• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Mesurol FS 500
http://www.bayercropscience.com.hr/Sredstva_za_tretiranje/Mesurol_FS/

dali je netko koristio navedeni preparat u svrhu odbijanja ptica

citao sam da se koristi i u vocarstvu za odbijanje ptica,sad me zanima dali moze ostavit kakve posljedice na okus -ukus plodova,kao i karenca dal je otrovan ili svojim mirisom odbija nametnike

hvala

Neznam baš prijatelju. gdje si to pročitao?

b) repulzivno sredstvo za odbijanje ptica koje vade sjeme iz tla nakon sjetve (vrane, fazani i druge), za primjenu na sjeme kukuruza i suncokreta, u količini 1 l na 100 kg sjemena.

Ali to se ne odnosi na prskanje plodova voćaka... već samo na sjemensku robu
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Neznam baš prijatelju. gdje si to pročitao?

b) repulzivno sredstvo za odbijanje ptica koje vade sjeme iz tla nakon sjetve (vrane, fazani i druge), za primjenu na sjeme kukuruza i suncokreta, u količini 1 l na 100 kg sjemena.

Ali to se ne odnosi na prskanje plodova voćaka... već samo na sjemensku robu
u knjizi od prof.dragana milatovica jednog od boljih strucnjaka za vocarstvo u srbiji
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jeste li mješali Deharban A i Radazin Extra zajedno u špricu??

Idem s Radazinom 3l na ral, kukuruz je u fazi 2-4 lista, ali ponikla je trava i sad mi neki preporučaju da stavim Deharban unutra 0,5-0,6l na ral da suzbije tu več poniklu travu.

Kaj mislite o tom, dal bude to upalilo?? To mi je zasad najjeftinija solucija pošto več imam kupljen Radazin doma????
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,545
Sa Radazinom odi sada a za širokolisne tije još pre rano jer tih korova nema još vani,ai probaj izbječi deherban ako možeš.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
poprskao sa siranom i cambiom, nakon 2 sata pala lagana kisa, djeluju li oni i preko korijena, hoce li biti rad uzalud,
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Jeste li mješali Deharban A i Radazin Extra zajedno u špricu??

Idem s Radazinom 3l na ral, kukuruz je u fazi 2-4 lista, ali ponikla je trava i sad mi neki preporučaju da stavim Deharban unutra 0,5-0,6l na ral da suzbije tu več poniklu travu.

Kaj mislite o tom, dal bude to upalilo?? To mi je zasad najjeftinija solucija pošto več imam kupljen Radazin doma????

Ma to ti je prva liga,ja idem svake godine tako,i kukuruzi cisti,i ak nema deherbana mozes stavit dikocid
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma to ti je prva liga,ja idem svake godine tako,i kukuruzi cisti,i ak nema deherbana mozes stavit dikocid
Zapravo i imam dikocid.
Jel bude štimao omjer???
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Zapravo i imam dikocid.
Jel bude štimao omjer???

ja stavljam tri litre radazina i pola litre dikocida i sve rijesim odjednom,dok neki se vozikaju dvaput a nema neke razlike
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ja stavljam tri litre radazina i pola litre dikocida i sve rijesim odjednom,dok neki se vozikaju dvaput a nema neke razlike

Znači to je za ral?
Koliko vode trošiš na ral?
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
ja stavljam tri litre radazina i pola litre dikocida i sve rijesim odjednom,dok neki se vozikaju dvaput a nema neke razlike

Vrijeme primjene Diokcida nije isto ni u kukuruzu ni u fazi korova sa Radazinom Extra. Kad ga ti primjenjuješ ?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ove godine sam prskal sve zemljišno , prva runda jebila 4 ha sa Dual Gold , tu sada idem sa korekcijom sa Laudisom 2,25 l/ha i Dikamba 0,2 l/ha, a ovih ostalih 8 ha sa prskal sa Koban T i prezadovoljan sam sa njim , opče ne moram u korekciju , nema opće korova a ti koji su izašli se ljepo suše ...
Tak sa prošle godine sve prskal sa Herbotrof+ Merlin i opče ne moral iti u korekciju ,, druge godine sve ide taj i Koban T
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vrijeme primjene Diokcida nije isto ni u kukuruzu ni u fazi korova sa Radazinom Extra. Kad ga ti primjenjuješ ?

Radazin ide do 3 lista službeno, a u praksi može i do 4, nma neke razlike ako se ne pretjeriva s doziranjem. Dok Deharban ide od 3 lista pa na dalje, tak da mi je kukuruz baš sad u toj nekoj fazi 3-4 lista, a trava je mjestimično lagano niknula. Najviše me brine ovaj kukuruz koji je zaostao u nicanju, odnosno tek sad niće, a takvoga iam dosta gotovo na svim parcelama, nadam se da nebude dikocid tome naštetio, iako idem s manjom dozom od preporučene.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
i kod mene je ove godine izraženo to nejednako nicanje kukuruza

imam ga u petom listu i ima ga koji tek počinje klijati a sve na istoj ledini-ludnica
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ajmo napraviti računicu koliko ste utrošili kuna po jutro za herbicide, normalno s pdv..ja konkretno 200 kuna LUMAX nakon nicanja, bez ikakove korekcije.
 
Posljednje uređivanje:

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
207kn/ral
jutro pak od Veterine(pledge + legionar)

zasad jako dobro

s tim sam riješio 2 rali za probu,a nagodinu ću sve

iskreno,bio sam sumnjičav zbog cijene,ali pokazalo se dobrim
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Radazin ide do 3 lista službeno, a u praksi može i do 4, nma neke razlike ako se ne pretjeriva s doziranjem. Dok Deharban ide od 3 lista pa na dalje, tak da mi je kukuruz baš sad u toj nekoj fazi 3-4 lista, a trava je mjestimično lagano niknula. Najviše me brine ovaj kukuruz koji je zaostao u nicanju, odnosno tek sad niće, a takvoga iam dosta gotovo na svim parcelama, nadam se da nebude dikocid tome naštetio, iako idem s manjom dozom od preporučene.

ja sam sve mijeso i sprico,na nekim komadima mi je bio dva tri lista,a na jednoj rali nije jos bio uopce iziso i isto sam ga tako posprico i danas ga iso gledat i ima vec pet listova
 

Najnoviji postovi

Na vrh