojeno najmanje 7 dana
nakon primjene herbicida MOTIVELL.

Ja mislim da je Terot+Mustang izrazito skupa kombinacija, zato se nije probila :)

Baš to :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh